PDA

Επιστροφή στο Forum : Κωνσταντίνος Μήτρογλου

Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

sadi
17-07-08, 13:34
τι λετε ρε παιδια το μεγαλυτερο ταλεντο στο ελλινικο μη πο στο διεθνες ποδοσφαιρο φορ με απο ολα θα βαλει το κρισιμο γκολ και οχι στο 5-0 η στα φιλικα θα τον εχεις για πολι καιρο και θα καρφονι διπλα στον ντρκο πολλοι φετος γιατι ολοι θα την πεφτουν στον νταρκο γκολκαι θα την τρονε απο τον μιτρογκολ γρυυγορος για το υψοσ του ειμαι και γο 1,90 και μπορο να κρινο λοιπον ειναι καλος ετελεστης καλη τοποθετησ δυνατο κορμι δεν πεφτη με τπτ και καποι λενε να παει δανειικος δεν το πιστευο οτι θελουμε 2 φορ με αυτον τη στενομιαλη που ειμαστε μας ξυνιζει που ειναι ελινας αν ειταν γαλλος θα παιζε μπαρτσα τορα

Παντως περσι αν εξαιρεσεις μία δύο φάσεις δεν ειδα τιποτα απο αυτα που λες. Αργός, χωρις καμια απολύτως εκτελεστική ικανότητα, με φόβο μπροστα στον τερματοφύλακα, ασταθής και χωρίς αίσθηση του χώρου.

sirkostas
17-07-08, 14:01
Ρε για τον Μητρογλου λετε; Εισαστε σιγουροι; Κι εγω περιμενα πολλα απ' αυτον αλλα μετα τον ειδα να παιζει και.......κι ενοιωσες το ιδιο συγκρυο που ενοιωσα κι εγω, ε?
:(

jimkamarinos
17-07-08, 14:01
Παντως περσι αν εξαιρεσεις μία δύο φάσεις δεν ειδα τιποτα απο αυτα που λες. Αργός, χωρις καμια απολύτως εκτελεστική ικανότητα, με φόβο μπροστα στον τερματοφύλακα, ασταθής και χωρίς αίσθηση του χώρου.
καλα εση εισαι και προκατελημενος πανο στο θεμα ο μιτρογλου περιση εβαλε 8 γκολ σε 9 παιχνιδια αν θημαμαι καλα και εχουμαι και παραπονο ενο ο νταρκο 22 σε 30+ και ειναι θεος δεν του συγκρινο κλασεις ανοτερο τορα ο νταρκο αλλα να μην εχουμε και παραπονο

sirkostas
17-07-08, 14:03
τι λετε ρε παιδια το μεγαλυτερο ταλεντο στο ελλινικο μη πο στο διεθνες ποδοσφαιρο φορ με απο ολα θα βαλει το κρισιμο γκολ και οχι στο 5-0 η στα φιλικα θα τον εχεις για πολι καιρο και θα καρφονι διπλα στον ντρκο πολλοι φετος γιατι ολοι θα την πεφτουν στον νταρκο γκολκαι θα την τρονε απο τον μιτρογκολ γρυυγορος για το υψοσ του ειμαι και γο 1,90 και μπορο να κρινο λοιπον ειναι καλος ετελεστης καλη τοποθετησ δυνατο κορμι δεν πεφτη με τπτ και καποι λενε να παει δανειικος δεν το πιστευο οτι θελουμε 2 φορ με αυτον τη στενομιαλη που ειμαστε μας ξυνιζει που ειναι ελινας αν ειταν γαλλος θα παιζε μπαρτσα τοραΟυπς, αδερφε μπερδευτηκες. Εδω ειναι το τοπικ του Μητρογλου.

Του Μέσι ειναι λιγο πιο διπλα.

d.n.a.
17-07-08, 14:03
Οκ καλός έιναι αλλα θέλει ΠΟΛΥ δουλειά ακόμα

sadi
17-07-08, 14:06
καλα εση εισαι και προκατελημενος πανο στο θεμα ο μιτρογλου περιση εβαλε 8 γκολ σε 9 παιχνιδια αν θημαμαι καλα και εχουμαι και παραπονο ενο ο νταρκο 22 σε 30+ και ειναι θεος δεν του συγκρινο κλασεις ανοτερο τορα ο νταρκο αλλα να μην εχουμε και παραπονο

Σε ποια ακριβως παιγνιδια τα εβαλε; Αν εξαιρεσω το ματς με τη Λαρσα βεβαια. Και σε ποσες ακριβως ευκαιριες; Γιατι απο ευκαιριες ειχε παμπολες. Αλλα δεν εβαλε ΚΑΝΕΝΑ τετ-α-τετ με τερματοφυλακα. Απλα επειδη δεν μπορει. Ενταξει μπορει οντως να ειμαι προκατειλημμένος αλλα αν πας στην αρχη του Θρεντ θα δεις οτι σκιζομουνα να παρουμε τον πιτσιρικα. Οταν ομως τον βλεπω στο γηπεδο αστα να πανε στο διαολο. Ουτε τον Σισιτς δεν εχω κραξει τοσο και να φανταστεις οτι ητανε και πουλεν μου ο Μητρο...

jimkamarinos
17-07-08, 14:09
Οκ καλός έιναι αλλα θέλει ΠΟΛΥ δουλειά ακόμα
δεν ειπα οτι φτασμενος ποδοσφαριστης ταλεντο τον ειπα το οποιο πρεποι να δουλευτη αλιμονο αλλα με τον πανθρακικο μου φεναιται οτι μια χαρα θα κατσι ο νταρκο στον μπακγο για αυτον και στο τελευταιο αδιαφορο παιχνιδη στους ομιλου cl θα παικσι αφου ουτος η αλλος θα μαστε στους 16 αυτα

sadi
17-07-08, 14:13
Χαρα στην αισιοδοξια σου ρε αδερφε που μιλας και για Τσαμπιονς Λιγκ! Μακαρι να μπορουσα να τα δω κι εγω ετσι :)

jimkamarinos
17-07-08, 14:14
καλα εγο ελεγα οτι θα το παιρναμε επι σολιντ παντος αναμφισβιτιτα μεγαλος προπονιτς

sadi
17-07-08, 14:16
καλα εγο ελεγα οτι θα το παιρναμε επι σολιντ παντος αναμφισβιτιτα μεγαλος προπονιτς

Ο Σολιντ; Ναι το λενε και στο Βελγιο που πηγε. Ρεκορ λαμπαδων κανανε οι τοπικες εκκλησιες τη μερα που εφυγε.
Εχω παει στην εκκλησια 4 φορες τα τελευταια 20 χρονια. Και τις 4 για να αναψω τις λαμπαδες που φυγανε ο αχρηστος ο Σολιντ και η αδερφη ο Τουρε.

jimkamarinos
17-07-08, 14:22
εγω 2 φορες τη μια στη βαφτιση μου και την αλλη για να φυγη ο μπαγεβιτς

d.n.a.
17-07-08, 14:23
Καλα ρε παιδιά που τα είδατε όλα αυτά απο το παιδάκι???Εχουμε τον Σεφτσένκο και δεν το ξέρω??Αφήστε το παιδάκι να μεγαλόσει ποδοσφαιρικά και βλέπουμε.Μέχρι στιγμής το μόνο που μου έχει δείξει είναι πάθος. Είδωμεν λογικά φέτος θα παίξει αρκετά :cool:

sadi
17-07-08, 14:24
Δεν αξιζε να παω μονο μια λαμπαδα για να φυγει το λαμογιο. Αν εμενε αλλη μια χρονια ο Σολιντ ο Ολυμπιακος θα αντιμετωπιζε μέχρι και φασμα υποβιβασμου.

Τελος παντων για τον Μητρογλου εδω ειμαστε και θα τα λεμε. Ελπιζω οχι παλι για να τον βριζουμε για τα αχαστα που χανει.

k79
17-07-08, 14:41
ε καλά παιδια καλός παίχτης αλλα κόψτε κάτι...
δεν ειπα οτι ειναι ο καλυτερος παιχτης που εχουμε,για την ηλικια του το ειπα.

g10vanni
07-08-08, 00:38
Για μενα ο Μητρογλου δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να παει δανικος.
Εχει αντερα και ΜΠΟΡΕΙ να σηκωσει την ερυθρολευκη.
Οι 2 πασες που εκανε σημερα φανερωνουν παικτη με τεραστιο ταλεντο.
Εννοω φυσικα την εκπληκτικη ασιστ παρε-βαλε στον πατσατζογλου και το μαγικο τακουνακι με το οποιο εβγαλε σε πλεονεκτικοτατη θεση τον Λετο.
Μπορει να χανει καποια γκολ αλλα μη μου πειτε οτι ο Αλεξανδρης στα 20 του εβαζε 10 γκολ της σεζον.

Υπομονη και στηριξη θελει το παιδι. ΑΣ ΤΟΥ ΤΗ ΔΩΣΟΥΜΕ!

sk12072
07-08-08, 07:33
για μενα ειναι λιγο χασογκολης.θελει 5 ενεργειες για να σου βαλει ενα γκολ.παντως το τοπι το κατεχει.οι 2 μπαλιες που εβγαλε φανερωνουν πολλα για το ταλεντο του.

IERO
07-08-08, 09:24
Μου αρέσει πολύ ο Κώστας... Έχει τη δύναμη και τις τοποθετήσεις, του λείπει μόνο το τελείωμα, κάτι που μπορεί να το μάθει από το Ντάρκο(κρίμα μόνο που είναι ο τελευταίος χρόνος του Κόβα στο λιμάνι). Χθες έπαιξε σε όλες ανεξαιρέτως τις θέσεις, καλύπτοντας κενά σε άμυνα και επίθεση. Θα τα πάει πολύ καλά... Να με θυμηθείτε.

sirkostas
07-08-08, 13:31
Kι εγω ειμαι κατα του δανεισμου του Μητρογλου.

Πιστευω πως πρεπει να πουληθει μια και καλη για να ησυχασουμε απο δαυτον.

sk12072
07-08-08, 15:23
πιστευεις οτι δεν μπορει να προσφερει κωστα?

iek
07-08-08, 18:54
εγω παλι βλεποντας οτι δεν εχουμε κανεναν επιθετικο εκτος του Νταρκο θα ελεγα να τον κρατησουμε....Εξαλλου ολο και με τιποτε διαγορες και Θρασυβουλους θα παιξουμε και φετος στο κυπελλο και θα ειναι χρησιμος πιστευω ως αλλαγη και για να ξεκουραζει βασικους...Απο εκει και περα ετερον ουδεν...

sk12072
07-08-08, 19:16
πρεπει να μεινει μηπως και μαθει τιποτα απο τον νταρκο.πωςς τοποθεντουνται οι επιθετικοι στην περιοχη.γινανε κατι σεντρες χθες και αν ηταν στη σωστη θεση θα ειχε καρφωσει 2 γκολακια.

sadi
09-08-08, 12:11
Εγω λεω να τον δωσουμε το Μητρογλου. Με το που τον σουταρουμε κερδιζουμε εναν επιθετικο :s6vhaha:

PanDeMon7
14-08-08, 12:00
Ε όχι ρε μήτρογλε που θέλεις να κτυπήσεις και πέναλτι :diablo:
με Γκαλέτι μες το γήπεδο :reap:

sk12072
14-08-08, 12:59
εκανες οτι χειροτερο μπορουσες.και αυτο ειναι απλα ασυγχωρητο.

sirkostas
14-08-08, 13:29
Δε φταιει το παιδι. Επρεπε να υπαρχει σαφη εντολη απο τον παγκο ποιος να εκτελει τα πεναλτυ.

sk12072
14-08-08, 13:49
μα υπηρχε κωστα.αυτος την αγνοησε.

sirkostas
14-08-08, 13:52
Αυτο δεν το γνωριζω. Μου φαινεται δυσκολο να εκανε του κεφαλιου του παντως, εαν υπηρχε σαφης εντολη.

PanDeMon7
14-08-08, 13:56
Το είπε και ο Βαλβερδε "δεν του είπα να το εκτελέσει, αλλά τον στηρίζω"

iek
14-08-08, 14:12
το θεμα ειναι ο Βαλβερδε ειχε δωσει εντολη να χτυπησει αλλος το πεναλτυ η οχι; Γιατι αυτο το "δεν ειπα στον Μητρογλου να το χτυπησει" δεν ειναι σαφες. Αν δεν ειχε δωσει συγκεκριμενη εντολη φταιει ο Ισπανος..

angelos7
14-08-08, 18:30
Δεν έδωσε εντολή ο Βαλβέρδε σε κανέναν για να εκτελέσει το πέναλντι και καλά έκανε . Σ'αυτές τις περιπτώσεις ο παίχτης ή το έχει ή δεν το έχει. Δεν μπορείς να τον υποχρεώσεις να σουτάρει αν δε θέλει. Κι αφού ο Γκαλέτι δε πήρε την μπάλα...

sk12072
14-08-08, 18:38
ποτε να προλαβει να την παρει?ο μητρογλου τον προλαβε....

differance
14-08-08, 18:38
Έδωσε βοήθειες στον Κοβάσεβιτς και πνοή στην επίθεση. Είναι βέβαια χασογκόλης αλλά έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης. Όσο για τη φάση του πέναλτι ήταν ο μόνος που πήγε και πήρε την ευθύνη όταν η μπάλα έκαιγε... Γιατί δεν πήγε κάνας άλλος να το χτυπήσει? Εάν το έβαζε θα γινόταν ήρωας, τώρα τον κράζουν... Δεν πειράζει, κι οι μεγαλύτεροι παιχταράδες έχουν χάσει πέναλτι. Ας μην την πληρώσει αυτός για το χάλι όλης της ομάδας.

ΥΓ. Ας μάθει λίγο τους κανονισμούς...

PanDeMon7
15-08-08, 03:00
Απέχει πόλυ από το "μεγάλος παικταράς" και πρέπει να βάλει λίγα γκολ για να δικαιούται να χάσει και μερικά
Αν και κατα την γνώμη μου έπρεπε να τον αρχίσει βασικό σε σχήμα 4-4-2, αλλά βεβαίως να μην κτυπήσει το πέναλτυ

sokratis_1988
15-08-08, 19:52
Έδωσε βοήθειες στον Κοβάσεβιτς και πνοή στην επίθεση. Είναι βέβαια χασογκόλης αλλά έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης. Όσο για τη φάση του πέναλτι ήταν ο μόνος που πήγε και πήρε την ευθύνη όταν η μπάλα έκαιγε... Γιατί δεν πήγε κάνας άλλος να το χτυπήσει? Εάν το έβαζε θα γινόταν ήρωας, τώρα τον κράζουν... Δεν πειράζει, κι οι μεγαλύτεροι παιχταράδες έχουν χάσει πέναλτι. Ας μην την πληρώσει αυτός για το χάλι όλης της ομάδας.

ΥΓ. Ας μάθει λίγο τους κανονισμούς...

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΗΣ ,ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΥ
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΟΛΤΙΔΗ.
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΗΚΕ ΣΑΝ ΠΑΙΧΤΗΣ....

iek
15-08-08, 20:56
το ξαναπαμε...ο Μητρογλου οπως ειναι τωρα ειναι για να μπαινει να βοηθαει πού και πού σε κανενα αγωνα του κυπελλου η με μικρες ομαδες. Για κρισιμα παιχνιδια δεν πρεπει να συμμετεχει..

sk12072
16-08-08, 13:10
θα σε κυνηγαει αυτο παντα κωστακη.ειδικα αν τελικα αποκλειστουμε(ετσι φαινεται)....

sirkostas
17-08-08, 13:48
http://www.xanthi.ilsp.gr/dictionaries/images/turkish_images/1713a.jpg

sk12072
17-08-08, 13:51
:s6vhaha:

gdk7
17-08-08, 15:33
Κάηκε ο Κωστάκης. Κρίμα! Καλό παιδί αλλα δυστυχως δεν υπήρχε κάποιος να του μάθει τι σημαίνει Ολυμπιακός ολο αυτο τον καιρό που ειναι μαζί μας.
Φέρει κι αυτός ευθύνη για την αταξία που εκανε.

DjLoco
17-08-08, 16:09
gia mena den aksizei o mitroglou,kalitera na epeze sti erasitexniki omada to paidi,den maresei ka8olou,he suck's

PanDeMon7
17-08-08, 20:06
gia mena den aksizei o mitroglou,kalitera na epeze sti erasitexniki omada to paidi,den maresei ka8olou,he suck's
Είμαι σίγουρος ότι εσύ είσαι ολυμπιακός, ο άγιος βασίλης είναι υπαρκτό πρόσωπο και αύριο θα με πάρει ο Μουρίνιο να ξαναβάλω τα παπούτσια .....:whis:
Ιντερ έεεεεεεερχομαι !!!! sc_rocky

sadi
19-08-08, 00:19
Τελικα απ' οσους επαιζαν εκεινη τη στιγμη μονο ο μικρος ειχε αρχιδια. Κανεις αλλος δεν τα ειχε να στησει τη μπαλα. Που εισαι ρε Γκαλετι υπερπαικτη; Τορο των 8 μυριων; Πατσα παικταρα; Που εισαστε ρε "παλιοι" γιγαντες; Δεν "κρεμονται" για να βαρεσετε πεναλτι στον Μπεκιαι;
Μπραβο λεβεντες και εις ανώτερα.

sirkostas
19-08-08, 10:35
Δε νομιζω οτι ειναι θεμα αρχιδιων. Μολις σφυριχτηκε το πεναλτυ, τη βουτηξε τη μπαλλα ο Κριάρας και την εστησε στη βουλα. Τι να κανει ο Γκαλετι? Να τσακωθει σε ζωντανη μεταδοση?

d.n.a.
19-08-08, 11:57
Με τον που είδα τον Μητρογλου να στήνει την μπάλα είπα σε όλους που το εβλεπα ... τό έχασε!!Και φαντάζομαι πολύ και απο εσάς!!Καλό είναι όμως που το έχασε γιατί μαθαμε κάτι για τον μητρογλού.Ειναι ανόητος!Ζει στον κόσμο του και θέλει ότι έχει ο Νίνης στον πανάθλιο!Ε στο λέω εγώ Κωστάκη, δεν θα το δείς ποτέ!Είσαι λίγος αγόρι μου, σε κάνα χρόνο και μετά απο πολύ δουλειά θα σε εμπιστευτούμε!ΙΣΩΣ!

DjLoco
19-08-08, 13:41
Είμαι σίγουρος ότι εσύ είσαι ολυμπιακός, ο άγιος βασίλης είναι υπαρκτό πρόσωπο και αύριο θα με πάρει ο Μουρίνιο να ξαναβάλω τα παπούτσια .....:whis:
Ιντερ έεεεεεεερχομαι !!!! sc_rocky
auti ti malakia poses fores 8a tin akousoume re papara?

den maresei ka8olou o paixtis,kai osoi lene oti einai paixtoura den kseroun tipota!

sadi
19-08-08, 13:50
Ρε παλικαρια αμα δεν κριτικαρετε τον αλλον δεν αντεχετε; Λιγη αυτοσυγκρατηση, τουλαχιστον ξαναδιαβαζετε τα ποστ σας. Δεν τα προλαβαινω ελειψα 15 μερες , που να τα διαβασω ολα.

Τουλαχιστον οσοι εχετε την ψυχραιμια αυτοσυγκρατηθειτε λιγο.

mpak
28-08-08, 01:55
Ήμαρτον και έλεος, τα μαύρα σου τα χάλια. Δεν θα το αντέξω να σε βλέπω όλη τη χρονιά. Προτιμώ τον Μίρνες (σοβαρά). Τουλάχιστον αυτός βάζει και κανένα γκολ.

g10vanni
28-08-08, 02:19
Ήμαρτον και έλεος, τα μαύρα σου τα χάλια. Δεν θα το αντέξω να σε βλέπω όλη τη χρονιά. Προτιμώ τον Μίρνες (σοβαρά). Τουλάχιστον αυτός βάζει και κανένα γκολ.

Maria, τον αδικεις. Εγω τον πιστευω.
Τι ηθελες να κανει σημερα? Εκανα ενα φοβερο κατεβασμα και στη συνεχεια εκανε το καλυτερο σουτ που ειχαμε στη βραδυα. Εκανε μια κεφαλια λιγο αουτ. Εξω απο την περιοχη επαιξε καλα και μυαλωμενα.

Δηλαδη αν δεν αντεξες να βλεπεις τον μικρο, τι πρεπει να πεις για το Νταρκο που ηταν Χ-Ω-Μ-Α?

kouzoulo
28-08-08, 02:26
Συμφωνω με τη Μαρία.
Αυτός εδώ είναι ένας σέντερ φορ που δεν βλέπει δίκτυα με την καμία. Ταχύτητα...δεν το συζητώ... ο αντίπαλος αμυντικός προλαβαίνει να κάνει τσιγάρο. Δεν είναι παίκτης για τον Ολυμπιακό αυτός.

Giwrgos7Alexpoli
28-08-08, 04:55
Εφυγε το ενα παλτο(Κωνσταντινου)και ηρθε ενα αλλο παλτο ο μητρογλου,παλι καλα πηραμε τον diogo και ισως μας σωσει,γιατι με αυτην την επιθεση δεν μπενει goal α ρε τη ηθελε και εδωσε δρομο τον λουα λουα εκρηκτικος παιχτης.Ο μητρογλου δεν κανει για τον ολυμπιακο καβαλισε το καλαμι παει!!!

sk12072
28-08-08, 06:56
δυστυχως η προκριση χαθηκε κατα ενα μεγαλο μερος απο τον μητρογλου.χθες για μενα ηταν μετριος.με τον ερχομο του ντιογκο θα πιασει παγκο και καλα θα κανει.

g10vanni
28-08-08, 11:13
δυστυχως η προκριση χαθηκε κατα ενα μεγαλο μερος απο τον μητρογλου.χθες για μενα ηταν μετριος.με τον ερχομο του ντιογκο θα πιασει παγκο και καλα θα κανει.
Σταθη, οταν ο προπονητης δεν εχει ορισει (αν ειναι ποτε δυνατον!), οπως ο ιδος ειπε, ποιος θα εκτελει τα πεναλτυ τοτε ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ.
Οταν ο Γκαλετι τον βλεπει να παιρνει την μπαλα και δεν παει να του πει "μικρε ασε θα το βαρεσω εγω", τοτε ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ.

AIIZ
28-08-08, 11:24
Ξαφνικά μας φταίει ο Μήτρογλου που ήταν σκατά όλος ο Ολυμπιακός και άφαντος ο Ντάρκο. Τουλάχιστον αυτός έκανε 2 φάσεις της προκοπής...

Red$mile
28-08-08, 12:20
Στην ανάπαυλα έκανε σουτάκια και το τελευταίο κατέληξε στο δοκάρι οπότε όλη η κερκίδα πίσω από το τέρμα τον άρχισε στο δούλεμα. Πλέον εκτός από όλα τα άλλα θα έχει να αντιμετωπίσει και τον χλευασμό της κερκίδας. Πρόσθετο άγχος, πιο βαριά πόδια. Για μένα κάηκε εξ' αιτίας του Ερνέστο. Ερασιτεχνική αδιαφορία να τον αφήσει να εκτελέσει ένα τόσο κρίσιμο πέναλτι και -αν είναι δυνατόν!- να μην έχει ορίσει από πριν ποιος θα είναι ο 2ος εκτελεστής. Και αλλοίμονο αν λέμε ότι έφταιγε ο Γκαλέτι που δεν του τράβηξε το αυτί όταν στον πάγκο κάθεται ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ.

Και κάτι τελευταίο. Τον έχετε δει ποτέ να συνεργάζεται με τον Ντάρκο; Η μόνη μας ελπίδα επιθετικά είναι να βγάλει τα λεφτά του ο Ντιόγο. Αλλιώς φέτος κλάφτα Χαράλαμπε...

d.n.a.
28-08-08, 12:27
Συμφωνώ σε όλα πλην τοπυ καψιμάτος!Δεν καίγεται ετσι ενας παιχτης!Πέρυσι εβαλε ενα λυτρωτικό γκολάκι με την λάρισα και πήρε αέρα!Φέτος θα βλέπει την ανάποδη του νομίσματος!Ολα έχουν τα πανω και τα κάτω!!Το παιδί είναι μικρό(δεν ειναι διακιολογία) για μενα σε αυτά θα φανεί ο βαλβέρδε.Πάρτους και δούλεψε τους!!ΑΝτε ρε ερνεστο!!ΔΕΝ εχεις και αλλους στην τελικη...

sk12072
28-08-08, 12:47
Στην ανάπαυλα έκανε σουτάκια και το τελευταίο κατέληξε στο δοκάρι οπότε όλη η κερκίδα πίσω από το τέρμα τον άρχισε στο δούλεμα. Πλέον εκτός από όλα τα άλλα θα έχει να αντιμετωπίσει και τον χλευασμό της κερκίδας. Πρόσθετο άγχος, πιο βαριά πόδια. Για μένα κάηκε εξ' αιτίας του Ερνέστο. Ερασιτεχνική αδιαφορία να τον αφήσει να εκτελέσει ένα τόσο κρίσιμο πέναλτι και -αν είναι δυνατόν!- να μην έχει ορίσει από πριν ποιος θα είναι ο 2ος εκτελεστής. Και αλλοίμονο αν λέμε ότι έφταιγε ο Γκαλέτι που δεν του τράβηξε το αυτί όταν στον πάγκο κάθεται ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ.

Και κάτι τελευταίο. Τον έχετε δει ποτέ να συνεργάζεται με τον Ντάρκο; Η μόνη μας ελπίδα επιθετικά είναι να βγάλει τα λεφτά του ο Ντιόγο. Αλλιώς φέτος κλάφτα Χαράλαμπε...

δεν το σχολιασαμε αυτο χθες.εκανε σουτ σε κενη εστια και πηγαινανε ολα εξω.

sadi
28-08-08, 13:23
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ το παλικαρι τι να κανουμε. Αποδεσμευστε τον ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει σαν παικτης.

sirkostas
28-08-08, 13:33
Φιλε dna, το "παιδι" δεν ειναι μικρο. Ειναι συνομηλικος του Μπενζεμα, του Αγκουειρο και μεγαλυτερος απο τον Πατο.

Ο καλος ο παιχτης φαινεται, δε χρειαζεται να γινει 30 χρονων.

iek
28-08-08, 13:52
καλος ειναι για να παιζει σε κανενα αγωνα κυπελλου με το Διαγορα..Για τιποτε περισσοτερο..

d.n.a.
28-08-08, 15:16
Φιλε dna, το "παιδι" δεν ειναι μικρο. Ειναι συνομηλικος του Μπενζεμα, του Αγκουειρο και μεγαλυτερος απο τον Πατο.

Μια χαρά!!!Κατάλαβες τι σύγκρινες????????????????
Δηλαδή όταν πήραμε τον Κώστάκη(μικρός σε ηλικία και σε αξία) πίστευες ότι είναι έτοιμος να παίξει βασικός????Γιατί να είναι τώρα αφου ΚΑΝΕΙ΅δεν δουλέυει με αυτόν!!!???

Και κάτι ακόμα αλλο ταλέντο στην ισπανία αλλο στην αργεντινή αλλο στο Ελλάντα!!!!!Στο Ελλάντα δεν είναι ταλέντα, απλά λες: ε το παιδί το έχει, κάτι μπορεί να κάνει!!!Εκεί είναι έτοιμοι πάχτες, σχεδόν!!

sk12072
28-08-08, 15:26

ξεχασες και τον μεσι...ετσι ειναι κωστα.εδω στο ελλαντα εισαι 27 χρονων και ταλεντο.

sadi
28-08-08, 16:04
Μια χαρά!!!Κατάλαβες τι σύγκρινες????????????????
Δηλαδή όταν πήραμε τον Κώστάκη(μικρός σε ηλικία και σε αξία) πίστευες ότι είναι έτοιμος να παίξει βασικός????Γιατί να είναι τώρα αφου ΚΑΝΕΙ΅δεν δουλέυει με αυτόν!!!???

Και κάτι ακόμα αλλο ταλέντο στην ισπανία αλλο στην αργεντινή αλλο στο Ελλάντα!!!!!Στο Ελλάντα δεν είναι ταλέντα, απλά λες: ε το παιδί το έχει, κάτι μπορεί να κάνει!!!Εκεί είναι έτοιμοι πάχτες, σχεδόν!!

Δεν εχει να κανει. Αυτο που ειπε ο Κωστας ειναι οτι αν το κατεχει το τοπι ο παικτης κανει μπαμ. Ειτε παιξει καλα είτε ειναι σε περιοδο ντεφορμαρισματος. Ε, ο Κωστακης δεν ξερει να παιξει στην περιοχή και δεν ξερει να βαλει γκολ. Απλα πραγματα. Ουτε τον βριζω ουτε τιποτα, αλλα δεν κανει το παιδι. Φτασαμε μεχρι και τον Μενδρινο, 24 χρονων να τον λεμε... "ταλεντο". Τα ταλεντα πεθαινουν στα 18 μαγκες. Μετα ή γινεσαι ποδοσφαιριστης ή πας σε καναν Ατρομητο Χαλανδρίου να βγαλεις κανα φραγκο.

d.n.a.
28-08-08, 17:14
Δεν εχει να κανει. Αυτο που ειπε ο Κωστας ειναι οτι αν το κατεχει το τοπι ο παικτης κανει μπαμ. Ειτε παιξει καλα είτε ειναι σε περιοδο ντεφορμαρισματος. Ε, ο Κωστακης δεν ξερει να παιξει στην περιοχή και δεν ξερει να βαλει γκολ. Απλα πραγματα. Ουτε τον βριζω ουτε τιποτα, αλλα δεν κανει το παιδι. Φτασαμε μεχρι και τον Μενδρινο, 24 χρονων να τον λεμε... "ταλεντο". Τα ταλεντα πεθαινουν στα 18 μαγκες. Μετα ή γινεσαι ποδοσφαιριστης ή πας σε καναν Ατρομητο Χαλανδρίου να βγαλεις κανα φραγκο.
Δηλαδή... τί κάνουμε με αυτόν? τον παρατάμε επειδή στα 19 του δεν είναι έτοιμος παίχτης?Το ότι "δεν το κατέχει" τουλάχιστον ακόμα δεν είναι απάντηση!!Ιδίως με τον κόκκαλη!Υπο άλλες συνθήκες θα λέγαμε ναι οκ χέστον και πάρε αλλους 3 να τελειώνουμε!Πράγμα που σίγουρα θέλω, Αλλά απο ότι βλέπω... κωστάκη γερά μπιπ-μπιπ τα μπιπ.
Και κάτι ακόμα,εαν δεν δουλέψεις με κάποιον δεν μπορεί να απαιτήσεις τιποτα!Και αποτι φαίνεται δεν δούλεψε κανείς μαζί του

sadi
28-08-08, 17:16
Δηλαδή... τί κάνουμε με αυτόν? τον παρατάμε επειδή στα 19 του δεν είναι έτοιμος παίχτης?Το ότι "δεν το κατέχει" τουλάχιστον ακόμα δεν είναι απάντηση!!Ιδίως με τον κόκκαλη!Υπο άλλες συνθήκες θα λέγαμε ναι οκ χέστον και πάρε αλλους 3 να τελειώνουμε!Πράγμα που σίγουρα θέλω, Αλλά απο ότι βλέπω... κωστάκη γερά μπιπ-μπιπ τα μπιπ.
Και κάτι ακόμα,εαν δεν δουλέψεις με κάποιον δεν μπορεί να απαιτήσεις τιποτα!Και αποτι φαίνεται δεν δούλεψε κανείς μαζί του

Τι να σου πω ετσι κι αλλιως θα μεινει που θα μεινει οποτε θα δουμε. Φως δε βλεπω σε αυτη την κατασταση ετσι κι αλλιως.

spysta
28-08-08, 17:28
ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ το παλικαρι τι να κανουμε. Αποδεσμευστε τον ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει σαν παικτης.
Σακη διαφωνω ριζικα .. ο μικρος εχει πολυ μελλον μπροστα του .. το θεμα ειναι οτι απο μυαλο δεν ξερουμε πως παει ..

Λιγους ποδοσφαιριστες εχω δει στα 19 να εχουν τοσο καλη επαφη με τη μπαλα .. ο Μητρογλου την κολλαει στα ποδια .. εχει καλο σωμα .. ψηλος με δυναμη αλλα και πλαστικες κινησεις .. στα τελειωματα το χαλαει λιγο αλλα κα παλι μην ξεχναμε οτι ειναι και 19 χρονων και αυτο βελτιωνεται με παιχνιδια στα ποδια και εμπιστοσυνη.. δειχνει βεβαια και ενα μπλαζε υφακι και λιγο χαλαρος .. αλλα αυτο ισως να ειναι και απο το πολυ αγχος

Ενα παληκαρι που μενει απο κατω μου στην Πατρα ειναι κολλητος με τον Παπασταθοπουλο . οταν λοιπον τον ρωτησα τι γνωμη εχει ο Σωκρατης για τους συμπαιτκες στου στην Εθνικη Εφηβων αλλα και γενικα για παικτες απο Ελλαδα Ελληνες και ξενους μου ειπε οτι του ειχε πει οτι ο Μητρογλου απλα δεν παιζεται .. οτι τετοιον επιθετικο δεν εχει μαρκαρει ποτε ..

τι να σου πω τωρα .. μια γνωμη ειναι .. αλλα και παλι κατι λεει

d.n.a.
28-08-08, 17:30
Και κάτι ακόμα (πω πω μιλάω πολύ τελικά!!!) εάν ο ντάρκο ήταν ένα παιδί 19 χρόνων και έκανε τετοιο ματς εχτες τι θα λέγαμε???Δεν τοχει????

sadi
28-08-08, 17:58
Ναι ρε παιδια την ασπαζομαι τη γνωμη σας ενταξει, απλα το παλικαρι 9 στις 10 φορες που τον εχω παρακολουθησει ειναι εντελως για τα μπαζα... Τελος παντων, αφου θα μεινει που θα μεινει ας ελπισουμε να βελτιωθει γιατι με τετοια χαλια προκοπη δε βλεπουμε.

dekas7
28-08-08, 22:21
ο μήτρογλου παιδιά....πολύ διαφήμηση....πααααρα πολύ....

δλδ είναι 22 χρονών και δεν έχει ούτε κοντρόλ,ούτε ευκίνησία,το timing του στις κεφαλιές τραγικό και πιο αργός και απο τον souza του βάζελου(κάτι που πρακτικά δεν γίνεται αλλά βρισκόμαστε μπροστά σε άλλο ενα απρόβλεπτο θαύμα της φύσης)...

το κακό βέβαια είναι οτι αυτά τα χαρακτηριστικά που είπα τα βλέπουμε απο την πρώτη στιγμή στον μήτρογλου...δλδ καμία βελτίωση ρε πούστη μου....άλλος οφορίκουε μας βρήκε(μόνο που αυτός ήταν πράγματι ταλαντάρα)...

για να μήν πάει 27 χρονών και να περιμένουμε πότε απο ταλέντο θα γίνει παίχτης,ας τον στρώσει κάποιος στην προπόνηση.....4 ώρες τη μέρα και ίσως βελτιωθεί σε κανενα χρόνο απο τώρα....

όσο σκέφτομαι οτι θα μπορούσαμε να είχαμε τον μπραντάο στη θέση του,βλασφημάω τις καταραμμένες ελληνικές του ρίζες(που δεν πιάνει θέση ξένου δλδ)....

χθεσινό μου πόστ...όχι οτι προσφέρω κάτι αλλά όταν απο την αρχή εγώ έβλεπα αυτά τα στοιχεία στον μήτρο,όλοι οι γνωστοί μου πέφτανε να με φάνε....σιγά σιγά το βλέπουν όλοι...δεν είμαι κανένας ειδήμων.μαλάκας είμαι.απλά ότι έβλεπα το έλεγα....και στον μήτρο δεν χρειάζεται να ψάξεις και πολύ για να τα δείς όλα αυτά....

κρίμα γιατι το σενάριο ανταλλαγής του με τον τζιμπούρ,ήταν μια πολύ συμφέρουσα πρόταση....για μάς...

solid1925
29-08-08, 11:40
για κανενα ματσ με διαγορα καλος ειναι....

kouzoulo
30-08-08, 20:49
Αυτός δεν είναι επιθετικός... Δεν μπορώ να προσδιορίσω τι είναι ακριβώς. Ανήκει στα ανεξήγητα φαινόμενα.

iek
30-08-08, 21:08
Μου θυμιζει τον Οκκα στη χρονια του Μπαγεβιτς...Θα μας σπασει τα νευρα φετος..

sk12072
30-08-08, 21:20
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.η καλυτερη θεση ειναι πισω στον παγκο να μην τον βλεπω.αχρηστος εντελως θελει 10 τετ-α-τετ να βαλει ενα γκολ οταν ο νταρκο με μια μπαλια κανει 1 γκολ.

mpak
30-08-08, 22:10
Δεν καταλαβαίνω τι έχει πάθει. Όχι ότι ήταν ο Μέσι αλλά είχε δείξει ότι ξέρει να κάνει ένα μαμημένο ξερό σουτ. Οι φήμες δεν λένε και πολύ καλά πράγματα για την εξωγηπεδική του ζωή, χωρίς φυσικά να μπορώ να πω κάτι επιβεβαιωμένο.

Όπως και να χει το παλικάρι με τέτοιες εμφανίσεις δεν κάνει ούτε για την δεύτερη ομάδα. Αλλά δυστυχώς έτσι όπως τα έκανε ο χοχοχο θα τον ανεχτούμε και εμείς και ο Βαλβέρδε.

sk12072
30-08-08, 22:26
εχει και εξωγηπεδικα ζωη αυτος?σαν την μαιμου ειναι μαρια....

sabar77
30-08-08, 22:32
Για μενα αυτος ο τυπος ειναι πλεον καμμενο χαρτι...
Και για τον κοσμο και για τον εαυτο του τον ιδιο μετα το πεναλτι που χασε με την Ανορθωση...
Ταλεντα σαν κι αυτον εχουν περασει και δεν ακουμπησαν ουυυυυυ.Και καλυτερα απ αυτον...
Κανε μας την χαρη ρε Μητρογλου και πες να σε δωσουν πουθενα δανεικο γιατι μας εχεις φρικαρει...

tchalk85
30-08-08, 22:49
Ταλέντο,ταλέντο,ταλέντο...Με το που είδα σε replay το τελευταίο που έχασε πόσο ατσούμπαλα το έκανε μου ρθε να σπάσω την τηλεόραση.Ειλικρινά μπορεί να κάνει ποδαράκια ή κινδυνεύει να πέσει?Άμα ο Αβραάμ έπαιζε επίθεση μπορεί να έπαιζε καλύτερα.Ούτως η άλλως δε ξέρει λιγότερη μπάλα.

chainsaw
30-08-08, 22:59
Ρε παιδια ,δεν ειναι και τελειως αμπαλος.Εχει δειξει αρκετα πραγματα.Εχει καλο κοντρολ,πολυ καλη κινηση χωρις την μπαλα και βρισκεται παντα μεσα στις φασεις.Το μονο ελαττωμα του ειναι το τελειωμα των φασεων.Αυτο διορθωνεται αν ενδιαφερθει καποιος και δουλεψει μαζι του σοβαρα.Και εγω θα ηθελα να ειχαμε τρεις παικταραδες ετοιμους να κανουν την διαφορα,αλλα δυστυχως δεν τους εχουμε.Τουλαχιστον ας βγει κατι καλο απο αυτο.Ειναι ευκαιρια φετος να παρει ο μητρογλου παιχνιδια στα ποδια του και να βελτιωθει.Συμφωνω οτι η σημαντικη προοδος στις δυνατοτητες ενος ποδοσφαιριστη γινεται μεχρι τα εικοσι,ομως απο εκει και περα βελτιωνεται ακομα και στα τριαντα του.Ισως οχι θεαματικα,αλλα καποιους τομεις του παιχνιδιου του ,οπως ειναι η τακτικη ,μπορει να τους αναπτυξει.

tchalk85
30-08-08, 23:01
Έχω καταπληκτικό control μήπως να πάιξω στον Ολυμπιακό?Δε γίνεται.

sk12072
30-08-08, 23:03
αν ξυρισεις και το κεφαλι εχει μια θεση στην επιθεση.

tchalk85
30-08-08, 23:13
:s6vhaha:.LOL.Αυτό δε γίνεται ρε.Έχω τη φήμη στην παρέα ότι έχω τρέλα με τα μαλλιά.Παλιότερα όταν θέλαν να με απειλήσουν μου λέγανε ότι θα έρθουν στον ύπνο μου να μου τα ξυρίσουν ή μου λέγανε πόσα θέλω για να τα ξυρίσω ή όταν θα πας στρατό κτλ..Στυλιστικά εγκρίνω Leto και όχι Mήτρογλου ppnxoxo.Πάντως και να τα ξυρίσω δε μπορώ να γίνω Μήτρογλου με τπτ.Απορώ τι είναι χειρότερο η εμφάνισή του ή οι ποδοσφαρικές ικανότητές του.Κάτι άλλο καλό θα χει το παιδί.Ας το ανακαλύψει κι ας το ακολουθήσει εμείς γιατί να πρέπει να ταλαιπωρούμαστε να τον βλέπουμε με μια μπάλα και μάλιστα φορώντας τη φανέλα της ομάδας μας.

siokos
31-08-08, 01:03
Αν ο ανθρωπος χρησιμοποιει το δεξι μονο για να κατεβει το τρολευ.. :whatever:
Κωτσο, δουλεψε και παρακαλα να μην ερθουν στην ομαδα 378464 επιθετικοι τον Γεναρη..

dio_ana7
31-08-08, 01:07
Καλή ντρίμπλα και πολύ καλή κίνηση στον χώρο.Την ξέρει την θέση.Πρέπει όμως να δουλέψει πολύ στα τελειώματα.Ας του κάνει εντατικά ο Ντάρκο.

Giwrgos7Alexpoli
31-08-08, 01:25
Ειναι πολυ αργος και εχει πολυ κακο τελειωμα!!!Ρε μηπως ξερει καποιος να μου πει γιατι αυτος ο ανθρωπος φοραει μακριμανικο μπλουζακι???Καλοκαιρι με 40βαθμους φοραει μακριμανικο!!!ΕΛΕΟΣ!!!

siokos
31-08-08, 01:26
Εχει παρει απο τον μπαρμπα-Γιωργο :s6vhaha:

dio_ana7
31-08-08, 01:35
Εχει παρει απο τον μπαρμπα-Γιωργο :s6vhaha:
:s6vhaha: ppnxoxo
Έχει μεγαλώσει στην Γερμανία κι όλας.Θα'πρεπε να μην μασάει.Αφού δεν φοράει και σκούφο...

Giwrgos7Alexpoli
31-08-08, 01:42
Θα τον δουμε καμια μερα να φοραει και κανα μπουφαν στην ωρα του αγωνα σκουφο κασκολ και και και...:s6vhaha:ppnxoxoppnxoxo

red.empire7
31-08-08, 01:53
Γεια σας μοντελα!Αναρωτιεμαι γιατι εφεραν τον Μητρογλου! Αλλα οταν φωναζουμε να εμπλουτισει το σκαουτινγκ φερνει κατι Νινιαδηδες αντι για τον μεγα Κωστετσο.....Πως τολμα να εχει φιλους και γκομενα???Να παμε να την δειρουμε.....Γουστο ειναι αυτο??Περυσι ηταν 18 τωρα εγινε 22???Και δεν εκανε και καμια φαση σημερα κιολας απλα καθοταν σαν το αγγουρι και οι αριστοι πασερ μας του εδωσαν την μπαλα....Ενω με το που βγηκε ο Κοβασεβιτς εκανε την αμυνα ανω κατω.......Τα κοτσια χανονται μεσα σε 3 μηνες?Διοτι τοσοι εχουν περασει απο τον αγωνα με την Λαρισα......Και γιατι θα του μεινει το ματς της Κυπρου?Στον τελικο που ειχαμε χασει 3-1 με τα βαζελια και το 4-2 με τα Παοκια που χασαμε εμεινε σε κανεναν κουσουρι αυτα τα ματς?Δεν νομιζω να κατηγορεισε κανεις τον Τζολε,τον Γιαννακοπουλο και τον Τζιοβανι για την προκλητικη τους αδιαφορια σε σχεση με την ποιοτητα τους.....
(σορρυ για την ειρωνια αλλα εχω την εντυπωση πως με αυτα που γραφετε σε αυτο το θεμα αν τα εγραφα αυτα που ηθελα να πω απλα απο το ενα αυτι θα εμπαιναν και απο το αλλο θα εβγαιναν!)
Και επισης ειμαι αντιθετος στην ειρωνια περι εμφανισης παιχτη για ποδοσφαιριστη τον πηραμε οχι για μανεκεν!

jimkamarinos
31-08-08, 01:57
Γεια σας μοντελα!Αναρωτιεμαι γιατι εφεραν τον Μητρογλου! Αλλα οταν φωναζουμε να εμπλουτισει το σκαουτινγκ φερνει κατι Νινιαδηδες αντι για τον μεγα Κωστετσο.....Πως τολμα να εχει φιλους και γκομενα???Να παμε να την δειρουμε.....Γουστο ειναι αυτο??Περυσι ηταν 18 τωρα εγινε 22???Και δεν εκανε και καμια φαση σημερα κιολας απλα καθοταν σαν το αγγουρι και οι αριστοι πασερ μας του εδωσαν την μπαλα....Ενω με το που βγηκε ο Κοβασεβιτς εκανε την αμυνα ανω κατω.......Τα κοτσια χανονται μεσα σε 3 μηνες?Διοτι τοσοι εχουν περασει απο τον αγωνα με την Λαρισα......Και γιατι θα του μεινει το ματς της Κυπρου?Στον τελικο που ειχαμε χασει 3-1 με τα βαζελια και το 4-2 με τα Παοκια που χασαμε εμεινε σε κανεναν κουσουρι αυτα τα ματς?Δεν νομιζω να κατηγορεισε κανεις τον Τζολε,τον Γιαννακοπουλο και τον Τζιοβανι για την προκλητικη τους αδιαφορια σε σχεση με την ποιοτητα τους.....
(σορρυ για την ειρωνια αλλα εχω την εντυπωση πως με αυτα που γραφετε σε αυτο το θεμα αν τα εγραφα αυτα που ηθελα να πω απλα απο το ενα αυτι θα εμπαιναν και απο το αλλο θα εβγαιναν!)
Και επισης ειμαι αντιθετος στην ειρωνια περι εμφανισης παιχτη για ποδοσφαιριστη τον πηραμε οχι για μανεκεν!

re file otan eto kllo balei krisima aneis den tha gyrnai stis piso selides na koitaei ti grafotanai ta idia kai gia ton mpeloy leonardo kialoys

sadi
31-08-08, 02:03
Επισης κανεις δεν γυρναει να κοιταξει αυτο που λεω οτι στο ποδοσφαιρο ο παικτης κρινεται σε ΚΑΘΕ ματς. Αυτο ειναι το ποδοσφαιρο κυριοι αν δεν το ξερετε, και γι' αυτο παει και το βλεπει ο κοσμος.
Οταν πηραμε τον μικρο χαιρομουνα. Τωρα θα ηθελα αν ειναι δυνατον πριν ξημερωσει να του λυσουνε το συμβολαιο. Και οποιος επιμεινει για "κοντρολ" και δε συμμαζευεται, χαλαρα του στελνω ΟΛΕΣ τις φασεις που εκανε ο Μητρογλου στο ματς με τον Αστερα και αν βρει πανω απο 2 σωστες "κινησεις" (γιατι φασεις δεν κανει το παιδι ουτε με πιστολι στον κροταφο) να μου σφυριξει κλεφτικα.

red.empire7
31-08-08, 02:03
re file otan eto kllo balei krisima aneis den tha gyrnai stis piso selides na koitaei ti grafotanai ta idia kai gia ton mpeloy leonardo kialoys
το ξερω....εδω στην Ελλαδα ή δικαστες επι παντος επιστητου ειμαστε ή οι προφητες........μετα Χριστον παντα......οποτε ειμαστε ολοι κερδισμενοι!:doh:

red.empire7
31-08-08, 02:04
Επισης κανεις δεν γυρναει να κοιταξει αυτο που λεω οτι στο ποδοσφαιρο ο παικτης κρινεται σε ΚΑΘΕ ματς. Αυτο ειναι το ποδοσφαιρο κυριοι αν δεν το ξερετε, και γι' αυτο παει και το βλεπει ο κοσμος.
Οταν πηραμε τον μικρο χαιρομουνα. Τωρα θα ηθελα αν ειναι δυνατον πριν ξημερωσει να του λυσουνε το συμβολαιο. Και οποιος επιμεινει για "κοντρολ" και δε συμμαζευεται, χαλαρα του στελνω ΟΛΕΣ τις φασεις που εκανε ο Μητρογλου στο ματς με τον Αστερα και αν βρει πανω απο 2 σωστες "κινησεις" (γιατι φασεις δεν κανει το παιδι ουτε με πιστολι στον κροταφο) να μου σφυριξει κλεφτικα.
:whis:(κλεφτικα)

sadi
31-08-08, 02:05
Κανεις δεν ειναι μετα χριστον προφητης. Που ειδατε την προφητεια; Την αποδοση των παικτων κρινουμε (ποια αποδοση δηλαδη που ο Μητρογλου αν φοραγε κιτρινα χαλαρα ηταν απο τους καλυτερους της αμυνας του Αστερα). Τον κρινουμε ΑΦΟΥ τον δουμε. Αυτο δεν φωναζετε συνεχεια να κανουμε; Ε, τον ειδαμε. Ελεεινος ειναι. Πιστευα οτι το γκολ με τη Λαρισα θα του ανοιγε αλλους οριζοντες αλλα το παλικαρι θελει μεν, δεν ξερει και δεν μπορει δε.

sadi
31-08-08, 02:06
:whis:(κλεφτικα)

Μαζι με το σφυριγμα δε μου θυμιζεις και 3 καλες κινησεις του Μητρογλου σημερα; Κινησεις, οχι φασεις, που να κανει φαση αυτος,ούτε χαλβα της Ρήνας δεν κανει.
Πχ, να ειναι στη σωστη θεση, να μην πεσει αφου κανει τη (λαθος παντα) πασα κτλ...

red.empire7
31-08-08, 02:07
Κανεις δεν ειναι μετα χριστον προφητης. Που ειδατε την προφητεια; Την αποδοση των παικτων κρινουμε (ποια αποδοση δηλαδη που ο Μητρογλου αν φοραγε κιτρινα χαλαρα ηταν απο τους καλυτερους της αμυνας του Αστερα). Τον κρινουμε ΑΦΟΥ τον δουμε. Αυτο δεν φωναζετε συνεχεια να κανουμε; Ε, τον ειδαμε. Ελεεινος ειναι. Πιστευα οτι το γκολ με τη Λαρισα θα του ανοιγε αλλους οριζοντες αλλα το παλικαρι θελει μεν, δεν ξερει και δεν μπορει δε.
η προφητεια ερχεται οταν ο παιχτης ανεβει οχι οταν ειναι στα νταουν του.....

siokos
31-08-08, 02:08
Προεδρε, πιστευω οτι με τον Βαλ θα δουλεψει θελει δε θελει. Και επειδη δεν προβλεπονται αλλοι επιθετικοι, θα πεσουν ολοι πανω του. Τουλαχιστον εχει την ντριπλα και τη δυναμη, τα τελειωματα και τη θεση να βελτιωσει.Δεν ξεκιναει απο τα βαθη της γης!

red.empire7
31-08-08, 02:09
Μαζι με το σφυριγμα δε μου θυμιζεις και 3 καλες κινησεις του Μητρογλου σημερα; Κινησεις, οχι φασεις, που να κανει φαση αυτος,ούτε χαλβα της Ρήνας δεν κανει.
Πχ, να ειναι στη σωστη θεση, να μην πεσει αφου κανει τη (λαθος παντα) πασα κτλ...
θυμαμαι τρεις ενα με το αριστερο στην αρχη του 2ου,ενα στο πρωτο με το δεξι κκαθως πατουσε στην μεγαλη περιοχη,και αλλο ενα επειτα απο πασα του Γκαλετι που την εδιωξε ο αμυντικος πανω στην γραμμη στην αρχη του ματς.......

sadi
31-08-08, 02:10
η προφητεια ερχεται οταν ο παιχτης ανεβει οχι οταν ειναι στα νταουν του.....

Ποτε ανεβηκε ο Μητρογλου; Και ποια ειναι η προφητεια οταν σχολιαζεις τις ως τωρα κατα 99% αθλιες εμφανισεις του στον Ολυμπιακο. Το πολυ 1-2 παιγνιδια να εχει κανει και αυτα με ομαδες υποσταθμης (Λαρισα, Διαγορας). Οι ευκαιριες που του εχουνε παρουσιαστει για γκολ ειναι απιστευτα πολλές και ΠΟΤΕ δεν εχει σκοραρει σε τετ α τετ.

red.empire7
31-08-08, 02:11
Προεδρε, πιστευω οτι με τον Βαλ θα δουλεψει θελει δε θελει. Και επειδη δεν προβλεπονται αλλοι επιθετικοι, θα πεσουν ολοι πανω του. Τουλαχιστον εχει την ντριπλα και τη δυναμη, τα τελειωματα και τη θεση να βελτιωσει.Δεν ξεκιναει απο τα βαθη της γης!
συμφωνω αλλα ακους εκει απο τα ''βαθη της γης'':s6vhaha:ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

sadi
31-08-08, 02:12
θυμαμαι τρεις ενα με το αριστερο στην αρχη του 2ου,ενα στο πρωτο με το δεξι κκαθως πατουσε στην μεγαλη περιοχη,και αλλο ενα επειτα απο πασα του Γκαλετι που την εδιωξε ο αμυντικος πανω στην γραμμη στην αρχη του ματς.......

Τα ειδα και τα τρια στην καμερα και σου απανταω.
Στο πρωτο σουταρει μπροστα απο το σημειο του πεναλτι και η μπαλα κανει 1-2 δευτερα να φτασει στον τερματοφυλακα. Σουτ παιδικου πρωταθληματος.

Το δεύτερο δεν το θυμαμαι, αλλα πρεπει να εννοεις αυτο που παραλιγο να μην πετυχει τη μπαλα και την εστειλε πανω στον πρωτο αμυντικό.

Αυτο που "εδιωξε" ο αμυντικος πανω στη γραμμη εννοεις που σουταρει ο Μητρο σε ΑΔΕΙΟ ΤΕΡΜΑ, δε βρισκει καλα τη μπαλα , αυτη γκελαρει και προλαβαινει ο αμυντικος (που ειχε ξεκινησει 2 μετρα πισω απο τον Μητρογλου) να διωξει; Και την θεωρεις φαση ΥΠΕΡ του; Ημαρτον ρε αδερφε!

sadi
31-08-08, 02:13
Ειπαμε να τον υποστηριξετε αλλα να βρισκετε καλες φασεις ΣΗΜΕΡΑ σε αυτο το εκτρωμα με το 22 παραειναι...

siokos
31-08-08, 02:14
Αυτο πανω στη γραμμη το διεγραψα κατευθειαν απο τον σκληρο δισκο. Ηταν η ωρα που ανεβαινε η πιεση.. :whis:

red.empire7
31-08-08, 02:14
Ποτε ανεβηκε ο Μητρογλου; Και ποια ειναι η προφητεια οταν σχολιαζεις τις ως τωρα κατα 99% αθλιες εμφανισεις του στον Ολυμπιακο. Το πολυ 1-2 παιγνιδια να εχει κανει και αυτα με ομαδες υποσταθμης (Λαρισα, Διαγορας). Οι ευκαιριες που του εχουνε παρουσιαστει για γκολ ειναι απιστευτα πολλές και ΠΟΤΕ δεν εχει σκοραρει σε τετ α τετ.
Μπορει να λετε οτι βαζει γκολ στον Διαγορα αλλα αν δεν τα εβαζε ο Ολυμπιακος θα παθαινε μεγαλυτερο καζο και απο τα Γιαννενα περυσι σε οσα ματς τον χρειαστηκε η ομαδα επαιξε σχεδον σε ολα..........Και βοηθησε και στο πρωταθλημα..

sadi
31-08-08, 02:17
Μπορει να λετε οτι βαζει γκολ στον Διαγορα αλλα αν δεν τα εβαζε ο Ολυμπιακος θα παθαινε μεγαλυτερο καζο και απο τα Γιαννενα περυσι σε οσα ματς τον χρειαστηκε η ομαδα επαιξε σχεδον σε ολα..........Και βοηθησε και στο πρωταθλημα..

Βοηθησε; Που ακριβως; Ανασταλτικα; Σαν χαφ; Γιατι σαν φορ μήτε τον ειδα μήτε τον απαντησα. Τα γκολ στον Διαγορα ποσως με ενδιαφερουν. Σημαινει οτι η ομαδα σερνοτανε. Και σωθηκε απο εναν παικτη που ξεχωριζει μονο οταν οι αλλοι σερνονται. Το γκολ με τη Λαρισα ηταν σαφως τυχαιο. Εχει βρεθει δυο φορες (που μπορω να θυμηθω) στην ιδια θεση με τον τερματοφυλακα εξουδετερωμενο και το εχει χασει. Μια με τον βαζελο στο 4-0 και μια χθες. Γενικα το παλικαρι δεν πασχει απο αμπαλια. Πασχει απο ελλειψη @@, την ιδια παθηση με τον Νουνιες.

tchalk85
31-08-08, 02:19

Παίζει όμως σαν μανεκέν να τα παέι καλύτερα απ'ότι σαν ποδοσφαιριστής ppnxoxo.Άσε που παίζει σαν μανεκέν,σαν κλόουν,σαν υπάλληλος,σαν σερβιτόρος,σαν ταμείας,σαν εφοπλιστής πάντως όχι σαν ποδοσφαιριστής.

red.empire7
31-08-08, 02:20
Τα ειδα και τα τρια στην καμερα και σου απανταω.
Στο πρωτο σουταρει μπροστα απο το σημειο του πεναλτι και η μπαλα κανει 1-2 δευτερα να φτασει στον τερματοφυλακα. Σουτ παιδικου πρωταθληματος.

Το δεύτερο δεν το θυμαμαι, αλλα πρεπει να εννοεις αυτο που παραλιγο να μην πετυχει τη μπαλα και την εστειλε πανω στον πρωτο αμυντικό.

Αυτο που "εδιωξε" ο αμυντικος πανω στη γραμμη εννοεις που σουταρει ο Μητρο σε ΑΔΕΙΟ ΤΕΡΜΑ, δε βρισκει καλα τη μπαλα , αυτη γκελαρει και προλαβαινει ο αμυντικος (που ειχε ξεκινησει 2 μετρα πισω απο τον Μητρογλου) να διωξει; Και την θεωρεις φαση ΥΠΕΡ του; Ημαρτον ρε αδερφε!
Εισαι τοσο δα υπερβολικος ουτε χιλιστο παραπανω:s6vhaha:......Το τερμα δεν ηταν αδειο, τον τερματοφυλακα τον πλασαρε καλα οχι τελεια αλλα πηγαινε γκολ και ο αμυντικος σε καμια περιπτωση δεν τοσο πισω..............

Coach
31-08-08, 02:22
@#$%^&#^&($&

red.empire7
31-08-08, 02:22
αποχωρω ξεσπαστε οσο θελετε μουρμουριδες...........
Θελετε και αναναιωση................
Τζολε μεχρι τα 45...............
Και Στολτιδης μεχρι να παρω ΕΓΩ συνταξη.................

kouzoulo
31-08-08, 02:23
Είναι άμπαλο το παιδί ρε παιδια, δυστυχώς...

red.empire7
31-08-08, 02:24
@#$%^&#^&($&
για μενα?

sadi
31-08-08, 02:25
Χαλαρωσε ρε λες και σε εβρισα κανεις. Ειπα εγω να βαλει τον Τζολε; Δηλαδη ο Μητρογλου ειναι ο μονος νεος; Για μενα ο Ματσουκας ειναι δεκα κλασεις καλυτερος του!

siokos
31-08-08, 02:25
Μην αρχίζεις τη μουρμούρα, άκου πρώτα να σου πω
χθες το βράδυ είχα μπλέξει' σ' ένα γλέντι φιλικό
είχε όμορφες γυναίκες και ξεχάστηκα να 'ρθω

Συγχώρα με μουρμούρα μου, χτυπούσε η καρδούλα μου
στο χορό στη παραζάλη με ξελόγιασαν τα κάλλη

΄Ομορφες που ήταν όλες μ' έβαλαν κρασί να πιω
μ΄έστρωσαν κι ένα ντιβάνι κι έπεσα να κοιμηθώ

Συγχώρα με μουρμούρα μου.......

Μια ξανθιά μικρή σουλτάνα, πω πω με τρέλλανε
τέτοια νύχτα μαγεμενη αχ να μην ξημέρωνε

Συγχώρα με μουρμούρα μου...

:s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha: (πολυ λιγο off topic)

Coach
31-08-08, 02:26
Το thread φέρει το όνομά σου;

sadi
31-08-08, 02:27
Εισαι τοσο δα υπερβολικος ουτε χιλιστο παραπανω:s6vhaha:......Το τερμα δεν ηταν αδειο, τον τερματοφυλακα τον πλασαρε καλα οχι τελεια αλλα πηγαινε γκολ και ο αμυντικος σε καμια περιπτωση δεν τοσο πισω..............

Οκ. Θα το εχανες αυτο το γκολ; Και εισαι σιγουρος οτι "πλασαρει" και απλα δεν πετυχε στραβα την μπαλα;
Γιατι αυτο το "πλασαρισμα" το εχει σε ολα τα τετ α τετ του.:-P

sadi
31-08-08, 02:27

Αψογο ppnxoxo

red.empire7
31-08-08, 02:28
Το thread φέρει το όνομά σου;
οχι αλλα κατω απο το ποστ που το εγραψες ναι

red.empire7
31-08-08, 02:29

το ακουσα προχτες στο ραδιο ειχε πολυ πλακα αλλα δεν ξερω αν ειναι παλιο ή νεο.......:s6vhaha:

sadi
Λοιπον για να χαλαρωνουμε. Μη βλεπεις φαντασματα ρε αδερφε, δεν ειδα κανενα quote. Εγω το κοβω. Τον θελετε παικταρα τον Μητρο; Οκ. Παικταρας.
Εμενα μου αρκει να μην ξαναπερασει ουτε για προπονηση απο το Ρεντη και μετα ας με βριζετε οσο θελετε που χασαμε το "κελεπουρι".

Coach
οχι αλλα κατω απο το ποστ που το εγραψες ναι

Γι' αυτό στα φόρουμ αν θέλουμε να απαντήσουμε στα λεγόμενα κάποιου ... βάζουμε quote ...

red.empire7
31-08-08, 02:32
Λοιπον για να χαλαρωνουμε. Μη βλεπεις φαντασματα ρε αδερφε, δεν ειδα κανενα quote. Εγω το κοβω. Τον θελετε παικταρα τον Μητρο; Οκ. Παικταρας.
Εμενα μου αρκει να μην ξαναπερασει ουτε για προπονηση απο το Ρεντη και μετα ας με βριζετε οσο θελετε που χασαμε το "κελεπουρι".
εδιωξες τον Ματσουκα στον Αστερα,δεν θα σου περασει με τον Μητρογλου....:s6vhaha:

sadi
31-08-08, 02:33
εδιωξες τον Ματσουκα στον Αστερα,δεν θα σου περασει με τον Μητρογλου....:s6vhaha:

Γκουχ... :-P
Προσπαθω να προωθησω το Σαλμανη ρε , μανατζερ ειμαι τη δουλεια μου κανω... :-P

siokos
31-08-08, 02:33
το ακουσα προχτες στο ραδιο ειχε πολυ πλακα αλλα δεν ξερω αν ειναι παλιο ή νεο.......:s6vhaha:
Ειναι απλα μποεμ.. σαν τον Κωτσο!
Αν το καλοσκεφτειτε, τετοιου ειδους παικτες δινουν μια αλλη νοτα σε εναν αγωνα, αλλα μετα το 80, οταν το σκορ ειναι 4-0.. ''Θα το βαλει, δεν θα το βαλει, θα την στειλει στον καντινά διπλα στο τρενο, θα τη στειλει στην αερογεφυρα, θα την στειλει Γλυφαδα..'', ειναι φρασεις που δινουν αλλη χροια στα συνθηματα..
Ας δουλεψουν σοβαρα μαζι του φετος, να δουμε που μπορει να φτασει, ωστε να μη μας δουλευουν εμας του χρονου :D

kouzoulo
31-08-08, 02:35
@#$%^&#^&($&
@@$$^%$&^%*#@@#$

red.empire7
31-08-08, 02:39
Αν δεν δω Μητρογλου-Ματσουκα επιθεση και Οσκαρ πισω εγω δεν θα ησυχασω.........

sadi
31-08-08, 02:40
Αν δεν δω Μητρογλου-Ματσουκα επιθεση και Οσκαρ πισω εγω δεν θα ησυχασω.........

Αντιθετως αν τους δω εγω θα ησυχασω μια και καλή απο τα βασανα του ματαιου τουτου κοσμου.

redholder
31-08-08, 02:49
Ρε παιδιά υπάρχει κανα βιντεάκι του Μήτρογλου πριν έρθει στον ολυμπιακό? Εστω με την Εθνική. Να τον δούμε αν έχει άγχος ή οχι..

Χάλιας ήτανε αλλά @@ έχει γιατί αλιώς δεν θα βάραγε το πέναλτυ στη Κύπρο Αποτι φαίνεται όμως τα @@ τα έχει ακριβως πάνω στα μάτια...

redholder
31-08-08, 02:56
Trραβάτε στο youtube και δέστε τον.Εχει καμμια σχέση με το χάλι που είδαμε ? Κ Α Μ Μ Ι Α. Ο λόγος που θα καεί (δεν το εύχομαι) είναι οτι αναγκαστικά θα παίζει βασικός Βαρειά φανέλλα η ρημάδα...

siokos
31-08-08, 03:00
Η αληθεια ειναι οτι το κραξιμο δεν βοηθαει, αλλα πρεπει κι αυτος να δειξει κανα σημαδι ανακαμψης.. Τοσους και τοσους εχουμε στηριξει.

sk12072
31-08-08, 09:30
εγω μαγκες παντως δεν τον στηριζω.θα μου προκαλεσει εγκεφαλικο πανω στο ανθος της ηλικιας μου.αλλα επρεπε να παιζαμε με το βαζελο χθες να εχανε τα2 τετ-α-τετ και να δω μετα τι θα λεγατε.

Coach
31-08-08, 10:51
εγω μαγκες παντως δεν τον στηριζω.θα μου προκαλεσει εγκεφαλικο πανω στο ανθος της ηλικιας μου.αλλα επρεπε να παιζαμε με το βαζελο χθες να εχανε τα2 τετ-α-τετ και να δω μετα τι θα λεγατε.

Έχασε πέρυσι στο κύπελλο ... αλλά ευτυχώς το ματς ήταν ήδη 4-0 ...

Reds
31-08-08, 10:53
Εινα χασογκολης αλλα ειναι απο τα μεγαλυτερα ελληνικα ταλεντα,πιστωσει χρονου θελει.

siokos
31-08-08, 11:26
Δυστυχως, απο τη στιγμη που η ομαδα εχει μεινει με 3 επιθετικους και περιμενοντας τον 4ο μεχρι αυριο το πρωι, η γιουχα δεν βοηθα σε τιποτα. Και το σιγουρο ειναι οτι ετσι δεν θα γινει και καλυτερος. Τωρα, με τα ''αν'' δεν γινεται δουλεια :)

lofou
31-08-08, 13:21
δεν ειμαι υπερ της γιουχας για κανεναν απο τους παικτες που φοραει τη φανελα του ολυμπιακου... αλλα ο μητρογλου πρεπει να φυγει τον ιανουαριο απο τον ολυμπιακο...

red.empire7
31-08-08, 15:30
το προβλημα ειναι οτι το παιχνιδι του ειναι ανωριμο οχι λογω ηλικιας αλλα λογω ελειψης παιχνιδιων.....Ειναι ακριβως ιδια περιπτωση με τον Λετο ,αν και ο Λετο ειναι καλυτερος και ποιοτικοτερος απο τον Μητρογλου,κατα τα αλλα εξαιτιας της ανωριμοτητας του δεν βοηθαει τοσο πολυ οσο θα μπορουσε πραγματικα την ομαδα......

sadi
31-08-08, 16:28
Να μου πεις να στηριξω Κατσικογιαννη που κατι εχει δειξει ενταξει... Να στηριξω Ματσουκα που δεν τον εχω δει να παιζει ενταξει... Να στηριξω Σοϊλεδη, Λαμπρόπουλο που δεν τους εχω δεί ή δεν εχουν αγωνιστει, παει στα διαλα...

Τι να στηριξω στο Μητρογλου; Το ανύπαρκτο ποδοσφαιρικο του ταλεντο; Γιατι ακομα και αυτοι που τον στηριζουνε για το κοντρολ του λενε. Ε,εγω σας πληροφορω εχω 2 φορες καλυτερο κοντρολ απο τον Κωστακη και το επιβεβαιωνουμε οποτε θελετε. Ομως επισης σαν κι αυτον δεν μπορω να τρεξω, να πηδηξω, δεν ξερω που διαλο πεφτει το τερμα οταν ειμαι πλατη σε αυτο, αλλα σε σχεση με τη δικη του αισθηση του γκολ εγω ειμαι φονιας. Τι να στηριξω ρε παιδια, το παλικαρι εχει παρει οχι απλα ευκαιριες, εχει τις περισσοτερες απ' οσες ειχε ποτε νεος στον Ολυμπιακο και τα εχει σκατωσει...

Τεσπα... Θα δουμε αφου υποχρεωτικα θα τον φαμε στη μαπα ελέω άγιου Σωκρατη. Ελπιζω να στρωσει

sk12072
31-08-08, 16:41
εγω παντως δεν τον στηριζω γιατι με αρρωστησε χθες.ρωτηστε και τον σταυρο.

lofou
31-08-08, 17:09
το προβλημα ειναι οτι το παιχνιδι του ειναι ανωριμο οχι λογω ηλικιας αλλα λογω ελειψης παιχνιδιων.....Ειναι ακριβως ιδια περιπτωση με τον Λετο ,αν και ο Λετο ειναι καλυτερος και ποιοτικοτερος απο τον Μητρογλου,κατα τα αλλα εξαιτιας της ανωριμοτητας του δεν βοηθαει τοσο πολυ οσο θα μπορουσε πραγματικα την ομαδα......

οχι και δεν εχει παρει ευκαιριες!!! πολλες, παρα πολλες πηρε...

sadi
31-08-08, 18:21
Oι μεταγραφες ειχαν άμεση επιδραση στην σωματική και ψυχική υγεία του sadi...

http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&lang=uk&code=67a9383a128d101dc4df6990831ef938

ffyiannis
31-08-08, 18:23
και μονο το γεγονος οτι στην φαση που το εχασε σε κενο τερμα κατεβασα 15 ημερολογια και 200 χριστοπαναγιες με κανει να του πω ουστ αγορι μου:reap:

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
31-08-08, 20:46
Για μενα ειναι πολυ ατσουμπαλος.Η θα πρεπει να τον διωξουμε ή θα πρεπει να παει δανεικος κανα χρονο σε καμμια ομαδα μπας και μαθει να κανει σωστο κοντρολ.

d.n.a.
31-08-08, 21:23
Δυστηχώς ναι. ¨Οσο και να θέλω να τον στηρίξω ... δεν!!!Γουστάρω το θράσος του!!Τεσπα, θέλει πολύ δουλειά!!!

jimkamarinos
31-08-08, 21:26
kala as aproyme kalhtero na mhn basikos o koba logo koyrash kai as pai daneikos na parei empiries pantos tha ginh megalos paixths an katsh kai doylepsi kapios mazi tou

manosss
31-08-08, 23:50
Απορω τι περιμενουν μερικοι απο τον Μιτρογλου.. Αυτος ουτε να κουρευτει δεν ξερει , γκολ θα βαλει..??

siokos
31-08-08, 23:54
Απορω τι περιμενουν μερικοι απο τον Μιτρογλου.. Αυτος ουτε να κουρευτει δεν ξερει , γκολ θα βαλει..??
ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo joshkouzoul

maklera
01-09-08, 00:09
το παληκαρι δεν μπορει...ημαρτον δεν αντεχω αλλο να τον βλεπω!

mpak
01-09-08, 00:23
Και για όλο αυτό το κράξιμο "κύριοι" δημοσιογράφοι δεν φταίει (τόσο) ο κόσμος του Ολυμπιακού αλλά ο πρόεδρος του. Που νόμιζε πως στον Μήτρογλού βρήκε βασικό φορ... :doh:

Θέλω να πιστεύω πως τα φετινά χάλια οφείλονται σε κακή ψυχολογία. Κάτι που όμως δεν λέει καλά πράγματα αν σκεφτείς το βάρος της φανέλας που φοράει.

Τελευταία ελπίδα για όλους (κόσμο, Βαλβέρδε, Μήτρογλου) να σωθεί η παρτίδα τελευταία στιγμή με Νέρι. Κι ας πληρώσαμε ήδη ακριβά τα φετινά μεταγραφικά χάλια.

red.empire7
01-09-08, 02:35
οχι και δεν εχει παρει ευκαιριες!!! πολλες, παρα πολλες πηρε...
Ναι στην Λαρισα που σου σκοραρε,στο σουπερ καπ σκοραρε παλα,στο κυπελλο που εβαλε αλλα 4.Αλλα ναι μαλλον εχεις δικιο.....ηταν πολλες και τις εχασε......Επρεπε να αποκλειστουμε και να καναμε νταμπλ με σουπερ καπ......

osfp20032002
01-09-08, 02:53
και εχει μεγαλο μεριδιο που αποκλειστηκαμε απο το cl

Czar
01-09-08, 03:21
http://www.xanthi.ilsp.gr/dictionaries/images/turkish_images/1713a.jpg
Προς τί η φωτό? Αυτό είναι χρησιμότατον ζωντανό, ως επιβήτωρ.

Czar
01-09-08, 03:28
kala as aproyme kalhtero na mhn basikos o koba logo koyrash kai as pai daneikos na parei empiries pantos tha ginh megalos paixths an katsh kai doylepsi kapios mazi tou
Κοίτα, για μέτριο μέχρι καλό τον βλέπω να γίνεται. Για πολύ μεγάλο, όχι. Αν κρίνεις από την ατσούμπαλη κατατομή του, και το μισοκαμπουριασμένο του σώμα, ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσει την ευελιξία που χρειάζεται ένας ικανότατος φορ περιοχής. Αν ήταν στην ηλικία του Κοβάσεβιτς, το σώμα αυτό θα δικαιολογείτο. Δυστυχώς όμως είναι μικρός.
Άσε που έχει και μια ψιλοηλίθια έκφραση, που μου την δίνει. Ο φορ περιοχής πρέπει να έχει και αντίληψη στις φάσεις, όχι ότι έχει μάθει μηχανικά.

Υ.Γ. Μέχρι να αποκτηθεί καλύτερος και αυτός καλός είναι. Δεν είναι δα και ο χειρότερος από αυτούς που έχουμε.

Giwrgos7Alexpoli
01-09-08, 04:25
Αμα βελτιωσει την αργη κινηση του και το τελιωμα θα ειναι καλος!!!

sk12072
01-09-08, 07:01
αν κατσει στον παγκο θα ειναι πιο χρησιμος.

sadi
01-09-08, 15:05
Ας κατσει στον παγκο ή και στην εξέδρα, να ηρεμήσει, να ηρεμήσουμε κι εμεις και βλεπουμε σε κανα δυο χρονια.

Pireus city_girl
01-09-08, 15:33
Εγώ πάντως στηρίζω Μήτρογλου. Θεωρώ πως οι γιούχες δεν βοηθάνε ψυχολογικά κανένα παίχτη. Ο μικρός για μένα έχει ταλέντο, 2 κακές στιγμές δεν μπορούν να τον βγάλουν άχρηστο.

sadi
01-09-08, 15:37
Δεν ειναι δυο κακες στιγμες ειναι περισσοτερες. Πιστεύω οτι ως εκει φτανει το ταλεντο του Μητρογλου. Δηλαδη στον παγκο του Ολυμπιακου και πολυ ειναι.
Το παιδι δεν εχει την "ψυχή" να αντεξει τη φανελα. Για παραδειγμα σου φερνω τον Τζορτζεβιτς. Ποσα εχει ακουσει φετος και περσι; Ή τον Καστιγιο. Λιγα του σερναμε "κωλοπαιδο" και "αμυαλος" οταν ξεκιναγε; Σε πολυ μικροτερη ηλικια απο τον Μητρογλου. Αμα ομως "το εχεις" το δειχνεις κιολας.

Οι μεγαλες στιγμες του Μητρογλου ειναι τα γκολ απεναντι στους ερασιτεχνες του Διαγορα, τα τριτα της Λαρισας στο σουπερ καπ και το περσινο γκολ με τη Λαρισα, μονη "φωτεινη" στιγμη. Που και αυτη δεν τον βοηθησε να αποκτησει εμπιστοσύνη στα ποδια του. Πηρε εκπληκτικα πολλες ευκαιριες , βρεθηκε δεκαδες φορες σε θεση που ενας καλος σεντερ θα ειχε "γραψει" και οι αντιδρασεις του ήταν κωμικες.

Εγω πια δεν ασχολουμαι μαζι του (οσο δεν παιζει). Ας καλυτερεψει και θα δουμε.

dio_ana7
01-09-08, 19:03
Ε ρε, Ντάνι που θέλετε

sadi
01-09-08, 19:40
Εχουμε. Αλλα τον λενε Μητρογλου.

dekas7
01-09-08, 23:30
θεικότατη στιγμή μήτρογλου....

πέρυσι σε μάτς στο "καραισκάκης" με τη βέροια νομίζω(δεν παίρνω και όρκο) είχε κριθεί το παιχνίδι,κερδιζαμε 3-0 και χώνει ο τάκης αλλαγή τον μήτρογλου γύρω στο 80φεύγα

λίγο μετά την είσοδό του,βγαίνει σε ένα μοναδικό τετ α τετ με τον τερματοφύλακα(τετ-α-τετ που σε που σε κατηγορία άνω της γ' εθνικής δεν συμβαίνει σε κανένα απο τα πρωταθληματα του κόσμου γιατί οι αντίπαλοι αμυντικοί προσπάθησαν να παίξουν το τεχνητό οφσάιντ καμιά 10ρια μέτρα μπροστά απο τη σέντρα του γηπέδου....)

μιλάμε ο κοντυνότερός αντίπαλός του ήταν στη σέντρα και είχε σηκώσει το χέρι στον επόπτη περιμένοντας να τον βγάλει οφσάιντ.

ο μήτρο τα δίνει όλα στο σπρίντ....προσπαθώντας ταυτόχρονα να κρατήσει και την μπάλα υπο την κατοχή του,κοιτώντας μόνο τη μπάλα και αδιαφορόντας για το τι γίνεται μπροστά του αφου και να τρέχεις αλλά και να κρατάς τη μπάλα είναι κατί ασύληπτο για τον ψυχισμό του...

δυστυχώς καποιός εγκάθετος μερικές δεκαετίες πρίν είχε τη φαεινή ιδέα να καθιερώσει τον τερματοφύλακα στο ποδόσφαιρο...

η παρουσία του τερματοφύλακα προς στιγμήν αγχωσε τον μήτρο γιατί το να τρέχεις σε φούλ ένταση,να κρατάς τη μπάλα και να έχεις στο νού σου οτι υπάρχει και τερματοφύλακας είναι πράγματα δύσκολα για το ανθρώπινο είδος.

ο μήτρο δεν πτοείθηκε, φτάνει στο ημικύκλιο της περιοχής, σπάει τη μέση του, κάνει προσποίηση οτι πλασάρει με το αριστερό,την τρώει ο τέρμας,στη συνέχεια όμως σκέφτεται οτι το δεξί δεν είναι το καλό του πόδι(ασχετα αν το τέρμα πλέον ηταν άδειο) και προσπαθεί να επαναφέρει το αριστερό του σε θέση βολής....

το αποτέλεσμα?...ένα σούτ και με τα 2 πόδια με καθόλου δύναμη που κατέληξε πάνω στον τερματοφύλακα,ο οποιός έδειξε να ξαφνιάζεται με τη γενναιοδωρία του μήτρογλου αφού του είχε γυρίσει την πλάτη και κοιτούσε το τέρμα περιμένωντας να μην χασει το γκολάκι που θα μπεί....

ο μήτρο σωρίαζεται κάτω μετά απο αυτή την αριστοτεχνική ενέργεια....

τη βουβαμάρα ακόμα και του εκφωνητη όμως τη σπάει το ακόμα πιο θεικό σχόλιο πέτρου μίχου..."ο μικρός ηταν κουρασμένος"

....βέβαια ο μικρός είχε γίνει αλλαγή λίγο πρίν και ήταν η πρώτη του επαφή με τη μπάλα....

mpak
01-09-08, 23:32
ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

sadi
01-09-08, 23:39
:s6vhaha:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΘΑ ΜΕ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Red$mile
02-09-08, 00:48
θεικότατη στιγμή μήτρογλου....

πέρυσι σε μάτς στο "καραισκάκης" με τη βέροια νομίζω(δεν παίρνω και όρκο) είχε κριθεί το παιχνίδι,κερδιζαμε 3-0 και χώνει ο τάκης αλλαγή τον μήτρογλου γύρω στο 80φεύγα

λίγο μετά την είσοδό του,βγαίνει σε ένα μοναδικό τετ α τετ με τον τερματοφύλακα(τετ-α-τετ που σε που σε κατηγορία άνω της γ' εθνικής δεν συμβαίνει σε κανένα απο τα πρωταθληματα του κόσμου γιατί οι αντίπαλοι αμυντικοί προσπάθησαν να παίξουν το τεχνητό οφσάιντ καμιά 10ρια μέτρα μπροστά απο τη σέντρα του γηπέδου....)

μιλάμε ο κοντυνότερός αντίπαλός του ήταν στη σέντρα και είχε σηκώσει το χέρι στον επόπτη περιμένοντας να τον βγάλει οφσάιντ.

ο μήτρο τα δίνει όλα στο σπρίντ....προσπαθώντας ταυτόχρονα να κρατήσει και την μπάλα υπο την κατοχή του,κοιτώντας μόνο τη μπάλα και αδιαφορόντας για το τι γίνεται μπροστά του αφου και να τρέχεις αλλά και να κρατάς τη μπάλα είναι κατί ασύληπτο για τον ψυχισμό του...

δυστυχώς καποιός εγκάθετος μερικές δεκαετίες πρίν είχε τη φαεινή ιδέα να καθιερώσει τον τερματοφύλακα στο ποδόσφαιρο...

η παρουσία του τερματοφύλακα προς στιγμήν αγχωσε τον μήτρο γιατί το να τρέχεις σε φούλ ένταση,να κρατάς τη μπάλα και να έχεις στο νού σου οτι υπάρχει και τερματοφύλακας είναι πράγματα δύσκολα για το ανθρώπινο είδος.

ο μήτρο δεν πτοείθηκε, φτάνει στο ημικύκλιο της περιοχής, σπάει τη μέση του, κάνει προσποίηση οτι πλασάρει με το αριστερό,την τρώει ο τέρμας,στη συνέχεια όμως σκέφτεται οτι το δεξί δεν είναι το καλό του πόδι(ασχετα αν το τέρμα πλέον ηταν άδειο) και προσπαθεί να επαναφέρει το αριστερό του σε θέση βολής....

το αποτέλεσμα?...ένα σούτ και με τα 2 πόδια με καθόλου δύναμη που κατέληξε πάνω στον τερματοφύλακα,ο οποιός έδειξε να ξαφνιάζεται με τη γενναιοδωρία του μήτρογλου αφού του είχε γυρίσει την πλάτη και κοιτούσε το τέρμα περιμένωντας να μην χασει το γκολάκι που θα μπεί....

ο μήτρο σωρίαζεται κάτω μετά απο αυτή την αριστοτεχνική ενέργεια....

τη βουβαμάρα ακόμα και του εκφωνητη όμως τη σπάει το ακόμα πιο θεικό σχόλιο πέτρου μίχου..."ο μικρός ηταν κουρασμένος"

....βέβαια ο μικρός είχε γίνει αλλαγή λίγο πρίν και ήταν η πρώτη του επαφή με τη μπάλα....

ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

redholder
02-09-08, 01:06
Στα νέα "αστέρια" ο Μήτρογλου

Μέσα στους 10 πιο ελπιδοφόρους ποδοσφαιριστές στο κόσμο, βρίσκεται ο Κωνσταντίνος Μήτρογλου, σύμφωνα με έρευνα του “Calciomercato”. Ο νεαρός στράικερ του Ολυμπιακού πραγματοποίησε αρκετά εντυπωσιακές εμφανίσεις με την Εθνική Νέων στο πρόσφατο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Αυστρίας, με αποτέλεσμα να συγκαταλέγεται στην πρώτη δεκάδα των παικτών παγκοσμίως που αναμένεται να μας απασχολήσουν στο μέλλον.

Αναλυτικά οι 10 πρώτοι

1. Εβέρ Μπανέγκα (Μπόκα Τζούνιορς)
2. Φρέντι Άντου (ΗΠΑ)
3. Αρτούρ Βιντάλ (Λεβερκούζεν)
4. Ρενάτο (Φλαμένγκο)
5. Ρόιστον Ντρέντε (Φέγενορντ)
6. Κέβον Μονέ Πακέ (Λανς)
7. Μπεν Χατίρα (Αμβούργο)
8. Κωνσταντίνος Μήτρογλου (Ολυμπιακός)
9. Άαρον Νιγκέζ (Βαλένθια)
10. Μπούρα (Πόρτο)

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΝΗΣ Ο-Ε-Ο;

ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΑΤΑΞΗ?
Μα τι στο διάολο στον ολυμπιακό ξέχασε εντελώς αυτά που ήξερε?

sadi
02-09-08, 01:16

Ο Μαυρογενιδης ηταν το καλυτερο μπακ στην ηλικια του. Δευτερος ή τριτος αν θυμαμαι καλα στην παρομοια καταταξη. Η αληθεια ειναι οτι τη συγκεκριμενη λιστα την φτιαχνουν παραγοντες και δημοσιογραφοι και οχι σχετικοι με το αθλημα.
Ο Καστιγιο ηταν στην δεκαδα, ο Κακλαμανος και αλλοι.

Αλλωστε η λιστα αφορα το ΠΟΥ θα μπορουσαν να φτασουν,οχι τι εκαναν στην πραγματικοτητα. Και ο Ολυμπιακος, να μην το αρνιομαστε ειναι και λιγο "νεκροταφειο" ταλεντων. Ποιος να δουλεψει με το Μητρογλου ο Σεγκουρα ή ο Βερμουλεν;

fenolaj
02-09-08, 02:04
Το καλύτερο και για τον Μήτρογλου και για τον Ολυμπιακό θα ήταν να δοθεί ο παίκτης δανεικός. Βέβαια τώρα που ο "θείος" δεν πήρε άλλον επιθετικό θα τον τρώμε στα μούτρα όλη την χρονιά...

d.n.a.
02-09-08, 11:31
Τα παιχνίδια που ο μητρογλου έπαιξε και αναδέιχτηκε ηταν με τους μικρούς. Δεν είχε αντίπαλο στόπερ τον μπάμπη κλαδευτήρογλου... και με αυτούς δεν έχει πρόβλημα!Ο μητρογλου είναι απο τους παίχτες που εάν αρπάξει μια καλή κλωτσιά στην αρχή, μετά εξαφανίζεται!

IERO
02-09-08, 13:09
Εγώ πιστεύω ότι έχει ταλέντο. Αν συνεχίσει όμως έτσι, θα τον κάψουν...

sadi
02-09-08, 15:50
Καιγεται και μονος του Γιωργο. Η φαση που ανεφερε ο dekas παραπανω ειναι αντιπροσωπευτικη του Μητρογλου την εχουμε δει πανω απο 10-15 φορες απο τον Κωστακη. Αμα δεν εχεις αντερα να πλασαρεις στο τετ α τετ πως στο καλο θα γινεις επιθετικος;

tchalk85
02-09-08, 16:49

Προφανώς εννοούσε ότι κουράστηκε απο το σπριντ αλλά και πάλι έλεος οι επιθετικοί για να σπριντάρουν είναι όχι για να καλύπτουν χώρους.

aljawn
02-09-08, 21:04
Δεν ξέρω για ταλέντο, πάντως είναι βλακόφατσα.

Αν είχε στάξει το πεναλντάκι στην Ανό, μπορεί και να είχαμε προκριθεί.
Τάδε έφη ο κύριος πρόεδρος (κατά κόσμον πουλό) και μάλλον έχει δίκιο.
Και αν το σκεφτουν αυτό ψηλότερα, δεν νομίζω να την βγάλει πέραν του γενάρη.

Dr.Red
02-09-08, 21:44
Δεν ξέρω για ταλέντο, πάντως είναι βλακόφατσα.

Αν είχε στάξει το πεναλντάκι στην Ανό, μπορεί και να είχαμε προκριθεί.
Τάδε έφη ο κύριος πρόεδρος (κατά κόσμον πουλό) και μάλλον έχει δίκιο.
Και αν το σκεφτουν αυτό ψηλότερα, δεν νομίζω να την βγάλει πέραν του γενάρη.

Χαλαρά τη βγάζει και πέρα από γενάρη.Η μήπως περιμένεις να πάρει ο Κόκκαλης 2 επιθετικούς Ιανουάριο;

Fakes
02-09-08, 21:46
Η γνώμη ποδοσφαιρανθρώπων στη Β.Ελλάδα είναι ότι πρόκειται για το μεγαλύτερο ταλέντο των τελευταίων χρόνων. Οταν είχε παίξει σε ένα τουρνουά ο ΠΑΟΚ τον ανακάλυψε και βάζαν τους δημοσιογράφους να μην αναφέρουν το όνομά του στους διακριθέντες και μιλούσαν για έναν ...κοντό μαυριδερό. Το κάναν γιατί ο Ολυμπιακός έχει και προπονητικά μάτια στη Β.Ελλάδα (ψωνίζει πρώτος) και δημοσιογραφικά (έχουμε 3 πρωτοκλασάτους στη Θεσσαλονίκη). Ευτυχώς οι προκριματικοί στην Κατερίνη μεταδόθηκαν και εκεί μαθεύτηκε το όνομά του. Αν θυμάστε ο Ιβιτς δεν τον ήθελε αλλά επέμεινε ο Τάκης και ο Π. Κόκκαλης. Μιλώντας με τον γερο-Στράντζαλη (πατέρα του προπονητή της Ρόδου) με είπε ότι υστερεί πολύ στο κεφάλι αλλά η τεχνική του είναι απαράμιλλη σε θέματα τρίπλας, ταχύτητας με τη μπάλλα και κάλυψής της.

sadi
02-09-08, 21:49
Μονο που δεν τα εχουμε δει.
Οτι και να πουμε με τις εμφανισεις του ο Μητρογλου οχι απλα δεν εχει κερδισει φιλους, αντιθετα εχει χασει και αρκετους.
Επειδη ομως ειτε ετσι είτε αλλιως θα τον φαμε στη μαπα, σιγουρα θα ξερουμε μεσα σε 5-6 μήνες , οριστικα τι ψαρια πιανει.

drbek7
03-09-08, 00:32
Μονο που δεν τα εχουμε δει.
Οτι και να πουμε με τις εμφανισεις του ο Μητρογλου οχι απλα δεν εχει κερδισει φιλους, αντιθετα εχει χασει και αρκετους.
Επειδη ομως ειτε ετσι είτε αλλιως θα τον φαμε στη μαπα, σιγουρα θα ξερουμε μεσα σε 5-6 μήνες , οριστικα τι ψαρια πιανει.
pistevo ine thema psixologias tha diksi sto melon :-P

sadi
03-09-08, 00:33
pistevo ine thema psixologias tha diksi sto melon :-P

Αμα ενα χρονο δεν καταφερνει να ξαναβρει ψυχολογια φιλε μου αστα να πανε στο διαολο. Δηλαδη αν τη βρει και (φτου κακα) την ξαναχασει, θα περιμενουμε παλι ενα χρονο; Δεν κανει το παλικαρακι δουλεια ετσι...

sk12072
03-09-08, 07:36
αν δεν εχει ψυχολογια να παει σε ψυχολογο.εμεις θα του τον κανουμε;ή θα ανεχομαστε τις λαλακιες του;στον παγκο τωρα και πολυ τον ειδαμε.

steliosb
04-09-08, 16:06
Πέρσυ μας έδωσε το πρωτάθλημα.
Φέτος μας στέρησε την είσοδο της ομάδας στο C.L.
3 επιθετικούς έχουμε όλους και όλους.
Αν τον γιουχάρουμε δεν θα καταφέρουμε τίποτα περισσότερο από το να μείνουμε με 2.
Στήριξη στον Μήτρογλου να βρει τουλάχιστον την ψυχολογία του και να μην πέσει και άλλο.
Ελλείψη άλλων τον χρειαζόμαστε.

sadi
05-09-08, 01:57
Εμενα που με βασανιζει σωματικα και ψυχικα στην εξεδρα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ακουμπαει το γαμημενο το τοπι (και μοιαζει σαν να παιζει με αυτο το πεπονι του ραγκμπι) ποιος θα με στηριξει;

dimitra
05-09-08, 02:49
Ποτε ανεβηκε ο Μητρογλου; Και ποια ειναι η προφητεια οταν σχολιαζεις τις ως τωρα κατα 99&#37; αθλιες εμφανισεις του στον Ολυμπιακο. Το πολυ 1-2 παιγνιδια να εχει κανει και αυτα με ομαδες υποσταθμης (Λαρισα, Διαγορας). Οι ευκαιριες που του εχουνε παρουσιαστει για γκολ ειναι απιστευτα πολλές και ΠΟΤΕ δεν εχει σκοραρει σε τετ α τετ.
Mε αυτές τις ομάδες "υποστάθμης" όμως,αν δεν ήταν ο μικρός θα είχες γίνει ρεζίλι............Ούτε πρωτάθλημα θα έπαιρνες,ούτε το νταμπλ.

Και αν είναι άμπαλος ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΦΟΡ της Εθνικής Νέων που την πήγε τελικό και μετέπειτα Ελπίδων,μην κατηγορείτε τον μικρό,αλλά την χώρα που ζούμε και δεν βγάζει "ταλεντάρες".....

Έφτασε σε σημείο ένας παλλίκαρος πιο πάνω,να πει πως είναι συνομήλικος του Αγκουέιρο και πιο μεγάλος του Πάτο!!!!!Και αυτό τι είναι ρε καρντάσι?Επιχείρημα???Οκ,τότε δώσε 150 μύρια,και πήγαινε πάρε τον Αγκουέιρο...Μας χαλάει ο Μήτρογλου για 3 παιχνίδια,έχοντας δώσει ήδη ένα πρωτάθλημα στην ομάδα,μας χαλάει ο Μήτρογλου των 100 χιλιάδων,την ώρα που λουστήκαμε κλαταρισμένα τανκ,και χοντρούς Αργεντίνους που έπαιρναν τα δεκαπλάσια!!!!

Μπράβο ρε παίδες...Είναι και άσχημος...Τι να πει κανείς?...........

Υγ.Όχι και Δήμητρα...CarpeDiem....Για να μην ξεχνιόμαστε...Την καλησπέρα μου...

sadi
05-09-08, 03:03
Πέρσυ μας έδωσε το πρωτάθλημα.
Φέτος μας στέρησε την είσοδο της ομάδας στο C.L.
3 επιθετικούς έχουμε όλους και όλους.
Αν τον γιουχάρουμε δεν θα καταφέρουμε τίποτα περισσότερο από το να μείνουμε με 2.
Στήριξη στον Μήτρογλου να βρει τουλάχιστον την ψυχολογία του και να μην πέσει και άλλο.
Ελλείψη άλλων τον χρειαζόμαστε.

Παντως το δικιο το εχεις Στελιο οταν λες οτι θα μας χρειαστει. Οπως τα καταφεραμε ακομα και τον Οσκαρ εχουμε ανάγκη και παρακαλαμε να ανεβει...

sadi
05-09-08, 03:12
:s6vhaha: :s6vhaha: :s6vhaha: :s6vhaha: :s6vhaha: :s6vhaha:

kouzoulo
05-09-08, 12:37
Mε αυτές τις ομάδες "υποστάθμης" όμως,αν δεν ήταν ο μικρός θα είχες γίνει ρεζίλι............Ούτε πρωτάθλημα θα έπαιρνες,ούτε το νταμπλ.

Και αν είναι άμπαλος ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΦΟΡ της Εθνικής Νέων που την πήγε τελικό και μετέπειτα Ελπίδων,μην κατηγορείτε τον μικρό,αλλά την χώρα που ζούμε και δεν βγάζει "ταλεντάρες".....

Έφτασε σε σημείο ένας παλλίκαρος πιο πάνω,να πει πως είναι συνομήλικος του Αγκουέιρο και πιο μεγάλος του Πάτο!!!!!Και αυτό τι είναι ρε καρντάσι?Επιχείρημα???Οκ,τότε δώσε 150 μύρια,και πήγαινε πάρε τον Αγκουέιρο...Μας χαλάει ο Μήτρογλου για 3 παιχνίδια,έχοντας δώσει ήδη ένα πρωτάθλημα στην ομάδα,μας χαλάει ο Μήτρογλου των 100 χιλιάδων,την ώρα που λουστήκαμε κλαταρισμένα τανκ,και χοντρούς Αργεντίνους που έπαιρναν τα δεκαπλάσια!!!!

Μπράβο ρε παίδες...Είναι και άσχημος...Τι να πει κανείς?...........

Υγ.Όχι και Δήμητρα...CarpeDiem....Για να μην ξεχνιόμαστε...Την καλησπέρα μου...
Γεια σου Παλιόφιλε!
Η αλήθεια είναι ότι ο Κωστάκης είναι ατσούμπαλος και άσχημος.
ΕΞΩ ΟΙ ΑΣΧΗΜΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

iek
05-09-08, 13:01
εφερε ενα τιτλο αλλα κοστισε και εναν αποκλεισμο στο τσου Λου...Οποτε παμε παρακατω...

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
05-09-08, 13:11
Εμενα που με βασανιζει σωματικα και ψυχικα στην εξεδρα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ακουμπαει το γαμημενο το τοπι (και μοιαζει σαν να παιζει με αυτο το πεπονι του ραγκμπι) ποιος θα με στηριξει;
o Oσκαρ....:whis:

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
05-09-08, 13:15
εφερε ενα τιτλο αλλα κοστισε και εναν αποκλεισμο στο τσου Λου...Οποτε παμε παρακατω...
αν εννοεις το γκολ με την Λαρισα , δηλαδη 1 μετρο απο την γραμμη του τερματος , τοτε αν το εχανε που θα πηγαιναμε ? παρακάτω? η κλάση λέει 40 μετρα μπαλια ψηλη βλέφαρισμα του Νταρκο , τοποθετηση του σωματος με προς στιγμην πλάτη στην εξ ουρανου πορεια της μπαλας , τελικη τοποθετηση του σωματος , η μπαλα ερχεται στο ποδι , καμια προσποιηση μυτακι και γκολ , ολα αυτα στα 34 , αν τα προσπαθησει ο Μητρο θα δεθει φιογγος και ποιος θα τον ξεμπλέξει ...

iek
05-09-08, 13:19
αν εννοεις το γκολ με την Λαρισα , δηλαδη 1 μετρο απο την γραμμη του τερματος , τοτε αν το εχανε που θα πηγαιναμε ? παρακάτω? η κλάση λέει 40 μετρα μπαλια ψηλη βλέφαρισμα του Νταρκο , τοποθετηση του σωματος με προς στιγμην πλάτη στην εξ ουρανου πορεια της μπαλας , τελικη τοποθετηση του σωματος , η μπαλα ερχεται στο ποδι , καμια προσποιηση μυτακι και γκολ , ολα αυτα στα 34 , αν τα προσπαθησει ο Μητρο θα δεθει φιογγος και ποιος θα τον ξεμπλέξει ...

καλα ρε συ Γιαννη τι τον περασες το Μητρογλου; Φακιρη; (που λεει κι ο Σαββας!:-P ) Μερικες φορες η ατιμη η μπαλλα δεν θελει φακιρικα αλλα απλοτητα. Με τον Αστερα σε ενα απο τα τετ-α-τετ η ολοκληρωση της φασης ητανε απλουστατη....Ο Μητρογλου με τις κινησεις του την εκανε να μοιαζει με βουνο!
Τεσπα, το παλικαρι εχει ελαφρυντικο οτι ειναι νεος και εχει μελλον. Αλλα για την ωρα παγκος και πολυ του πεφτει..

d.n.a.
05-09-08, 13:21
το γκολ με τον αστερα???καλά και εσύ του βάζεις δύσκολα του παιδιού...!!Αυτο το γκόλ ο μήτρο δεν το βάζει με τίποτα!Με ΤΙΠΟΤΑ!!!

chainsaw
05-09-08, 13:30
Ναι,αλλα μονο αυτος ηταν εκει για να σπρωξει την μπάλα στα διχτυα.Οι αλλοι μας παιχταραδες που βρισκοντουσαν?Αν μη τι αλλο πρεπει να στηριξουμε τον μητρογλου.Εγω πιστευω οτι εχει ψυχολογικο προβλημα.Ολοι οι παικτες καποια στιγμη στην καριερα τους περνανε ασχημες περιοδους.Ειναι κριμα να τον σταυρωνουμε απο τοσο νωρις.Και εν παση περιπτωση τι περιμενουμε απο αυτον?Να βαζει δυο γκολ σε καθε αγωνα?Αυτος φταει που δεν εχουμε αλλες εναλλακτικες λυσεις στον παγκο?

sk12072
05-09-08, 13:34
Ναι,αλλα μονο αυτος ηταν εκει για να σπρωξει την μπάλα στα διχτυα.Οι αλλοι μας παιχταραδες που βρισκοντουσαν?Αν μη τι αλλο πρεπει να στηριξουμε τον μητρογλου.Εγω πιστευω οτι εχει ψυχολογικο προβλημα.Ολοι οι παικτες καποια στιγμη στην καριερα τους περνανε ασχημες περιοδους.Ειναι κριμα να τον σταυρωνουμε απο τοσο νωρις.Και εν παση περιπτωση τι περιμενουμε απο αυτον?Να βαζει δυο γκολ σε καθε αγωνα?Αυτος φταει που δεν εχουμε αλλες εναλλακτικες λυσεις στον παγκο?

ψυχολογικο προβλημα με αυτον θα αποκτησουμε εμεις.

dekas7
05-09-08, 13:48
εντάξει ρε παιδιά να τον στηρίξουμε....δεν διαφωνώ...

αλλά έχετε σκεφτεί το γεγονός να μην κάνει για τον ολυμπιακό?γενικά να μην κάνει για τέτοιο επίπεδο....?!

με το να τον στηρίξεις δεν σημαίνει οτι θα τον κάνεις και ντρογκμπά....

απλά να τον στηρίξουμε μέχρι νεωτέρας....δλδ μέχρι να πάρουμε 2 επιθετικούς σε μία απο τις επόμενες 2 μεταγραφικές περιόδους(συμπεριλαμβάνουμε και την φυγή ντάρκο)

μέχρι τότε υπομονή...πάλι σε κάθε κεφαλιά(αν του πιάσει το timing του αλματός,πράγμα σπάνιο για μήτρο) θα μαζεύουμε τη μπάλα απο την εξέδρα και πάλι θα χρειάζεται 5 τε α τετ για να κολλήσει ένα γκόλ....

αλλά τι να κάνουμε....όπως στρώσαμε θα κοιμηθούμε...

τουλάχιστον ας τον δουλεψει κάποιος για να μην ξοδέυει τόσες ευκαιρίες για να σκοράρει....

chainsaw
05-09-08, 13:49
ψυχολογικο προβλημα με αυτον θα αποκτησουμε εμεις.
Ναι,ωρες ωρες ειναι εκνευριστικος με τις ευκαιριες που χανει,αλλα αφου δεν εχουμε αλλον,τι να γινει?Ειναι παικτης του ολυμπιακου και πρεπει να τον στηριζουμε και οχι να τον αποδοκιμαζουμε.Εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης και απλως χρειαζεται καποιον να δουλεψει μαζι του.Μην βλεπετε μονο την μια οψη του νομισματος.Ενταξει,χανει τις ευκαιριες, αλλα δεν σας λεει κατι το οτι σε καθε αγωνα βρισκεται παντα στην καταλληλη θεση και συμμετεχει σε τουλαχιστον δυο-τρεις καλες φασεις.Εξαλλου εχω καημο ρε γαμωτο να δω εναν ελληνα παικτη να πλαθεται μεσα στον ολυμπιακο και να κανει σοβαρη καριερα στην πρωτη ομαδα.Αν ομως ηταν στην θεση του ενας ακριβοπληρωμενος ξενος με συστασεις απο τους δημοσιογραφους θα καναμε υπομονη μαζι του,ενω τωρα...

sk12072
05-09-08, 13:56
Ναι,ωρες ωρες ειναι εκνευριστικος με τις ευκαιριες που χανει,αλλα αφου δεν εχουμε αλλον,τι να γινει?Ειναι παικτης του ολυμπιακου και πρεπει να τον στηριζουμε και οχι να τον αποδοκιμαζουμε.Εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης και απλως χρειαζεται καποιον να δουλεψει μαζι του.Μην βλεπετε μονο την μια οψη του νομισματος.Ενταξει,χανει τις ευκαιριες, αλλα δεν σας λεει κατι το οτι σε καθε αγωνα βρισκεται παντα στην καταλληλη θεση και συμμετεχει σε τουλαχιστον δυο-τρεις καλες φασεις.Εξαλλου εχω καημο ρε γαμωτο να δω εναν ελληνα παικτη να πλαθεται μεσα στον ολυμπιακο και να κανει σοβαρη καριερα στην πρωτη ομαδα.Αν ομως ηταν στην θεση του ενας ακριβοπληρωμενος ξενος με συστασεις απο τους δημοσιογραφους θα καναμε υπομονη μαζι του,ενω τωρα...

κοιτα δεν εχεις και αδικο για αυτο που λες για τους ελληνες παικτες.αλλα αμα δεν κανουν τι να γινει;ο μητρογλου ειναι ανεπαρκης για μας.και ο κοσμος εχει γιουχαρει και ξενους...βλεπε μπορχα,ντανι....
για μενα επιθετικος που κανει 1 γκολ σε 10 ευκαιριες δεν μου κανει.ο μεγαλος ζιο ειχε 1 στις 3 αν θυμασαι βασει στατιστικων.:)

g10vanni
05-09-08, 17:59
Τον αποκλεισμο τον εφερε ο Λακερδας στον παγκο που δεν ειχ ορισει εκτελεστη, μην τα φορτωνουμε ολα στον Μητρογλου.

iek
05-09-08, 18:04
Τον αποκλεισμο τον εφερε ο Λακερδας στον παγκο που δεν ειχ ορισει εκτελεστη, μην τα φορτωνουμε ολα στον Μητρογλου.

εγω διαφωνω εδω. Πολλες φορες σε παιχνιδια παιχτες παιρνουνε την πρωτοβουλια να χτυπησουνε πεναλτι...Ο προπονητης φταιει αλλα δεν νομιζω μετα απο απωλεια πεναλτυ να εχει ποτε γραφτει για τον μοιραιο προπονητη. Για μοιραους παιχτες διαβαζουμε συνεχεια και αυτο ειναι και το σωστο. Εξαλλου ο Μητρογλου πηγε και πηρε τη μπαλλα απο το Γκαλετι για να χτυπησει αυτος το πεναλτυ.

Hippocrates
05-09-08, 18:16
Οι νεοι ποδοσφαιριστες χρειαζονται στηριξη και κατα τη γνωμη μου,ο συγκεκριμενος εχει δειξει καποια καλα στοιχεια στο παιχνιδι του,που αξιζει να επενδυσει η ομαδα πανω του.Ισως το τελειωμα των φασεων να αποτελει το αδυνατο σημειο του στην παρουσα φαση,ειτε λογω αγχους και κακης ψυχολογιας,ειτε λογω ανικανοτητας,αλλα υπαρχουν περιθωρια για βελτιωση.
Περισσοτερο με στενοχωρει οτι αυτη τη στιγμη κρεμεται η ομαδα απο 2 νεαρα παιδια στην επιθεση που μαζι με τον "παππου" τον Νταρκο-γκολ,ευχομαστε να ειναι γεροι και να μην κρυολογησουν,διοτι μπορει να χρειαστει να παιξουμε με τον Τοροσιδη ως φορ! :-P

sadi
05-09-08, 23:27

Ολοι φταινε για τον αποκλεισμο. Παικτες, προπονητης, διοικηση.

Δεν χρεωνω στο Μήτρογλου κανεναν αποκλεισμο και το ειχα γραψει. Αν ειχε αλλος τα κοχονια ας βαραγε αλλος το πεναλτι. Ο μικρος τα ειχε, ασχετα αν επαιξε και εχασε γιατι την ... κρισιμη ώρα τον εγκατελειψαν ίσως... Τωρα αν ... φοβηθηκε κανεις μην τον δειρει ο Μητρογλου καλα να παθει.
Του Μήτρογλου του χρεωνω ανικανοτητα στη δουλεια του. Δηλαδη να κοντρολαρει τη μπαλα, να τη "σπασει" στους συμπαικτες του, να κανει μια σωστη πασα και φυσικα να βαλει κανενα σιγουρο γκολ. Τωρα αν σε καποια παιγνιδια το καταφερε δε μου λεει κατι.Το 1 στα 10 ματς δεν αποτελει τεκμήριο.

gio4ever7
06-09-08, 05:10
Γενικά πάντως το παλικάρι προσπαθεί αλλά δεν πολυβλέπει το κακόμοιρο το γηπεδάκι!!!!!

red.empire7
06-09-08, 05:29
Κωστα αλανι για παντα στο λιμανι........:wor:
Κωστα μοντελο κανε τους μπορντελο.........:s6vhaha:

sk12072
06-09-08, 08:53
ε οχι και μοντελο.:s6vhaha:

gio4ever7
06-09-08, 18:57
ε με τέτοια μούρη τι μοντέλο σαν Νεάτερνταλ σαν το έχει σκάσει από το μουσείο φυσικής ιστορίας!!!!

iek
07-09-08, 15:45
μου αρεσει που καποτε θαβαμε το Μπαρχα!!:s6vhaha:

nikolas_g7
07-09-08, 16:24
Ρε παιδιά δεν βλέπετε οτι η ομάδα έχει ενα γενικό χάλι; Αλλά και πάλι, για να παίζει ο Μήτρογλου ευθύνη φέρει ο Κόκκαλης. Αν έφερνε καλύτερο επιθετικό θα έπαιζε ο Μήτρογλου; Εγώ προσωπικά δεν τον βρίζω, απλά κρίνω οτι δεν κάνει τη συγκεκριμένη ώρα για την ομάδα! Αλλά ας μου βρει ο Σωκος άλλους 2 φορ και τότε ευχαρίστως να φύγει! Μπορεί να μην έχει και την ψυχολογία να παίξει στον Ολυμπιακό...

sadi
07-09-08, 16:31
Νομιζω οτι περασαμε ενα απο τα πιο δυσκολα καλοκαιρια των τελευταιων ετων. Τωρα οπως και να εχει, με αυτους θα πορευτουμε. Δυνατοτητες υπαρχουν, απλα η διοικητική ασταθεια και αναποφασιστικοτητα επηρεασε με αποτελεσμα να μετραμε ήδη εναν οδυνηρο αποκλεισμο και καποιες ασχημες εμφανισεις.
Τωρα ειναι στιγμη να σταθουμε κοντα στην ομαδα. Την "αγαπη" μου προς τον Μητρογλου την ξερετε ολοι αλλα τι να κανουμε, με αυτον θα πορευτουμε. Και μπορουμε να τα παμε καλα... Αντε να δουμε παλι τι ταμειο θα βγαλουμε στο τελος.

sk12072
07-09-08, 21:21
ας μεινει και φετος αλλα αν δεν κανει τιποτα παρα τις τοσες ευκαιριες ας τον διωξουν του χρονου.μην πιανει θεση και στο ροστερ.

gio4ever7
11-09-08, 01:48
Ο μικρός πρέπει να μεγαλώσει και να παίζει πιο έξυπνα και πιο γρήγορα!!!!!Πιο πολλή ουσία στο παιχνίδι του πρέπει να βάλει!!!!!!

sk12072
11-09-08, 07:10
αν δεν την εχει μανο πως να την βαλει;

gio4ever7
11-09-08, 16:56
Αν δεν την έχει στάθη μου τότε πρέπει να αναρωτηθεί τι κάνει εδώ;;;;Δεν ξέρει σε τι ομάδα παίζει;;;

k79
16-09-08, 23:37
εβαλε και το γκολ σημερα,να δουμε πως θα τα παει.

sadi
16-09-08, 23:39
Μηδεν κινηση, δεν προσπαθησε να τραβηξει παικτες, δεν κανει κοντρολ με τιποτα (και στο γκολ ακομα απο λαθος κοντρολ του του στρωθηκε η μπαλα και μαλιστα με το καλο του ποδι). Δεν εδειξε να "ανεβαινει" ψυχολογικα μετα το γκολ και αναρωτιεμαι τι διαολο θελει για να ανεβει... Εκτος αν το παιδι εχει ηδη φτασει στο μαξιμουμ της αποδοσης του και τσαμπα περιμενουμε...

sk12072
16-09-08, 23:47
τραγικος για ακομα μια φορα.δεν την παλευει με τιποτα.ουτε για παγκο δεν κανει και ειναι απο τους νεους σε ηλικια παικτες που εχουν παρει απειρες ευκαιριες.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
16-09-08, 23:51
Για μενα η θα πρεπει να παει δανεικος η θα πρεπει να φυγει.Δεν κανει για σεντερ φορ για καμμοια αλλη θεση στην αντιπαλη ομαδα κατι μπορει να κανει.

d.n.a.
17-09-08, 10:26
Ήταν σε όλες τις φάσεις εκτός θέσεις!!!Σε όλες!!!Απίστευτο!Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα!!Βγαίναν 2 στην κόντρα και αντί να ανοιχτεί στο κενό χώρο(παιδάκια δημοτικού το κάνουν αυτό!!) ΚΡΥΒΟΤΑΝ πίσω απο τον αμυντικό!!!!Στα κόρνερ παρότι ψηλός πήγαινε πάντα στο 2ρο δοκάρι τελευταίος παίχτης!!!ΧΑΛΙΑΣ!Δεν ξέρω πραγματικά, δεν μπορώ να τον στηρίξω μετα απο τέτοιο ματς!!!Ο ντάρκο με τις φάσεις του Μητρο θα είχε κάνει χατ τρικ για πλάκα!Ψηλός παίχτης και δεν παίρνει καμία κεφαλιά!!!Ελεος!!!Θέλει πολύ δουλειά!Μέχρι τότε ο Ολυμπιακός θα είναι με 1,5 επιθετικό.ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΚΚΑΛΗ

sirkostas
17-09-08, 12:13
Εγω θελω να πω μπραβο στον Μητρογλου για το γκολ που πετυχε.

Οσο γι'αυτους που βριζουν παιχτη που φοραει τα ερυθρολευκα την ωρα μαλιστα που διεξαγεται παιχνιδι της ομαδας, τι να πω? Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια μπροστα στην ανυπερβλητη καφριλα ορισμενων.

Και το που θα πηγαινει ο παιχτης την ωρα που εκτελουνται κορνερ ειναι θεμα προπονητη, οι παιχτες εκτελουν τις εντολες του και δε κανουν του κεφαλιου τους. Μ'αρεσει που κατασκοτωθηκε κιολας ο Ιεκ να βαλει θενκς στον ΔΝΑ για τη παραπανω "επισημανση". Μην εκτεθει ο προπονητης μας, να θαψουμε τον Μητρογλου κατευθειαν.

iek
17-09-08, 12:28

Οσο γι'αυτους που βριζουν παιχτη που φοραει τα ερυθρολευκα την ωρα μαλιστα που διεξαγεται παιχνιδι της ομαδας, τι να πω? Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια μπροστα στην ανυπερβλητη καφριλα ορισμενων.

Και το που θα πηγαινει ο παιχτης την ωρα που εκτελουνται κορνερ ειναι θεμα προπονητη, οι παιχτες εκτελουν τις εντολες του και δε κανουν του κεφαλιου τους. Μ'αρεσει που κατασκοτωθηκε κιολας ο Ιεκ να βαλει θενκς στον ΔΝΑ για τη παραπανω "επισημανση". Μην εκτεθει ο προπονητης μας, να θαψουμε τον Μητρογλου κατευθειαν.

o προπονητης γιατι να εκτεθει Κωστα; Ειχε κανεναν αλλον και δεν τον εβαλε; Με τους ψαραδες επαιζε τον ψαρα Μητρογλου θα εβαζε..

Απο εκει και περα για τον παιχτη την εχω πει εδω και καιρο τη γνωμη μου. Χρησιμος ειναι μονο για παγκο και για να παιζει σε αγωνες με ψαραδες και τιποτε μικρες ομαδες της α εθνικης. Το παληκαρι δεν βρισκεται στο επιπεδο για να παιζει σε κρισιμους αγωνες που το αποτελεσμα μπορει να κριθει σε μια φαση.

Με τους ψαραδες μπορεις να κανεις δεκα λαλακιες και μια σωστη κινηση και να σκοραρεις ομως σε ντερμπυ πχ δεν θα εχεις δεκα ευκαριες. Και για το Μητρογλου αυτο δεν αλλαζει ειτε ειναι προπονητης ο βαλβερδε ειτε ο Κουτσομητρας..Εξαλλου αν ο Μητρογλου ητανε καλος οι Γερμανοι δεν θα τον ειχανε αφησει ελευθερο..

sadi
17-09-08, 12:41

Κωστα το βρισιμο του παικτη την ωρα του αγώνα ειναι παγκοσμιο φαινομενο. Ασε που ο Μητρογλου δεν εχει δωσει και πολλα δικαιωματα να "ελπιζουμε" για το μελλον. Εκτος αν οπως ο Τοροσιδης παιζει μονο...στις εθνικές. Δεν ειναι θεμα "εκθεσης" του Βαλβερδε, άλλωστε ο Μητρογλου φροντιζει να εκτιθεται μονος του με την αποδοση του.

thodoris7
17-09-08, 12:46
Κωστα το βρισιμο του παικτη την ωρα του αγώνα ειναι παγκοσμιο φαινομενο. Ασε που ο Μητρογλου δεν εχει δωσει και πολλα δικαιωματα να "ελπιζουμε" για το μελλον. Εκτος αν οπως ο Τοροσιδης παιζει μονο...στις εθνικές. Δεν ειναι θεμα "εκθεσης" του Βαλβερδε, άλλωστε ο Μητρογλου φροντιζει να εκτιθεται μονος του με την αποδοση του.

Πιστεύω ότι στο μέλλον θα δείξει κάτι καλύτερο.Είναι μικρός σε ηλικία και έχει μέλλον μπροστά του !

sirkostas
17-09-08, 12:46
Δεν ειναι παγκοσμιο αλλα πανελληνιο το φαινομενο, οπως και το να βριζουν πχ τις μαναδες των αντιπαλων, κατι που επισης συχαινομαι.

Κι εγω εχω κανει πλακα με τον Μητρογλου, κι εγω εχω φρικαρει ωρες-ωρες με την αποδοση του, αλλα στη τελικη ειναι ενα 20χρονο παιδι που μονο κερδος μπορει να εχουμε απο αυτον αν μας βγει. Αν δε βγει, δε μας κοστισε και τιποτα. Ενω κατι αλλα "αστερια" στην ιδια θεση μ'αυτον μας κοστισαν τον ουρανο με τ'αστρα. Αμποαγκουε, Ζιζι, Οκκας, Μπορχα, Γκαρθια Λαρα κλπ.

sadi
17-09-08, 12:51
Δεν ειναι παγκοσμιο αλλα πανελληνιο το φαινομενο, οπως και το να βριζουν πχ τις μαναδες των αντιπαλων, κατι που επισης συχαινομαι.

Κι εγω εχω κανει πλακα με τον Μητρογλου, κι εγω εχω φρικαρει ωρες-ωρες με την αποδοση του, αλλα στη τελικη ειναι ενα 20χρονο παιδι που μονο κερδος μπορει να εχουμε απο αυτον αν μας βγει. Αν δε βγει, δε μας κοστισε και τιποτα. Ενω κατι αλλα "αστερια" στην ιδια θεση μ'αυτον μας κοστισαν τον ουρανο με τ'αστρα. Αμποαγκουε, Ζιζι, Οκκας, Μπορχα, Γκαρθια Λαρα κλπ.

Για τις μαναδες θα συμφωνησω απολυτα δεν το συζηταμε. Οχι ομως μονο πανελληνιο το κλασικο "αει , ρε κρεας-μπραβο ρε Μαραδονα". Ενταξει στην Αγγλια δεν ξερω αλλα οπου εχω παει σε αγωνα στο εξωτερικο το εχω ακουσει... Και για τον Ραουλ στη Μαδριτη, για τον Τοτι στη Ρωμη και αρκετους... Νομιζω ειναι η ενταση του αγωνα και η αντιστοιχη "αποφορτιση" του φιλαθλου την τεταμενη εκεινη στιγμή.

Σιγουρα δικιο εχεις για το νεαρο της ηλικιας του ομως απο ευκαιριες μπουχτισε νομιζω Κωστα. Και δεν εχει δειξει κατι "τρομερο" πλην του γεγονοτος οτι σε καθε 10 κλασικες φασεις βαζει τη μια.

Τι να πω μακαρι να εχεις δικιο, αλλα οσον αφορα το μπινελικι θα το ακουει οπως το ακουει ο καθενας που κανει ενα λαθος την ωρα που ο αγωνας ειναι στην "τσιτα"... :-P

ΑΕΙ ΡΕ ΚΡΕΑΣ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥΥΥΥΥ
ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

d.n.a.
17-09-08, 12:58
Η αλήθεια είναι ότι και στην εθνική ελπίδων δεν έιχε δείξει καμία απίστευτη τεχνική απλά ήταν στις φάσεις.Κάτι που τώρα δεν κάνει!Είναι πάντα ένα βήμα πίσω.Εβαλε το δύσκολο και δεν μπορόυσε να αλλάξει μπαλιά με κανέναν!!!

kouzoulo
17-09-08, 13:00
ΑΕΙ ΡΕ ΚΡΕΑΣ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥΥΥΥΥ
ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!
Εγώ πάντως αυτή τη συγκεκριμένη στιγμή του αγώνα τη λατρεύω! :D

alefantas
17-09-08, 16:47
χθες παντως ο κακομοιρης εβγαλε ενα παραπονο στον πανηγυρισμο...καπως ανοιξε τα χερια και κοιταζε τους οπαδους οτι ενταξει με εχετε καραθαψει...το παρατηρησε κανεις??

κι εγω του εχω σουρει αλλα τον συμπαθησα απ αυτο και τον λυπηθηκα και καταλαβα και τους ποδοφαιριστες γενικα το τι τραβανε που εχουν ολους τους ασχετους να τους βριζουν απο την πολυθρονα τους...και μην μου πει κανεις για τα λεφτα που οντως ειναι τρελα γιατι αυτη η ψυχολογικη επιβαρυνση δεν πληρωνεται..

dekas7
17-09-08, 17:18
ώ θεοί...τί παίχτης...τι σεντερ φόρ είναι τούτο....αφού μετά είδα ιμπραίμοβιτς και νόμιζα έπεσε το επίπεδο κατακόρυφα

η αντεπίθεση 2 με 2 μαζί με τον γκαλέτι νομίζω πως είναι χαρ/κη της συμπεριφοράς του στο γήπεδο...

έβγαινε στην κόντρα,ο αμυντικός παρακολουθούσε τί θα κάνει ο γκαλέτι που είχε τη μπάλα και πλησίαζε στην περιοχή,ο μήτρο οχι μόνο δεν κοίταγε την κίνηση του συμπαίχτη του αλλά έτρεχε στα τυφλά προς το τέρμα και κρυβόταν σε όλη τη φάση πίσω απο τον αμυντικό....μάλλον ήθελε να τον τρομάξει μιάς και ο αμυντικός δεν είχε καταλάβει την παρουσία του

μετά ο γκαλέτι την έστειλε στα περιστέρια....ήταν πολύ επιεικής...εγώ προσωπικά θα ζήταγα αλλαγή και δεν θα ξαναπατούσα στου ρέντη αν συνέχιζα να τον είχα συμπαίχτη....

ρε που καταντήσαμε...

sadi
17-09-08, 18:03
χθες παντως ο κακομοιρης εβγαλε ενα παραπονο στον πανηγυρισμο...καπως ανοιξε τα χερια και κοιταζε τους οπαδους οτι ενταξει με εχετε καραθαψει...το παρατηρησε κανεις??

κι εγω του εχω σουρει αλλα τον συμπαθησα απ αυτο και τον λυπηθηκα και καταλαβα και τους ποδοφαιριστες γενικα το τι τραβανε που εχουν ολους τους ασχετους να τους βριζουν απο την πολυθρονα τους...και μην μου πει κανεις για τα λεφτα που οντως ειναι τρελα γιατι αυτη η ψυχολογικη επιβαρυνση δεν πληρωνεται..

Ναι οντως. Εκτος αν σημαινε "τι εκανα ρε παιδια"; Απο την αποψη οτι δεν το ειχε ξανακανει εσχατως και δεν ηξερε τι γινεται αφου βαλεις γκολ ppnxoxo

Ή περιμενε μπινελικι ως συνηθως και ακουσε πανηγυρισμους και παραξενεύτηκε... ppnxoxo

lamogio7
17-09-08, 18:55
Του κωστάρα του λίπουν παιχνίδια πιστεύω οτι ειναι καλός αλλα οπως και να το κάνουμε εαν ο αλλος δεν εχει παιχνίδια στα πόδια του βράστα

sk12072
17-09-08, 19:57
εγω δεν τον πιστευω τον [παικτη παιδια.δεν μου εχει δειξει καλα δειγματα.

jimkamarinos
17-09-08, 20:09
ρε μηπος ο μιτρογλου ειναι αναμεσα μας αφου το θαψιμο εδω πεφτη λετε να μας διαβιαζει

sadi
17-09-08, 22:46
ρε μηπος ο μιτρογλου ειναι αναμεσα μας αφου το θαψιμο εδω πεφτη λετε να μας διαβιαζει

Ρε λες;
ΕΛΑ ΡΕ ΚΩΣΤΑ ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ ΚΛΕΙΣΕ ΣΤΟΜΑΤΑ (παλι με το Διαγορα πεσαμε στο κυπελλο...ppnxoxoppnxoxoppnxoxo )

d.n.a.
17-09-08, 23:37
ώ θεοί...τί παίχτης...τι σεντερ φόρ είναι τούτο....αφού μετά είδα ιμπραίμοβιτς και νόμιζα έπεσε το επίπεδο κατακόρυφα

η αντεπίθεση 2 με 2 μαζί με τον γκαλέτι νομίζω πως είναι χαρ/κη της συμπεριφοράς του στο γήπεδο...

έβγαινε στην κόντρα,ο αμυντικός παρακολουθούσε τί θα κάνει ο γκαλέτι που είχε τη μπάλα και πλησίαζε στην περιοχή,ο μήτρο οχι μόνο δεν κοίταγε την κίνηση του συμπαίχτη του αλλά έτρεχε στα τυφλά προς το τέρμα και κρυβόταν σε όλη τη φάση πίσω απο τον αμυντικό....μάλλον ήθελε να τον τρομάξει μιάς και ο αμυντικός δεν είχε καταλάβει την παρουσία του

μετά ο γκαλέτι την έστειλε στα περιστέρια....ήταν πολύ επιεικής...εγώ προσωπικά θα ζήταγα αλλαγή και δεν θα ξαναπατούσα στου ρέντη αν συνέχιζα να τον είχα συμπαίχτη....

ρε που καταντήσαμε...
Φίλε με αυτή την φάση στράβωσα και εγώ πιο πολύ απόλες!!Το έγραψα και πρίν!!Απίστευτη φάση?!Ουτε σε δημοτικό!

PanDeMon7
18-09-08, 00:24

Έχεις δίκαιο. Ανοίγει το σκορ στο 72' σε εκτός έδρας ευρωπαικό ματς, δηλαδή γκολ μισή πρόκριση, και πανηγυρίζει με ψυχολογία υπό το μηδέν

Dr.Red
18-09-08, 00:35

Έχεις δίκαιο. Ανοίγει το σκορ στο 72' σε εκτός έδρας ευρωπαικό ματς, δηλαδή γκολ μισή πρόκριση, και πανηγυρίζει με ψυχολογία υπό το μηδέν

Kserei poly kala ti gnwmh exoume gi auton kai symfwnw oti h psyxologikh epivarynsh einai megalh.Alla san epaggelmatias prepei na thn kseperasei an thelei na petyxei.Den yparxei allos tropos,einai monodromos h katastash gi auton.Prepei na skorarei auth einai h douleia tou.

Kai fysika mpainei sta forum kai diavazei ti grafoume gi auton (logiko einai o kathenas mas tha to ekane,kai sigoura mpainei sto Red-Dna.com pou thewrhte to kalytero forum Olympiakou)mhn eimaste afeleis oti mono emeis diavazoume auta pou grafoume.

Gi auto lew Kwsta dwse oti kalytero mporeis,exeis thn timh na foras thn erythroleukh kai emeis mazi sou.

PanDeMon7
18-09-08, 00:42
Kserei poly kala ti gnwmh exoume gi auton kai symfwnw oti h psyxologikh epivarynsh einai megalh.Alla san epaggelmatias prepei na thn kseperasei an thelei na petyxei.Den yparxei allos tropos,einai monodromos h katastash gi auton.Prepei na skorarei auth einai h douleia tou.

Kai fysika mpainei sta forum kai diavazei ti grafoume gi auton (logiko einai o kathenas mas tha to ekane,kai sigoura mpainei sto Red-Dna.com pou thewrhte to kalytero forum Olympiakou)mhn eimaste afeleis oti mono emeis diavazoume auta pou grafoume.

Gi auto lew Kwsta dwse oti kalytero mporeis,exeis thn timh na foras thn erythroleukh kai emeis mazi sou.

Βεβαίως και η πίεση είναι μέσα στο παιχνίδι, στο κάτω κάτω της γραφής την φανέλα του ολυμπιακού φοράει.

spysta
18-09-08, 03:28
τα εχουν βαλει ολοι με ενα 19 χρονο που ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ χωρις μια φυσιολογικη χρονια στο βιογραφικο του .. πρωτη του κανονικη σεζον .. να παιξει βασικος σε μια μεγαλη και ανταγωνιστικη ομαδα .. και προφανως δεν ειχε τα scouting report του Αγκουερο για να εχουμε και τρελες απαιτησεις !!

ΝΤΡΟΠΗ σε οσους τον βριζουν .. ειναι πραγματικα τραγικο!!Βρειστε τον Σωκο .. οχι τον Μητρογλου .. δεν φταιει αυτος που αναγκαστηκε να παιξει βασικος .. δεν προοριζοταν γι αυτον το ρολο απο τον βαλβερδε ..

Τσπ .. και εμενα ωρες ωρες με εκνευριζει .. εχει ομως προσοντα που αν δουλευτουν σωστα μπορει να παιξει καλη μπαλα .. μυαλο δεν ξερω αν εχει .. το βασικοτερο δηλαδη .. ευχομαι να ειναι κομπλε και απ αυτο

sirkostas
18-09-08, 12:55

ρε που καταντήσαμε...
Φιλε μου, οι αντεπιθεσεις διδασκονται στη προπονηση και δεν καθεται ο παιχτης να κυτταει που θα παει ο συμπαιχτης, αν θα σκονταψει ο αμυντικος, αν θα φυσηξει πουνέντες και παρει τη μπαλλα, αν.., αν..

Οτι ειδες να γινεται στη συγκεκριμενη φαση, το δουλευουν ( αν το δουλευουν βεβαια) με τον προπονητη.

Hippocrates
18-09-08, 13:26
τα εχουν βαλει ολοι με ενα 19 χρονο που ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ χωρις μια φυσιολογικη χρονια στο βιογραφικο του .. πρωτη του κανονικη σεζον .. να παιξει βασικος σε μια μεγαλη και ανταγωνιστικη ομαδα .. και προφανως δεν ειχε τα scouting report του Αγκουερο για να εχουμε και τρελες απαιτησεις !!

ΝΤΡΟΠΗ σε οσους τον βριζουν .. ειναι πραγματικα τραγικο!!Βρειστε τον Σωκο .. οχι τον Μητρογλου .. δεν φταιει αυτος που αναγκαστηκε να παιξει βασικος .. δεν προοριζοταν γι αυτον το ρολο απο τον βαλβερδε ..

Τσπ .. και εμενα ωρες ωρες με εκνευριζει .. εχει ομως προσοντα που αν δουλευτουν σωστα μπορει να παιξει καλη μπαλα .. μυαλο δεν ξερω αν εχει .. το βασικοτερο δηλαδη .. ευχομαι να ειναι κομπλε και απ αυτο

Οχι μονο συμφωνω,αλλα θα το προεκτεινω και αλλο.Προσωπικα τον πιστευω τον συγκεκριμενο παικτη και θα διαφωνησω και με την κριτικη που ασκειται απο την πλειοψηφια για καποια επιμερους στοιχεια του ποδοσφαιριστη,οπως ειναι η τεχνικη του.Εγω θεωρω οτι εχει καλη τεχνικη.
Επισης,παραπεμπω ολους τους φιλους να κοιταξουν την αναλογια παιχνιδια/γκολ που αντιστοιχει στο Μητρογλου και αν επιθυμουν,ας προσεξουν και το χρονο συμμετοχης σε καθε αγωνα.Δεν τα παει και ασχημα..

Ολα αυτα βεβαια δεν σημαινουν οτι ο παικτης βρισκεται σε υψηλο επιπεδο για τα ευρωπαικα στανταρ!Προς θεου!Βλεπω ομως οτι υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης που του αναλογουν,οπως συμβαινει σε καθε ποδοσφαιριστη παγκοσμιως που βρισκεται σε αυτην την νεαρη ηλικια.

Εγω θελω να σιγουρεψει λιγο παραπανω τα τελειωματα του,δηλαδη να μην χανει τα αχαστα και να δουλεψει πολυ στις κινησεις και στις τοποθετησεις σου ως σεντερ φορ,κατι που με την εμπειρια απο τα παιχνιδια και με συνεχη προσπαθεια βελτιωνεται.

sadi
18-09-08, 14:57
Καλα ντε δεν τον ξαναβριζω τον Κωστακη....:cool:
(θα αφησω εσας να το κανετε, γιατι ευκαιρια θα δοθει)

spysta
18-09-08, 17:05
Οχι μονο συμφωνω,αλλα θα το προεκτεινω και αλλο.Προσωπικα τον πιστευω τον συγκεκριμενο παικτη και θα διαφωνησω και με την κριτικη που ασκειται απο την πλειοψηφια για καποια επιμερους στοιχεια του ποδοσφαιριστη,οπως ειναι η τεχνικη του.Εγω θεωρω οτι εχει καλη τεχνικη.
Επισης,παραπεμπω ολους τους φιλους να κοιταξουν την αναλογια παιχνιδια/γκολ που αντιστοιχει στο Μητρογλου και αν επιθυμουν,ας προσεξουν και το χρονο συμμετοχης σε καθε αγωνα.Δεν τα παει και ασχημα..

Ολα αυτα βεβαια δεν σημαινουν οτι ο παικτης βρισκεται σε υψηλο επιπεδο για τα ευρωπαικα στανταρ!Προς θεου!Βλεπω ομως οτι υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης που του αναλογουν,οπως συμβαινει σε καθε ποδοσφαιριστη παγκοσμιως που βρισκεται σε αυτην την νεαρη ηλικια.

Εγω θελω να σιγουρεψει λιγο παραπανω τα τελειωματα του,δηλαδη να μην χανει τα αχαστα και να δουλεψει πολυ στις κινησεις και στις τοποθετησεις σου ως σεντερ φορ,κατι που με την εμπειρια απο τα παιχνιδια και με συνεχη προσπαθεια βελτιωνεται.
Συμφωνω .. και προσθετω .. να προσπαθησει να ειναι πιο δυναμικος .. πιο επιθετικος .. να βγαλει λιγο αυτο το μπλαζε υφακι που εχει ωρες ωρες

gio4ever7
18-09-08, 17:48
Εμένα ας με συγχωρήσετε μου φαίνεται ότι ώρες ώρες είναι στον κόσμο του!!!!ότι δεν επικοινωνεί με τους γύρω του...άσε το κοντρόλ που θέλει πόση ώρα για να κατεβάσει την μπάλα...

differance
18-09-08, 17:55
Εμένα ας με συγχωρήσετε μου φαίνεται ότι ώρες ώρες είναι στον κόσμο του!!!!ότι δεν επικοινωνεί με τους γύρω του...άσε το κοντρόλ που θέλει πόση ώρα για να κατεβάσει την μπάλα...
Το ποιο? Μπουαχαχαχαχα :s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha:
ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo
:(-lol-)::(-lol-)::(-lol-):

sadi
18-09-08, 18:01
Αντε να μιλησω για πρωτη και τελευταια :-P φορα σοβαρα στο θεμα Μητρογλου. Ειναι ξεκαθαρο οτι ηρθε αγχωμενος να αποδειξει οτι αξίζει.
Το προβλημα ειναι οτι ενα χρονο και κατι μετα, και εχοντας παρει παμπολλες ευκαιριες εξακολουθει να ειναι το ιδιο ψαρωμένος. Γρηγορος οπως λενε καποιοι φιλοι δεν ειναι. Ακομα και για τον σωματοτυπο του και με αντιπαλους αναλογου τυπου με αυτον ειναι πολυ αργος. Περισσοτερο και απο τον Νουνιες.
Το κοντρολ ειναι καθαρα θεμα αγχους πιστεύω. Ομως η αισθηση χωρου που εχει ειναι αν το θελετε "εμφυτο". Και ο Κωστας οταν παιζει ιδιως με πλατη (που ΠΡΕΠΕΙ να παιξει για να "σπασει" μπαλα στους ακραιους) δεν ξερει που ειναι το τερμα, και αυτο ειναι εμφανες κυριως οταν "γυρναει" το κορμι του για να σουταρει. Τα σουτ του φευγουν αλλου γι' αλλού. Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα για σεντερ φορ και δεν ξερω αν λυνεται. Τελος την αισθηση του γκολ δεν την έχει, αλλα θα μπορουσε να γινει λιγο πιο ψυχραιμος και αποφασιστικος μήπως και σκοραρει μερικα ευκολα γκολ που χανει. Το πλασε του στα τετ α τετ με τους τερματοφυλακες ειναι χαρακτηριστικο οτι το παιδι χανει τα αχαστα.
Συμφωνω οτι φταιμε κι εμεις που τον "αγχωνουμε". Αλλα τοσο πολυ ρε παιδια; Αν σε αγχωνει δηλαδη ο δικος σου ο κοσμος, ο ξενος που λεει για τη μανα σου και γελαει με οτι κανεις τι θα σου κανει, θα σε καταστρεψει; Αν λοιπον αξίζει (γιατι οποιος θυμαται εγω ημουν υπερμαχος της αποκτησης του και τον στηριξα στην αρχή) να κλεισει τ' αυτια του, να δουλεψει και να δειξει ΕΜΠΡΑΚΤΑ οτι καναμε λαθος.

Για την ωρα η προσφορα του στον Ολυμπιακο λιγο απεχει απο το να χαρακτηριστει αρνητική. Τον σώζουν τα γκολ με Διαγορα (αν και αυτα δεν τα συμπεριλαμβανω, διοτι δεν ειναι δυνατον να κρινουμε εναν παικτη απο τετοια ματς , ελεος, Ολυμπιακος ειναι η ομαδα) , με Λαρισα και με τη Νορτζελαντ. Ασχετα που στα ίδια ματς ειχε χασει τα αχαστα πριν σκοραρει. Αλλα αυτο δεν αρκει για να παιξεις στον Ολυμπιακο. Πολλοι παικτες έφυγαν έχοντας σκοραρει ή προσφερει περισσότερο απο αυτα.

Για όσους λενε "μας περασε με το Διαγορα" χαρηκα. Και ο Ντανι μας περασε με το Θρασυβουλα. Ε,και;

gio4ever7
18-09-08, 18:05
Ποιος αγχώνει ποιόν ρε παιδιά;;;μα προς θεού πια αγχώνουμε το θείο βρέφος ας καταλάβει που παίζει μπάλα και αν δεν μπορεί να παίξει ας μας αδειάσει την γωνιά...Έλεος πια

_MinoGavros
18-09-08, 19:26
Ποιος αγχώνει ποιόν ρε παιδιά;;;μα προς θεού πια αγχώνουμε το θείο βρέφος ας καταλάβει που παίζει μπάλα και αν δεν μπορεί να παίξει ας μας αδειάσει την γωνιά...Έλεος πια

ppnxoxo ppnxoxo ppnxoxo

Οκ, δεν είναι θέμα αυτό. Ας τον αγχώνουμε να συνηθίσει και αν μπορεί ας μας γράψει στα @@ του και να παίξει τη μπάλα του. Έτσι γίνεται και όχι αλλιώς.

Θα τα καταφέρει; Δεν ξέρω. Είναι ...μυστήριος. Αυτό το "είναι στον κόσμο του" εγώ το βλέπω θετικά. Απίθανες φάσεις "μυρίζομαι" εγώ μ' αυτό. Όπως το πλασέ με ...σκαστό-γυριστό σουτ :s6vhaha:.

Ζητούμενο και γι αυτόν κατ' αρχάς να επιβιώσει.

spysta
18-09-08, 19:52
Αντε να μιλησω για πρωτη και τελευταια :-P φορα σοβαρα στο θεμα Μητρογλου. Ειναι ξεκαθαρο οτι ηρθε αγχωμενος να αποδειξει οτι αξίζει.
Το προβλημα ειναι οτι ενα χρονο και κατι μετα, και εχοντας παρει παμπολλες ευκαιριες εξακολουθει να ειναι το ιδιο ψαρωμένος. Γρηγορος οπως λενε καποιοι φιλοι δεν ειναι. Ακομα και για τον σωματοτυπο του και με αντιπαλους αναλογου τυπου με αυτον ειναι πολυ αργος. Περισσοτερο και απο τον Νουνιες.
Το κοντρολ ειναι καθαρα θεμα αγχους πιστεύω. Ομως η αισθηση χωρου που εχει ειναι αν το θελετε "εμφυτο". Και ο Κωστας οταν παιζει ιδιως με πλατη (που ΠΡΕΠΕΙ να παιξει για να "σπασει" μπαλα στους ακραιους) δεν ξερει που ειναι το τερμα, και αυτο ειναι εμφανες κυριως οταν "γυρναει" το κορμι του για να σουταρει. Τα σουτ του φευγουν αλλου γι' αλλού. Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα για σεντερ φορ και δεν ξερω αν λυνεται. Τελος την αισθηση του γκολ δεν την έχει, αλλα θα μπορουσε να γινει λιγο πιο ψυχραιμος και αποφασιστικος μήπως και σκοραρει μερικα ευκολα γκολ που χανει. Το πλασε του στα τετ α τετ με τους τερματοφυλακες ειναι χαρακτηριστικο οτι το παιδι χανει τα αχαστα.
Συμφωνω οτι φταιμε κι εμεις που τον "αγχωνουμε". Αλλα τοσο πολυ ρε παιδια; Αν σε αγχωνει δηλαδη ο δικος σου ο κοσμος, ο ξενος που λεει για τη μανα σου και γελαει με οτι κανεις τι θα σου κανει, θα σε καταστρεψει; Αν λοιπον αξίζει (γιατι οποιος θυμαται εγω ημουν υπερμαχος της αποκτησης του και τον στηριξα στην αρχή) να κλεισει τ' αυτια του, να δουλεψει και να δειξει ΕΜΠΡΑΚΤΑ οτι καναμε λαθος.

Για την ωρα η προσφορα του στον Ολυμπιακο λιγο απεχει απο το να χαρακτηριστει αρνητική. Τον σώζουν τα γκολ με Διαγορα (αν και αυτα δεν τα συμπεριλαμβανω, διοτι δεν ειναι δυνατον να κρινουμε εναν παικτη απο τετοια ματς , ελεος, Ολυμπιακος ειναι η ομαδα) , με Λαρισα και με τη Νορτζελαντ. Ασχετα που στα ίδια ματς ειχε χασει τα αχαστα πριν σκοραρει. Αλλα αυτο δεν αρκει για να παιξεις στον Ολυμπιακο. Πολλοι παικτες έφυγαν έχοντας σκοραρει ή προσφερει περισσότερο απο αυτα.

Για όσους λενε "μας περασε με το Διαγορα" χαρηκα. Και ο Ντανι μας περασε με το Θρασυβουλα. Ε,και;
Παμπολες ευκαιριες δεν εχει παρει ρε Σακη .. 8-9 παιχνιδια επαιξε περυσι .. κι αλλα 4-5 φετος

Εχω την αισθηση οτι στους περισσοτερους εχει βγει το Μητρογλου=Χαζογκολης απο τα φετινα παιχνιδια (Αστερας ειδικα) και απο το περσινο τελικο κυπελλου .. ειναι χαρακτηριστικο παντως οτι ο βαθμος του ''συμμετοχες-γκολ'' ειναι πολυ καλος ..

Καθρα τεχνικα τωρα .. εγω βλεπω ενα ψηλο παιδι που την μπαλα μπορει να την κολλησει στο εδαφος ..και να την κρατησει εκει .. οταν κανει το καλο κοντρολ (χαρακτηριστικο αγχους) ..
Θελω να θυμισω σε μερικους το γκολακι με τον Ηρακλη στο Καραισκακι .. το πλασε του και ο τροπος με τον οποιο εγινε εδειξε πολλα (μεμονομενη κατασταση δεν ειναι και κατι αντιπροσωπευτικο το ξερω.. απλα το αναφερω)
Στα αρνητικα του .. το γεγονος οτι ειναι σχετικα αργος και αδυναμος (διορθωνεται) .. οτι δεν τελειωνει πολυ καλα τις φασεις (διορθωνεται) .. και οτι παρουσιαζει ενα μπλαζε υφακι χαλαρου ποδοσφαιριστη (διορθωνεται) ..

Και πανω απ ολα .. μην εχετε τις απαιτησεις να βγαλουμε το νεο Ιμπραιμοβιτς .. ενας καλο παικτης μοιαζει να γινεται με προυποθεσεις αν δουλεψει πολυ να γινει κατι καλυτερο

ΑΝ ο σχεδιασμος και οι μεταγραφες ηταν σωστες .. τωρα θα τον ειχατε δει σε κανα δυο φιλικα και κανα επισημο .. για να μην πω οτι θα πηγαινε δανεικος .. για να καταλαβαινουμε γιατι ακριβως παικτη μιλαμε και τι απαιτησεις πρεπει να εχουμε απ αυτον

sadi
18-09-08, 20:43
10 παιγνιδια σε μια σαιζον για παικτη 19 χρονων στον Ολυμπιακο παραειναι πολλες ευκαιριες. Δεν νομιζω να πηρανε πολλοι περισσοτερες...
Τελος παντων εμενα ο Μητρογλου δε μου λεει κατι , αλλα αν το προβλημα του ειναι οτι ο Σακης τον λεει αμπαλο, ευκολα μπορω να το σταματησω. Αντε να δουμε τι ψάρια θα βγαλει ο Κωστακης...

panty
18-09-08, 20:55
"Στα αρνητικα του .. το γεγονος οτι ειναι σχετικα αργος και αδυναμος (διορθωνεται) .. οτι δεν τελειωνει πολυ καλα τις φασεις (διορθωνεται) .. και οτι παρουσιαζει ενα μπλαζε υφακι χαλαρου ποδοσφαιριστη (διορθωνεται) .."

δηλαδή κάτι σαν επισκευή και πέταμα?:s6vhaha:

spysta
18-09-08, 23:42
"Στα αρνητικα του .. το γεγονος οτι ειναι σχετικα αργος και αδυναμος (διορθωνεται) .. οτι δεν τελειωνει πολυ καλα τις φασεις (διορθωνεται) .. και οτι παρουσιαζει ενα μπλαζε υφακι χαλαρου ποδοσφαιριστη (διορθωνεται) .."

δηλαδή κάτι σαν επισκευή και πέταμα?:s6vhaha:
καπως ετσι .. :s6vhaha:

Giwrgos7Alexpoli
18-09-08, 23:45
Δεν το καταλαβατε ακομα???Ο μητρογλου ειναι ο διαδοχος του κωνσταντινου ρε!!!

d.n.a.
19-09-08, 01:32
Δεν το καταλαβατε ακομα???Ο μητρογλου ειναι ο διαδοχος του κωνσταντινου ρε!!!
evil_no μακάρι να ήταν του Κωνσταντίνου, εμένα μου κάνει για ζιζι ρόμπερτς!!Τι να πω?!Μακαρι να παιρνάει καμιά περίεργη φάση...

Hippocrates
19-09-08, 02:25
10 παιγνιδια σε μια σαιζον για παικτη 19 χρονων στον Ολυμπιακο παραειναι πολλες ευκαιριες. Δεν νομιζω να πηρανε πολλοι περισσοτερες...
Τελος παντων εμενα ο Μητρογλου δε μου λεει κατι , αλλα αν το προβλημα του ειναι οτι ο Σακης τον λεει αμπαλο, ευκολα μπορω να το σταματησω. Αντε να δουμε τι ψάρια θα βγαλει ο Κωστακης...

10 παιχνιδια σε μια σεζον και σε καποια απο αυτα να περιοριζεται η συμμετοχη του σε λιγοτερο απο 5λεπτο,εχοντας σκοραρει μαλιστα στα μισα απο αυτα,δεν ειναι τοσο χαλια.

Πρεπει παντως να το κοιταξω (:-P) λιγο το θεμα με το Μητρογλου,διοτι διαφωνω σε πραγματα που μεγαλη μεριδα των φιλων της ομαδας τα θεωρουν δεδομενα,οπως το κοντρολ του αλλα και η ταχυτητα του,την οποια πιστευω οτι ειναι καλη για τη σωματοδομη του.

Παντως,ο Σακης,ο Ιπποκρατης και ο καθενας,δεν υπηρξαν ποτε προβλημα για ενα ποδοσφαιριστη,ιδιαιτερα μεσα απο καποιο φορουμ ή μια παρεα.Ακομη και στο γηπεδο,η διαφορετικοτητα των αποψεων και των συναισθηματων και ο τροπος που εκφραζονται αυτα,αποτελουν μερος της ομορφιας του ποδοσφαιρου,κατ'εμε.
Εξαλλου,η επαγγελματικη ευκαιρια που του παρουσιαζεται ως ποδοσφαιριστης,αποτελει ονειρο για πολλους συνολικους του και το λιγοτερο που εχει να κανει για το καλο του,ειναι να μαθει να ζει με την κριτικη αυτη και να βρει τον τροπο να αποβαλλει το οποιο αγχος ενδεχομενως εχει.

Μικρο το τιμημα για να παιζει καποιος στον Ολυμπιακο.:winking:

dekas7
19-09-08, 02:44
Φιλε μου, οι αντεπιθεσεις διδασκονται στη προπονηση και δεν καθεται ο παιχτης να κυτταει που θα παει ο συμπαιχτης, αν θα σκονταψει ο αμυντικος, αν θα φυσηξει πουνέντες και παρει τη μπαλλα, αν.., αν..

Οτι ειδες να γινεται στη συγκεκριμενη φαση, το δουλευουν ( αν το δουλευουν βεβαια) με τον προπονητη.

αν δουλεύονται τέτοιες αντεπιθέσεις στου ρέντη τότε...κονομήσαμε...

δλδ σε τι δούλεψε ο μήτρογλου?στο να κρύβεται πίσω απο τον αντίπαλο αμυντικό?αφού ούτε απο την κόντρα δεν επωφελείται....

ειχε τόσο χώρο να σπριντάρει διαγώνια,να πάρει τη μπαλιά και να πλασάρει με τον καλό του πόδι(αν έχει) ...ο αντίπαλος δεν τον είχε πάρει καν είδηση...

και σιγά τον μπεκενμπάουερ δλδ που είχε αντίπαλο...

βέβαια βλέποντας την κίνηση του γκαλέτι στο τέλος καταλαβαίνεις αν η κίνηση του μήτρογλου ήταν "δουλεμένη"...

sadi
19-09-08, 12:06
Το απολυτο φορ, ο φονιας, ο δολοφονος με το βλαμ... αγγελικο προσωπο. Σκιστους Κωστα παικταρα μη μασας απο τις μαλακιες του Σακη! Σκιστους ολους, πρωτος σκορερ φετος ο Μητρογκολ!

Αντε να του ανεβασουμε το ηθικο αλλιως θα μας κατεβασει στον κατω κοσμο...

d.n.a.
19-09-08, 12:08
Το απολυτο φορ, ο φονιας, ο δολοφονος με το βλαμ... αγγελικο προσωπο. Σκιστους Κωστα παικταρα μη μασας απο τις μαλακιες του Σακη! Σκιστους ολους, πρωτος σκορερ φετος ο Μητρογκολ!

Αντε να του ανεβασουμε το ηθικο αλλιως θα μας κατεβασει στον κατω κοσμο...
:great::great::great::great::great:Παιχταραααααααα αα μου!

g10vanni
21-09-08, 22:34
Σακη, για παρτη σου το εκανε το μαγικο σημερα ο Κωστακης!

Ρε μπας και σε διαβαζει και ειπε να ερθει μπροστα στην 11 για να σου δειξει την αξια του?:s6vhaha:

Εισαι τυχερος ρε, γιατι τον εβαλε αργα, αλλιως θα καρφωνε κανενα τεμαχιο και ερχοταν στην 11 να σου το αφιερωσει.:whis: