PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ

Σελίδες : [1] 2

vageliskakos
05-10-06, 12:14
Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει ενα thread με οτι αφορα τον ναο του Θρυλου.
Σοβαρα προβληματα οπως π.χ. με τους υπεραριθμους στις εξεδρες , τις τιμες των εισιτηριων ,την ελλειψη παρκινγκ για ενα γηπεδο 33000 θεσεων οπου εχουν θεση να παρκαρουν μονο οι εκλεκτοι, την ελλειψη εστω και τυπικου ελεγχου στις εισοδους ωστε μερικοι ανεκδιηγητοι να μην μπορουν να περασουν μεσα στο γηπεδο οτι θελουν με αποτελεσμα να τιμωρειται η εδρα και να στερουν απο εμας τους υπολοιπους τη χαρα του γηπεδου μεχρι το αν ειναι καθαρες οι τουαλετες και φρεσκα τα λουκανικα στους παγκους με τα βρωμικα...Τα συνθηματα , η ατμοσφαιρα και τι πιστευετε οτι πρεπει να γινει στο μελλον ...

sadi
05-10-06, 13:21
Yπήρχε αλλα καπου με την αναβάθμιση θα το έφαγε η μαρμάγκα φαίνεται... Καλώς έκανες και το άνοιξες.

anderson
05-10-06, 13:26
Δυστυχώς σε πολλά απ'αυτά που αναφέρεις από πάνω, έχεις δίκιο και κάθε Ολυμπιακός που πληρώνει το εισιτήριό του φρικάρει με αυτές τις καταστάσεις σε ένα γήπεδο στολίδι... Μιλάω κυρίως για την καφρίλα των τσαμπατζήδων που με την ΑΝΟΧΗ των σεκιούριτι που κάνουν τα στραβά μάτια, μπαίνουν κατά εκατοντάδες... Προσωπικά εγώ έχω γίνει μάρτυρας περιστατικού που καμιά 50αριά τσογλανάκια είχαν πάρει μια σκάλα(!!!!) και ανέβαιναν μέχρι εκεί πού τελειώνει η σίτα από τις σκάλες. Ο φρουρός τους κοίταζε και δεν κουνήθηκε καν... Οταν του διαμαρτυρήθηκα τί γίνεται εκεί μου είπε απλώς "Ε, και τί να κάνω;" Και αυτό δεν είναι μεμονωμένο δυστυχώς περιστατικό... Γι'αυτό και γεμίζουν οι διάδρομοι στο Καραϊσκάκη, γι'αυτό και πας και μαλώνεις με άτομα που δεν σε αφήνουν να περάσεις να πας να κατουρήσεις, γι'αυτό και ο νοήμων κόσμος αγανακτεί με ένα θέμα που η διοίκηση δεν ξέρω γιατί αλλά επιδεικτικά στρουθοκαμηλίζει. Το μόνο που έχει κάνει 3 χρόνια τώρα, είναι να βάλει πιο ψιλή και ψηλή σίτα... Χαίρεται...

vageliskakos
05-10-06, 13:58
Εγω εχω ενα μεριδιο ευθυνης γιατι εχω κανα δυο φορες περασει μαζι μου απο τα τουρνικε πιτσιρικαδες .Τι να πω ?Οτι ειδα στα ματια τους την ελπιδα οτι εγω κρατουσα το κλειδι του παραδεισου και δεν μπορεσα να τους αρνηθω να τους βαλλω μεσα?Η ευθυνη βεβαια του ψευτοδιληματος βαραινει αποκλειστικα τη διοικηση που δεν περιφρουρει σωστα τις εισοδους του γηπεδου και οχι τον καθε πονοψυχο οπαδο...
Στο ματς με το αρθρο 44 λιγη ωρα πριν την εναρξη του ματς ειδα πιτσιρικαδες να κουβαλουν κουτες γεματες με τις γνωστες λογιστικης μηχανης ταινιες οι οποιες αφου μοιραστηκαν ειχαν ως φυσικο επακολουθο να καταληξουν στα χερια του καθε ανεγκεφαλου που τις πεταγε μεσα στον αγωνιστικο χωρο (πολλες φορες με προθεση να μην ανοιξουν και να πετυχουν καποιο αντιπαλο ποδοσφαιριστη).Αμεσως σκεφτηκα ποσες αγωνιστικες θα υποχρεωθω παλι να δω την αγαπημενη μου ομαδα απο τον καναπε για χαρη τους...

Red-Mania
05-10-06, 16:34
Εχετε απολυτο δικιο που αναφερεστε στο φαινομενο με τους τσαμπατζηδες...περυσι στο παιχνιδι φιεστα με τον Ιωνικο πρεπει να υπηρχε 40.000 κοσμος μεσα σε ενα γηπεδο που κανονικα χωραει 33.500!

Ειχε τοσο πολυ κοσμο που οι τσαμπατζηδες ειχανε γεμισει τα σκαλακια δεξια και αριστερα σε καθε θυρα και επειδη ηταν τοσο πολλοι καθονταν ορθιοι αναγκαζοντας και τους υπολοιπους που ειχαν πληρωσει κανονικα το εισιτηριακι τους να βγαλουν ολοκληρο τον αγωνα αλλα και τη φιεστα που ακολουθησε στο ορθιο!!!

Μιλαμε για απιστευτη ταλαιπωρια που κρατησε συνολικα πανω απο 3 ωρες!
Και ας πουμε στο διαολο η ταλαιπωρια αμα γινοταν κατι και επρεπε να εκκενωθει το γηπεδο τι θα γινοταν σε αυτη τη περιπτωση;
Θα ειχαμε νεο μακελιο στυλ Θυρα 7;

Απαραδεκτα πραγματα σε ενα υπερσυγχρονο κατα τα αλλα γηπεδο!
Τουλαχιστον φαινεται να βαζει μυαλο η διοικηση και σε συνεργασια με τους συνδεσμους προσπαθει να περιορισει το φαινομενο οσο γινεται περισσοτερο!
Μεγαλη ευθυνη εχουν οπως ειπαν και τα παιδια πριν οι υπευθυνοι ασφαλειας σε καθε θυρα που ειναι παντελως αδιαφοροι αλλα και οσοι αφηνουν να μπαινουν μαζι τους στα τουρνικε οι τσαμπατζηδες!

Παιδια πρεπει και εμεις οι ιδιοι να προστατευσουμε την ασφαλεια και το συμφερον του Ολυμπιακου αφου δυστυχως οι ανθρωποι που πληρωνονται απο τη ΠΑΕ για να κανουν αυτη τη δουλεια συμπεριφερονται σαν αδιαφοροι δημοσιοι υπαλληλοι.

sadi
05-10-06, 16:38
Ειναι λογικο οτι την ΙΔΙΑ ακριβώς ευθύνη με τον αδιάφορο μαλακα που πληρώνεται και κάθεται έχει και ο οπαδός που επιτρέπει να γίνονται αυτα που τον ενοχλουν. Κι εγώ βρισκω δύσκολο να αρνηθώ, αλλα αν δεν κάνουμε την αρχή εμείς δεν θα γίνει ΠΟΤΕ τιποτα. Αλλα τι λέω; Εδώ τον παικταρά με τη σφυρίχτρα τις προάλλες δεν πέσανε οι γύρω του να πετάξουνε τα κομματάκια του στο γήπεδο να τελειώνουμε. Μάλλον το διασκεδάζανε κιόλας... Αντε καλή σουπερ λιγκα μας. Αν νομίζουμε ότι αυτό μας αξίζει, αυτό θα έχουμε.

anderson
05-10-06, 19:52
Τουλαχιστον φαινεται να βαζει μυαλο η διοικηση και σε συνεργασια με τους συνδεσμους προσπαθει να περιορισει το φαινομενο οσο γινεται περισσοτερο! Καλά, μην κοροϊδευόμαστε κιόλας... οι τσαμπατζήδες κατά 99% είναι συνδεσμίτες. Τα τα μεγάλα κεφάλια τους λένε "ναι, ναι" στην διοίκηση αλλά δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ! Ασε που στις 1-9, εκεί που πάει η 7 δηλαδή γίνεται μακελειό... Οι περισσότεροι τσαμπατζήδες πάνε εκεί κανα δίωρο πριν, στήνονται όπου βρουν και όσοι σύνδεσμοι επαρχιακοί έχουν την ατυχία να έχουν πάρει εισιτήρια σε αυτό το πέταλο, αναγκάζονται να είναι στα σκαλιά... Το έχω βιώσει προσωπικά με την Πεφο Λιβαδειάς και σας το ομολογώ μάγκες, η όλη κατάσταση είναι μπουρδέλο...

Red-Mania
05-10-06, 21:20
Ειδες ρε Αντρεα να λεω πουθενα το αντιθετο;

Αλλα ειναι γεγονος οτι απο φετος οι συνδεσμοι προσπαθουν να τους περιορισουν.
Και στις εκπομπες της Θυρας 7 εχουν βγει πολλες φορες και τους εχουν κραξει και ατομα βαζουν στις θυρες για να κανουν ελεγχο!
Απο εκει και περα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ των συνδεσμιτων να κανουν τους πορτιερηδες στο γηπεδο!
Αυτο ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να το κανει η ΠΑΕ με το προσωπικο που εχει για την ασφαλεια του γηπεδου!

gero_gavros
05-10-06, 21:52
...
Αυτο ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να το κανει η ΠΑΕ με το προσωπικο που εχει για την ασφαλεια του γηπεδου!
Μετά από αυτή (http://www.red-dna.com/forum/showpost.php?p=112789&postcount=13) την κουβέντα, πήρα και τηλέφωνο, για ένα θέμα σχετικό με τα μπουμπούκια του "προσωπικού ασφαλείας".
Η ευγενέστατη κοπελλιά, που απάντησε -έστω με την τρίτη και μετά από κανα πεντάλεπτο αναμονής- υποσχέθηκε ότι θα επικοινωνήσει μαζί μου κάποιος αρμόδιος από το τμήμα μελών, τόσο γι αυτό, όσο και για ένα άλλο πολύ πιό σοβαρό θέμα που έθιξα.

Εννοείται, πως ακόμη περιμένω...

Red-Mania
05-10-06, 22:02
Πανο πολυ φοβαμαι οτι αμα δεν πας απο τα γραφεια της ΠΑΕ θα περιμενεις πολυ καιρο...

anderson
05-10-06, 23:02
Ειδες ρε Αντρεα να λεω πουθενα το αντιθετο;
Τα ίδια λέμε με την διαφορά στην λεπτομέρεια ότι οι συνδεσμίτες (πιστεύω εγώ) δεν κάνουν όσα θα μπορούσαν... ΜΗΝ ΚΛΩΤΣΑΣ ΡΕ...:s6vhaha: :slap1:

Red-Mania
05-10-06, 23:43
Καλα θα τα πουμε απο κοντα με σενα φιλαρακο...ξερω που πινεις καφε οταν κατεβαινεις Αθηνα!:slap1:

vageliskakos
06-10-06, 09:51
Δεν ξερω ρε μαγκες αν ειναι ολοι συνδεσμιτες οι τσαμπατζηδες γιατι μιλαμε κυριως για παιδια ηλικιας 11 - 18 χρονων που ολη τους η ενεργεια αναλωνεται στο πως θα μπουν να δουν τον Θρυλο τσαμπα.Το χειροτερο ευτυχως αποφευχθηκε με την ψηλοτερη σιτα γιατι ολα αυτα τα αγριμια προσπαθουσαν να σκαρφαλωσουν οχι παντα με επιτυχια και αυτο ηταν πραγματικα παρα πολυ επικινδυνο.Εχω βρεθει μπροστα σε ντου πιτσιρικαδων (περισυ με τη Λυων) που τα εσπασαν ολα στη θυρα (2 ωρες και βαλε πριν το παιχνιδι) και μπηκαν τα ματ προσπαθωντας ανεπιτυχως φυσικα να τους ξαναβγαλουν εξω...Και μια που αναφερθηκατε στο πεταλο 1-9 η κατασταση εκει ειναι ανυποφορη σε καθε ματς και πραγματικα πιστευω οτι απο καθαρη τυχη δεν εχει γινει ακομη η στραβη .Ειναι το λιγοτερο ντροπη σε αυτο το γηπεδο να συμβαινουν ολα αυτα οταν παλαιοτερα τα πληρωσαμε με αιμα και μυαλο δεν βαλαμε...

IERO
07-10-06, 14:51
Πάντως εγώ έχω να παρατηρήσω ότι στο ματς με τον μΠΑΟΚ, όπου είχα μια τσάντα μαζί μου, με ήλεγξαν εξονυχιστικά. Τώρα για το χαμό που γίνεται στις άλλες θύρες δεν ξέρω. Πάντως είναι κρίμα να μην έχουμε διδαχθεί από τα λάθη μας.

vageliskakos
10-10-06, 09:57
Τελικα το γηπεδο εχει συστημα αποστραγγισης των υδατων η τοσο καιρο μας κοροιδευουν ?

Red-Mania
10-10-06, 19:27
Διαβεβαιώσεις για το γήπεδο

Η κάκιστη κατάσταση του αγωνιστικού χώρου στο «Καραϊσκάκη» έχει προβληματίσει τους ανθρώπους του Ολυμπιακού εν όψει των επόμενων αγώνων της ομάδας και κυρίως το ματς με τη Ρόμα την επόμενη Τετάρτη. Η Καραϊσκάκη Α.Ε., στην οποία και ανήκει το γήπεδο, διαβεβαιώνει τους «ερυθρόλευκους» πως ο χλοοτάπητας θα βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση από αυτή που παρουσίασε το Σάββατο στον αγώνα Ελλάδας-Νορβηγίας. Για τον λόγο αυτό έχει προσλάβει ξένο γεωπόνο, που επιλαμβάνεται του θέματος. Μελλοντικά υπάρχει σκέψη για αλλαγή στη σπορά και από χλοοτάπητα θερμού κλίματος να μετατραπεί σε ψυχρού ή να γίνει αλλαγή σε όλον τον χλοοτάπητα, ωστόσο γι' αυτό απαιτείται ένα διάστημα πέντε μηνών.

sadi
10-10-06, 19:45
Χεσε ψηλά κι αγνάντευε δηλαδη.

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
11-10-06, 09:28
Διαβεβαιώσεις για το γήπεδο
Η κάκιστη κατάσταση του αγωνιστικού χώρου στο «Καραϊσκάκη» έχει προβληματίσει τους ανθρώπους του Ολυμπιακού εν όψει των επόμενων αγώνων της ομάδας
Α! μπα! τι μας λές Κούλη?(σαρκαστικά για τους ανθρώπους του οσφπ)
πρόκειται ασφαλώς για ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ που τον ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΠΙΣΤΑ ε Κούλη?(συνεχίζω τον σαρκασμό και με κόπο κρατώ αυτό που θέλω να γραψω), και βέβαια πρόκειται για ανθρώπους με Πειρα, ΓΝΩΣΗ στο γλύψιμο , οι πολλοί και γνωστοί αργόσχολοι , σαλεπιζτηδες και καστανάδες , από τους οποίους στελεχώνεται ο σύλλογος ε Κούλη μου?

Η Καραϊσκάκη Α.Ε., στην οποία και ανήκει το γήπεδο, διαβεβαιώνει τους «ερυθρόλευκους» πως ο χλοοτάπητας θα βρίσκεται σε καλύτερη κατάσταση από αυτή που παρουσίασε το Σάββατο στον αγώνα Ελλάδας-Νορβηγίας.[quote=Hellraiser]
Tώρα ησύχασα !!!!:whatever: ήτανε ρε παιδί μου μία κακκή στιγμή για την ΑΕ.
[quote=Hellraiser]Για τον λόγο αυτό έχει προσλάβει ξένο γεωπόνο, που επιλαμβάνεται του θέματος.
Μάλιστα προφανώς αλλάξαμε μάγο διότι , το λαμόγιο , (ο πρώην εννοώ), θα ήταν κανα νούμερο , με πτυχίο απο την Ανωτατη 5ετούς φοίτησης ,παρακαλώ σε Αθηνα και Θεσσαλονίκη, Γεωπονικής σχολής , ο γνωστός βουντού της ανωτάτης Ελληνικής εκπ/σης , με διπλωματική σε pc εξαμηνιαία εξέταση γραπτή (διακοπή από το καφενείο), με εργασιές (συνήθως ξεσήκομα της βιβλιογραφίας) κλπ κλπ .Και ήρθε ο εισαγώμενος τώραααααα!!!!!!Και καλά ο Μαγος , φροντιστές επαγγελματίες πήρανε ? ποιοι ειναι αυτοί θα μου πείτε τώρα, ειναι οι υφιστάμενοι του Μάγου (κατόχου του πτυχίου από το Πατσατζιδικο της Ιεράς οδού , εκει εδρέυει το σανατόριο της ΑΓΣ Αθηνών), οι οποίοι έχουν αρμοδιότητα την φροντίδα του τερέν και που σε πολισμένες χώρες βραβεύονται κιόλας.

Μελλοντικά υπάρχει σκέψη για αλλαγή στη σπορά και από χλοοτάπητα θερμού κλίματος να μετατραπεί σε ψυχρού ή να γίνει αλλαγή σε όλον τον χλοοτάπητα, ωστόσο γι' αυτό απαιτείται ένα διάστημα πέντε μηνών. Μάλιστα , εγώ λέω να χτίσουμε ενα 2ο γήπεδο , και να έχουμε στο 1 για θερμό , και στο 2ο για ψυχρο , αν κατα την διαρκεια του ματσ γίνει κλιματολογικη αλλαγή , τότε σφυράει το κοράκι για κανα μισάωρο και αλλάζουμε στασιδι εμεις οι οπαδοί και γήπεδο οι εμπλεκόμενοι:whatever:
Για καλύτερο κλιματολογικό έλεγχο προτείνω ΣΩΚΡΑΤΗ ΚΟΚΚΑΛΗ την προσθήκη στο επιτελείο , ενός μάγου κατα προτίμηση αφρικανικής φυλής , ο οποίος να ειναι βιρτουόζος στον χορό της βροχής (συστασεις δεκτες από τον φύλαρχο), έτσι για λόγους τακτικής της ομάδος μπορούμ να έχουμε βροχή όποτε την θέλουμε σε όποια ένταση γουστάρουμε.

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
11-10-06, 09:33
συνεχίζω διότι θιξατε το θεμα τζαμπατζηδων , και λέω που νομίζετε ότι είσαστε ρε ? θα πείς τώρα εσύ σε 45αρη γειτονα μου ο οποίος ευθαρσώς ,μου είπε ότι δεν πήρε τα παιδιά στο γήπεδο διοτι γίνεται ντου από την εσχαρα και πάει τώρα που ειναι ωρα αιχμής να μπει στο γήπεδο.Περιμένετε τώρα από την ερμης που έχει την φύλαξη να σας λογαριάσει για πελατες.
ΡΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ

reporter
13-10-06, 19:54
Το μεσημέρι στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ βγήκε εκπρόσωπος της αναδόχου εταιρείας που ευθύνεται για την κατασκευή του αγωνιστικού χώρου στο Καραϊσκάκη .
Είπε ότι από την πλευρά της η εταιρεία έκανε ότι καλύτερο μπορούσε και επέρριψε ευθύνες για το χάλι του αγωνιστικού χώρου στην εταιρία που έχει αναλάβει τη συντήρηση του γκαζόν.
Διευκρίνησε μάλιστα ότι στο Καραϊσκάκη έχει τοποθετηθεί ειδικό πλέγμα κάτω από το γκαζόν ώστε να μην καταστρέφεται εύκολα από τα τάκλιν .
Είπε ακόμα ότι οι προδιαγραφές του είναι να αντέχει σε πολλή περισσότερη βροχή σε σχέση με αυτή που έπεσε στο Φάληρο το περασμένο Σάββατο.
Τόνισε ότι η εταιρεία του κάνει σωστή δουλειά κι έφερε ως παράδειγμα τους αγωνιστικούς χώρους στη Νέα Σμύρνη και το Παγκρήτιο , που παραμένουν σε καλή κατάσταση παρά τις καταρρακτώδεις βροχές.

jojo
13-10-06, 20:41
Πάντως ο αγωνιστικός χώρος του ρέντη παραμένει άψογος!

Red-Mania
13-10-06, 21:13
Ναι αυτο σκεφτομασταν και οσοι ειμασταν στο γηπεδο σημερα...δεν γινεται να ειχαμε τετοιο αγωνιστικο χωρο και στο Καραισκακη;

jojo
13-10-06, 21:17
Ναι αυτο σκεφτομασταν και οσοι ειμασταν στο γηπεδο σημερα...δεν γινεται να ειχαμε τετοιο αγωνιστικο χωρο και στο Καραισκακη;
Το μόνο σίγουρο είναι, ότι η διοίκηση απαλλάσσεται από μιά ακόμη κατηγορία εις βάρος της.

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
17-10-06, 12:19
εγω αναρωτιέμαι ότι για όλα αυτα τα χρόνια που ο οσφπ θα παιζει στο γήπεδο θα υπάρχουν τρίτοι οι οποιοι θα ανασχολούνται με το τερεν? αν η συμβαση δεν προβλέπει διαολοστελμα των τενεκέδων ? αν ναι γιατι αργούμε ? αν όχι γιατί δεν προβλέψαμε?τελικα κάποια βασικα εξ υπακούεται ότι σαν χρήστες του συγκεκριμένου χώρου θα έπρεπε να τα έχουμε εξασφαλίσει.Δεν μπορούμε να τους στείλουμε στο διαολο αυτούς του κωλομεσάζοντες ?

Red-Mania
17-10-06, 13:00
Οπως ειναι η συμβαση το γηπεδο αρα και η συντηρηση των χωρων του ανηκει στην Καραισκακης ΑΕ.
Αρα τυπικα ο Ολυμπιακος δεν ειναι υπευθυνος για την κατασταση του χλοοταπητα...απο εκει και περα βεβαια δεν μπορω να δεχτω επουδενι οτι κοτζαμ Ολυμπιακος και κοτζαμ Σωκρατης Κοκκαλης δεν μπορουν να εχουν λογο και να τραβηξουν το αυτακι αυτων που θα επρεπε να ειχαν τοσο το χλοοταπητα οσο και το υπολοιπο γηπεδο σε αριστη κατασταση!

Αυτα για να μην κοροιδευομαστε...

legend7
18-10-06, 17:25
εμενα κατι τετοιες μερες μου ερχεται στο μυαλο οτι μας επιασαν "κοτσους" στο θεμα γηπεδο, οχι για χλοοταπητα (υπαρχει θεμα σκιασης με το σκεπαστρο οπως και στο ολυμπικο της ρωμης και θεμα αλατοτητας του εδαφους) αλλα λογω μεγεθους οπως και να το δει κανεις ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ
επρεπε να ειχε τουλαχιστον αλλεσ 10000 θεσεις
πλεον αν δεν εχεις μπαρμπα στην κορωνη ή διαρκειας ή εναν κωλο ναααααααααα σε ματσακι κρισημο σε ολες τις διοργανωσεις ουτε απ εξω δεν περνας

vageliskakos
20-10-06, 10:48
Την τεταρτη με τη Ρομα γιναμε Ευρωπαιοι αφου πρωτα μας μοιραστηκαν τα παρακατω χαρτακια με οδηγιες χρησεως για χαζους...656
Παντως το θεαμα ηταν παρα πολυ καλο και ευχομαι να υπαρξει και αναλογη συνεχεια...

Red-Mania
20-10-06, 12:06
Τουλαχιστον ο κοσμος εχει αρχισει να γινεται Ευρωπαιος...αν τωρα αποβαλλουμε και τους 10-20 τελειωμενους που πετανε οτι μαλακια τους κατεβει και προκαλουν ζημια στην ομαδας μας ακομα καλυτερα!

vageliskakos
20-10-06, 12:21
Αυτοι πιστευω οτι υπηρχαν και θα υπαρχουν σε ολα τα γηπεδα του κοσμου.Πρεπει να κανει λιγο καλυτερη δουλεια και η αστυνομια η οι σεκιουριτυ του γηπεδου που επιτρεπουν στον καθενα να περναει μεσα στο γηπεδο οτιδηποτε...
Προσωπικα εχουν να μου παρουν αναπτηρα απ' το ΟΑΚΑ...

giann
20-12-06, 18:15
Πάντως θυμάμαι παλιά τραυματισμούς παικτών και άλλες αστοχίες λόγω των λακούβων από τις βολές της σφαίρας και της σφύρας.

vageliskakos
19-01-07, 11:40
Δηλαδη τωρα θα μας παιρνουν ματι απ'τις καμερες???

jojo
19-01-07, 11:57
Δηλαδη τωρα θα μας παιρνουν ματι απ'τις καμερες???
Κοιτάξτε να είστε περιποιημένοι και χαμογελαστοί μπροστά στον "φακό", γιατί παίζουν και νύφες μετά από αυτή την τεχνολογική εξέλιξη.

jojo
19-01-07, 12:00
Εσείς οι παντρεμένοι γιατί χαίρεστε;:)

vageliskakos
19-01-07, 12:31
Δεν ξερω για νυφες παντως το ολο θεμα που ανακινειται στις μερες μας με τις ρουφιανο καμερες που θελουν να βαλουν και μεσα στο βρακι μας μου την εχει σπασει παρα πολυ...

jojo
19-01-07, 12:38
Δεν ξερω για νυφες παντως το ολο θεμα που ανακινειται στις μερες μας με τις ρουφιανο καμερες που θελουν να βαλουν και μεσα στο βρακι μας μου την εχει σπασει παρα πολυ...
Μαζί σου!:mad:

Red-Mania
19-01-07, 12:44
Οι καμερες στο Καραισκακη θα μπουνε μαζι με ενα νεο συστημα ηλεκτροσοκ σε καθε θεση.
Μολις η καμερα συλλαμβανει καποιον να κοιμαται απο το υπερθεαμα που θα του προσφερει η Ολυμπιακαρα αμεσως θα ενεργοποιειται το ηλεκτροσοκ!
Τερμα πια στα ροχαλητα και στην υποτονικη εξεδρα...το Καραισκακη θα ξαναγινει καμινι οπως παλια!

vageliskakos
19-01-07, 14:04
Και το χειροτερο ?
Βασικος και ενθερμος υποστηρικτης της χρησης των καμερων ασφαλειας οχι μονο για παραβιασεις του ΚΟΚ αλλα επι παντος επιστητου ειναι αυτος ο καραγκιοζης στο δελτιο ειδησεων του Mega (πως τον λενε , πως τον λενε?) που τον ειχε πιασει η καμερα να πεταει μπουκαλια σε εναν αγωνα μπασκετ του βαζελου...

Εμμανουηλ Καρακατσανης
20-01-07, 08:42
Και το χειροτερο ?
Βασικος και ενθερμος υποστηρικτης της χρησης των καμερων ασφαλειας οχι μονο για παραβιασεις του ΚΟΚ αλλα επι παντος επιστητου ειναι αυτος ο καραγκιοζης στο δελτιο ειδησεων του Mega (πως τον λενε , πως τον λενε?) που τον ειχε πιασει η καμερα να πεταει μπουκαλια σε εναν αγωνα μπασκετ του βαζελου...

Φιλε Βαγγελη και καρεκλες τον εχουν πιασει να πετα.
Πρωτοστατουσε και στο ποδοσφαιρο του βαζελου αλλα ξαφνικα εγινε πολυ παθιασμενος κατα των επεισοδιων εδω και καιρο...

Χρωσταγε πολλα στον νομο και τα ξεχρεωνει μαλλον τωρα!!!
Τι μου θυμιζει αυτο...

Το ονομα αυτου Πρετεντερης, και αν και το γνωριζεις λεω να το πω εγω που δεν εχω προβλημα με το να κατονομαζω ρουφιανους και τσιρακια...

Εκτος κι'αν εννοεις καποιον που μου διαφευγει!!!

vageliskakos
23-01-07, 15:16
ειλικρινα οταν εγραφα το ποστ ειχα ξεχασει το ονομα αυτου του βαζελορουφιανου.Πρετεντερη αμα γουσταρεις τοσο πολυ τις καμερες να βαλεις καμια δεκαρια στο σπιτι σου ρε και να 'σαι σιγουρος οτι δεν θα σε παρακολουθει κανεις .Αντε γιατι πολυ λερωσαμε το φορουμ με το να αναφερομαστε σε σενα...

Εμμανουηλ Καρακατσανης
25-01-07, 02:00
ειλικρινα οταν εγραφα το ποστ ειχα ξεχασει το ονομα αυτου του βαζελορουφιανου.Πρετεντερη αμα γουσταρεις τοσο πολυ τις καμερες να βαλεις καμια δεκαρια στο σπιτι σου ρε και να 'σαι σιγουρος οτι δεν θα σε παρακολουθει κανεις .Αντε γιατι πολυ λερωσαμε το φορουμ με το να αναφερομαστε σε σενα...

Ακριβως φιλε μου Βαγγελη ας τις βαλει στο σπιτι του και στην κρεβατοκαμαρα του αυτος και ολοι τους. Με το ζορι δηλαδη να μου στερησουν την ελευθερια μου με το ετσι θελω, για να ευχαριστουν το αφεντικο τους???
Δεν αξιζει να ασχολουμαστε με αυτες τις λερες...

Red Pirate
25-01-07, 09:19
Το Καραισκακη ειναι παρα πολυ μικρο για τον κοσμο μας.Επισης ειναι πολυ μικρο και απο πλευρας πρεστιζ . Δεν νομιζω οτι σε ενα γηπεδο 33.500 θεσεων χωρανε τα ονειρα μας για την δημιουργια της μεγαλης ευρωπαικης ομαδας που ολοι ονειρευομαστε. Για το ανυπολυπτο ελληνικο πρωταθλημα ειναι μια χαρα αλλα μεχρι εκει.Ολα αυτα τα προβληματα που αναφερονται στα προηγουμενα ποστ των φιλων του φορουμ {υπεραρυθμοι,τζαμπατζηδες,ντου στις θυρες κ.λ π.} θα ειχαν αποφευχθει αν το γηπεδο ηταν αρκετα μεγαλυτερο 50.000 55.000.Οι λογοι που το γηπεδο ειναι αυτου του μεγεθους ειναι λιγο πολυ γνωστοι σε ολους μας. Το θεμα ειναι τι θα γινει απο εδω και περα.Αυτοι που εχουν τον σχεδιασμο{αν υπαρχει} Κοκαλης,Καραισκακη α.ε. κ.λπ. πρεπει να σκεφθουν σοβαρα την επεκταση και με ποιον τροπο μπορει να γινει, χωρις να χαλασει και η αισθητικη του γηπεδου.Η γνωμη μου ειναι οτι οταν υπαρχει θεληση και χρημα διαθεσιμο πολλα γινονται.Εγω ειμαι σιγουρος οτι το χρημα υπαρχει,η διαθεση ομως αμφιβαλω.Ο καιρος θα μας δωσει ολες τις απαντησεις και σε αυτο το ζητημα.

sadi
25-01-07, 09:21
Γι' αυτο η διοικηση φροντιζει τοσο ώστε να αραιώσει ο κοσμος να μην υπαρχει προβλημα... Ενας τρόπος "προγραμματισμου" ειναι κι αυτος....

Red Pirate
25-01-07, 09:36
Εχεις δικιο φιλε sadi.Με τους παικταραδες ολκης που παιρνει ο Κοκαλης σε λιγο καιρο θα μας ειναι αρκετη και η ριζουπολη απο πλευρας χωρητικοτητας.

IERO
25-01-07, 11:04
Ποια Ριζούπολη, ρε σεις;;; Πλάκα κάνετε που θα πληρώνουμε και ενοίκιο;;; Ρέντης και πάλι Ρέντης!

Εμμανουηλ Καρακατσανης
28-01-07, 03:31
Κατσε να παω να πεταχτω να φτιαξω λιγο το χορταρι...
Περιμενω τα φιδακια σε λιγο και δεν θελω να κανουν παραπονα στα αφεντικα τους, αμα δεν ειναι κομμενο και καθαρο...
Η υποδοχη στους καλους πελατες πρεπει να ειναι παντα με καλες ανεσεις,
με καλη εξυπειρετιση δια τα εξωγαμα του βαζελου...
Το κλωσσοπουλι εκανε πολλα αυγα, αλλα το ενα απο αυτα ηταν μελατο και το ονομασαν οφι...

Αλλα για να μην λερωνω το δικο μου τρακτερακι, λεω να το κανω με το καινουριο του βαζελου που εχουν αγορασει για το υπερσυχρονο σταδιο της Λεωφορου Αλεξανδρας που απο του χρονου θα τους παρεχει υπερβολικα θαυμαστες ανεσεις και πολα-πολλα 1-4.

Παρακαλω πολυ τους φιλους μου να μηνει μεταξυ μας αυτο, γιατι ακομη δεν καταλαβαν οτι το υπερτρακτερ τους λειπει. σσσσσσσσουτ!!!!

Εμμανουηλ Καρακατσανης
28-01-07, 03:39
Lawn Mover Fly (http://www.funny-base.com/videos/152-lawnfly.html)

Ουφ...η μεση μου παει να σπασει απο το πολυ σπρωξιμο... :cool:

vageliskakos
29-01-07, 11:29
Πατησα τα 37 και ακομη δεν κατεληξα σε ενα τελικο συμπερασμα σχετικα με το ποσο επηρεαζει το αποτελεσμα ενος ποδοσφαιρικου αγωνα η εξεδρα , ο κοσμος μιας ομαδας...Φανταζομαι θα φανω γραφικος αμα σαν εκμυστηρευτω οτι συγκινηθηκα οταν πρωτοειδα την διαφημιση της (ford?) οπου ο καθε ποδοσφαιριστης συνδεεται με μια λεπτη σχεδον διαφανη κλωστη με τους φιλαθλους στην εξεδρα και ο ενας αλληλεπιδρα στον αλλο.
Και για χαρη της συζητησης θα στηριχτω στο αυθαιρετο συμπερασμα οτι το αποτελεσμα ενος αγωνα επηρεαζεται απο τους φιλθλους στην εξεδρα σε ενα ποσοστο μολις 1%.Το υπολοιπο 99% ειναι αποτεσμα πολλων αλλων παραγοντων οπως της τεχνικης και αγωνιστικης ικανοτητας του συνολου των παιχτων που αγωνιζονται σε μια ομαδα , της προπονητικης και διαχειριστικης ικανοτητας του παγκου της ομαδας , της καταστασης του αγωνιστικου χωρου, της ψυχολογικης καταστασης των παιχτων εκεινη ακριβως την μερα και ωρα, του βαρους της φανελας και της ιστοριας μιας ομαδας κλπ.
Για να μην φανω γραφικος λοιπον σε μια εποχη ψυχρου επαγγελματισμου σε ολες τις εκφανσεις της ανθρωπινης ζωης οπου η οποια προσεγγιση με στοιχεια ρομαντισμου η συναισθηματισμου θεωρειται γραφικη θα δεχτω οτι το τελικο αποτελεσμα μιας ποδοσφαιρικης αναμετρησης επηρεαζεται απο την κερκιδα σε ενα ποσοστο της ταξης μολις του 1% κι ας πιστευω ενδομυχα οτι ειναι πολυ παραπανω...
Για αυτο το 1% λοιπον αξιζει το καραισκακη να ειναι κολαση (μεσα σε πολιτισμενα παντοτε πλαισια) για ολες τις φιλοξενουμενες ομαδες.Οσοι πανε στο καραισκακη για να παρακολουθησουν ενα ακομη θεαμα μπορουν ανετα να στραφουν σε αλλου ειδους θεαματα οπως θεατρο , συναυλιες , κινηματογραφο κλπ.Το καραισκακη ειναι η φυσικη ιστορικη εδρα του Ολυμπιακου της πιο λαοφιλους ομαδας της Ελλαδας του Θρυλου μας.
Η επιβεβλημενη οικονομικη πολιτικη που με την ψυχρη οικονομιστικη λογικη μιας σοβαρης ιδιωτικης εταιρειας που πρεπει να εχει κερδη διαμορφωσε την τιμη των εισιτηριων και των εισιτηριων διαρκειας που κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πολυ ακριβα για τον μεσο ορο εισοδηματος στην Ελλαδα.Το καραισκακη δεν ειναι μικρο γιατι μικρο θα χαρακτηριζα ενα γηπεδο που ειναι συνεχως γεματο και οι φιλαθλοι-οπαδοι της ομαδας που το χρησιμοποιει ως εδρα πολυ δυσκολα μπορουν να βρουν εισητηρια για να παρακολουθησουν απο κοντα εναν αγωνα της αγαπημενης τους ομαδας.Θα το χαρακτηριζα ομως μικρο για να χωρεσει ολη αυτη την λαοθαλασσα των χαμηλοτερων εισοδηματων ανθρωπων που δεν εχουν την δυνατοτητα να διαθεσουν 700 η 900 ευρω το χρονο για να βλεπουν τον Θρυλο τους απο κοντα.Αυτοι που γεμιζαν τα επανω διαζωματα του ΟΑΚΑ , ανθρωποι φτωχοι, μεροκαματιαρηδες που ζουν και αναπνεουν για τον Θρυλο .Αυτοι υπολογιζουν πιο πολυ την δυναμη της εδρας απο τους τεχνοκρατες κοστουμαρισμενους (επισης αρρωστους γαυρους αυτο δεν το αμφισβητω) που νομιζουν οτι το 1% ειναι πολυ μικρο για σηκωθουν απο την θεσουλα τους και να φωναξουν για ενισχυσουν την ομαδα...Και για να μην παρεξηγηθω ο Ολυμπιακος τους εχει ολους αναγκη και τους μεν με το παρα τους και τους δε με τη φωνη τους,,,
Απο την ημερα που αγορασα το πρωτο μου διαρκειας στο ΟΑΚΑ (ναι αρκετα μεγαλος και ντρεπομαι για αυτο) η οικονομικη μου κατασταση εχει αλλαξει ελαφρως προς το καλυτερο.Αλλωστε οπως αναφερω και σε αλλο ποστ καποτε πηγα να αγορασω τριετες διαρκειας και η citybank μου αρνηθηκε την εκδοση καρτας για την πληρωμη του εισιτηριου λογω χαμηλου εισοδηματος ενω τωρα με ενοχλουν συστηματικα για να παρω τη καρτα...
Οπως και οσο και να το σκεφτω το συμπερασμα παντα ειναι το ιδιο.Οσα λεφτα κι αν αποκτησω οτι κι αν καταφερω να γινω σε αυτη τη ζωη και οσο βιολογικα αντεχω η θεση μου παντα θα ειναι εκει στο πεταλο με τα αδερφια μου.Θα στεκομαι πανω στην καρεκλα ορθιος σε ολη τη διαρκεια του αγωνα (και θα καθομαι στο ημιχρονο, αυτο και αν αποτελει παγκοσμια πρωτοτυπια), θα τρωω σπρωξιες απο τους πιτσιρικαδες σε καθε γκολ , θα καιγομαι και πολλες φορες θα δυσκολευομαι να αναπευσω απο τα καπνογονα, θα χανω φασεις απο τις σημαιες η τα πανο των μπροστινων θα τσακωνομαι με τους ανεγκεφαλους που πετανε αντικειμενα προσπαθοντας ακουραστα να τους εξηγησω οτι ετσι μονο κακο κανουν στην ομαδα και αλλα πολλα τετοια γραφικα αλλα ξερω οτι θα μπορω να χοροπηδαω και να βραχνιαζω απο τις φωνες 90 λεπτα σαν μικρο παιδακι και να γινομαι ενα με ολους τους αλλους αρρωστους συναδερφους μου και οτι θα κανω οτι μπορω για αυτο το γαμημενο 1% για την ομαδα που ζω και αναπνεω για παρτη της και εχω την τυχη να υποστηριζω με ολο μου το ειναι.
Τις παραπανω σκεψεις αν και στροβιλιζουν στο μυαλο μου και με προβληματιζουν εδω και αρκετο καιρο αποφασισα να τις μοιραστω μαζι σας (γνωριζοντας οτι πολλοι μπορει να διαφωνησουν) μετα απο την διαπιστωση οτι το παθος της εξεδρας στο καραισκακη φθινει χρονο με το χρονο...Το ονειρο μου προφανες: το καραισκακη κολαστηριο γεματο απο εναν κοσμο που κοχλαζει στις εξεδρες ολοι ορθιοι και να φωναζουν με ολη τους την ψυχη ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙ 'ΑΥΤΟ ΤΟ 1% ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...

Εμμανουηλ Καρακατσανης
30-01-07, 07:26
Πατησα τα 37 και ακομη δεν κατεληξα σε ενα τελικο συμπερασμα σχετικα με το ποσο επηρεαζει το αποτελεσμα ενος ποδοσφαιρικου αγωνα η εξεδρα , ο κοσμος μιας ομαδας...Φανταζομαι θα φανω γραφικος αμα σαν εκμυστηρευτω οτι συγκινηθηκα οταν πρωτοειδα την διαφημιση της (ford?) οπου ο καθε ποδοσφαιριστης συνδεεται με μια λεπτη σχεδον διαφανη κλωστη με τους φιλαθλους στην εξεδρα και ο ενας αλληλεπιδρα στον αλλο.
Και για χαρη της συζητησης θα στηριχτω στο αυθαιρετο συμπερασμα οτι το αποτελεσμα ενος αγωνα επηρεαζεται απο τους φιλθλους στην εξεδρα σε ενα ποσοστο μολις 1%.Το υπολοιπο 99% ειναι αποτεσμα πολλων αλλων παραγοντων οπως της τεχνικης και αγωνιστικης ικανοτητας του συνολου των παιχτων που αγωνιζονται σε μια ομαδα , της προπονητικης και διαχειριστικης ικανοτητας του παγκου της ομαδας , της καταστασης του αγωνιστικου χωρου, της ψυχολογικης καταστασης των παιχτων εκεινη ακριβως την μερα και ωρα, του βαρους της φανελας και της ιστοριας μιας ομαδας κλπ.
Για να μην φανω γραφικος λοιπον σε μια εποχη ψυχρου επαγγελματισμου σε ολες τις εκφανσεις της ανθρωπινης ζωης οπου η οποια προσεγγιση με στοιχεια ρομαντισμου η συναισθηματισμου θεωρειται γραφικη θα δεχτω οτι το τελικο αποτελεσμα μιας ποδοσφαιρικης αναμετρησης επηρεαζεται απο την κερκιδα σε ενα ποσοστο της ταξης μολις του 1% κι ας πιστευω ενδομυχα οτι ειναι πολυ παραπανω...
Για αυτο το 1% λοιπον αξιζει το καραισκακη να ειναι κολαση (μεσα σε πολιτισμενα παντοτε πλαισια) για ολες τις φιλοξενουμενες ομαδες.Οσοι πανε στο καραισκακη για να παρακολουθησουν ενα ακομη θεαμα μπορουν ανετα να στραφουν σε αλλου ειδους θεαματα οπως θεατρο , συναυλιες , κινηματογραφο κλπ.Το καραισκακη ειναι η φυσικη ιστορικη εδρα του Ολυμπιακου της πιο λαοφιλους ομαδας της Ελλαδας του Θρυλου μας.
Η επιβεβλημενη οικονομικη πολιτικη που με την ψυχρη οικονομιστικη λογικη μιας σοβαρης ιδιωτικης εταιρειας που πρεπει να εχει κερδη διαμορφωσε την τιμη των εισιτηριων και των εισιτηριων διαρκειας που κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πολυ ακριβα για τον μεσο ορο εισοδηματος στην Ελλαδα.Το καραισκακη δεν ειναι μικρο γιατι μικρο θα χαρακτηριζα ενα γηπεδο που ειναι συνεχως γεματο και οι φιλαθλοι-οπαδοι της ομαδας που το χρησιμοποιει ως εδρα πολυ δυσκολα μπορουν να βρουν εισητηρια για να παρακολουθησουν απο κοντα εναν αγωνα της αγαπημενης τους ομαδας.Θα το χαρακτηριζα ομως μικρο για να χωρεσει ολη αυτη την λαοθαλασσα των χαμηλοτερων εισοδηματων ανθρωπων που δεν εχουν την δυνατοτητα να διαθεσουν 700 η 900 ευρω το χρονο για να βλεπουν τον Θρυλο τους απο κοντα.Αυτοι που γεμιζαν τα επανω διαζωματα του ΟΑΚΑ , ανθρωποι φτωχοι, μεροκαματιαρηδες που ζουν και αναπνεουν για τον Θρυλο .Αυτοι υπολογιζουν πιο πολυ την δυναμη της εδρας απο τους τεχνοκρατες κοστουμαρισμενους (επισης αρρωστους γαυρους αυτο δεν το αμφισβητω) που νομιζουν οτι το 1% ειναι πολυ μικρο για σηκωθουν απο την θεσουλα τους και να φωναξουν για ενισχυσουν την ομαδα...Και για να μην παρεξηγηθω ο Ολυμπιακος τους εχει ολους αναγκη και τους μεν με το παρα τους και τους δε με τη φωνη τους,,,
Απο την ημερα που αγορασα το πρωτο μου διαρκειας στο ΟΑΚΑ (ναι αρκετα μεγαλος και ντρεπομαι για αυτο) η οικονομικη μου κατασταση εχει αλλαξει ελαφρως προς το καλυτερο.Αλλωστε οπως αναφερω και σε αλλο ποστ καποτε πηγα να αγορασω τριετες διαρκειας και η citybank μου αρνηθηκε την εκδοση καρτας για την πληρωμη του εισιτηριου λογω χαμηλου εισοδηματος ενω τωρα με ενοχλουν συστηματικα για να παρω τη καρτα...
Οπως και οσο και να το σκεφτω το συμπερασμα παντα ειναι το ιδιο.Οσα λεφτα κι αν αποκτησω οτι κι αν καταφερω να γινω σε αυτη τη ζωη και οσο βιολογικα αντεχω η θεση μου παντα θα ειναι εκει στο πεταλο με τα αδερφια μου.Θα στεκομαι πανω στην καρεκλα ορθιος σε ολη τη διαρκεια του αγωνα (και θα καθομαι στο ημιχρονο, αυτο και αν αποτελει παγκοσμια πρωτοτυπια), θα τρωω σπρωξιες απο τους πιτσιρικαδες σε καθε γκολ , θα καιγομαι και πολλες φορες θα δυσκολευομαι να αναπευσω απο τα καπνογονα, θα χανω φασεις απο τις σημαιες η τα πανο των μπροστινων θα τσακωνομαι με τους ανεγκεφαλους που πετανε αντικειμενα προσπαθοντας ακουραστα να τους εξηγησω οτι ετσι μονο κακο κανουν στην ομαδα και αλλα πολλα τετοια γραφικα αλλα ξερω οτι θα μπορω να χοροπηδαω και να βραχνιαζω απο τις φωνες 90 λεπτα σαν μικρο παιδακι και να γινομαι ενα με ολους τους αλλους αρρωστους συναδερφους μου και οτι θα κανω οτι μπορω για αυτο το γαμημενο 1% για την ομαδα που ζω και αναπνεω για παρτη της και εχω την τυχη να υποστηριζω με ολο μου το ειναι.
Τις παραπανω σκεψεις αν και στροβιλιζουν στο μυαλο μου και με προβληματιζουν εδω και αρκετο καιρο αποφασισα να τις μοιραστω μαζι σας (γνωριζοντας οτι πολλοι μπορει να διαφωνησουν) μετα απο την διαπιστωση οτι το παθος της εξεδρας στο καραισκακη φθινει χρονο με το χρονο...Το ονειρο μου προφανες: το καραισκακη κολαστηριο γεματο απο εναν κοσμο που κοχλαζει στις εξεδρες ολοι ορθιοι και να φωναζουν με ολη τους την ψυχη ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙ 'ΑΥΤΟ ΤΟ 1% ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...

sc_resp
( Χωρις λογια...γιατι εσυ φιλε και αδερφε μου αγγιξες την καρδια μου με τα λογια σου) σε ευχαριστω!!!

Red Pirate
30-01-07, 07:46
Μαγκα τα ειπες ολα με το ποστ σου.

oikon7
30-01-07, 16:34
Το παραπάνω post του vageliskakos είναι από τα καλύτερα κείμενα που έχω διαβάσει από τότε που συμμετέχω σε συζητήσεις forum.
Μπράβο φίλε για τις ιδέες σου και σε ευχαριστώ που τις μοιράστηκες μαζί μας.

Red Pirate
31-01-07, 08:45
Εγω παλι θυμαμαι τον παλμο και την λαβα στο παλιο Καραισκακη και ειδικοτερα την θυρα 7.Νομιζω οτι τα παλαιοτερα υπηρχε πιο πολυ παθος.Ειχα την τυχη να γνωρισω και μερικα απο τα ατομα θρυλους της θυρας 7. Ειμαι και εγω παλιοσειρα φιλε vageliskakos 39 πατημενα.Ατομα σαν τον παντελο,τον Γιαννη {τον υποβρυχιο }τον λιοφαγο και φυσικα τον Αττιλιο δεν τα βρισκεις ευκολα σημερα.

eddie
05-02-07, 16:04
Αυτά που συζητάμε τόσα χρόνια Βαγγελάκη μου !!

eddie
05-02-07, 16:15
Αλλωστε οπως αναφερω και σε αλλο ποστ καποτε πηγα να αγορασω τριετες διαρκειας και η citybank μου αρνηθηκε την εκδοση καρτας για την πληρωμη του εισιτηριου λογω χαμηλου εισοδηματος ενω τωρα με ενοχλουν συστηματικα για να παρω τη καρτα...
Μην ξεχνάς οτι για αρκετά χρόνια ήσουν για μεγάλα χρονικά διαστήματα εκτός Αθηνών.... και με άφηνες να πηγαίνω μόνος (με άλλους) στο γήπεδο.
Είναι πολύ μεγάλη αλήθεια παιδιά.
Το Καραισκάκη είναι πολύ πιο χαλαρό ακόμα και από το αχανές ΟΑΚΑ.
Ίσως τα ακριβά εισητήρια που λέει ο φίλος μου ο Βαγγέλης (με τις γνωστές συνέπειες) ίσως οτι αυτή τη στιγμή ο κόσμος - λαός είναι "γεμάτος" από τίτλους (εκτός απο Ευρώπη...... αλλά εκεί είναι απογοητευμένος), το αποτέλεσμα είναι οτι ΔΕΝ υπάρχει ο γνωστός παλμός του γηπέδου του Ολυμπιακού !!!!!
Επίσης για μένα είναι κατάντια το να έχει ο Τσουκαλάς (ή ο οποιοσδήποτε Τσουκαλάς) μικρόφωνο και να λέει τα συνθήματα.
Και ακούγεται.... αλλά και είναι πολύ άσχημο !

vageliskakos
06-02-07, 09:15
Μην ξεχνάς οτι για αρκετά χρόνια ήσουν για μεγάλα χρονικά διαστήματα εκτός Αθηνών.... και με άφηνες να πηγαίνω μόνος (με άλλους) στο γήπεδο.
Είναι πολύ μεγάλη αλήθεια παιδιά.
Το Καραισκάκη είναι πολύ πιο χαλαρό ακόμα και από το αχανές ΟΑΚΑ.
Ίσως τα ακριβά εισητήρια που λέει ο φίλος μου ο Βαγγέλης (με τις γνωστές συνέπειες) ίσως οτι αυτή τη στιγμή ο κόσμος - λαός είναι "γεμάτος" από τίτλους (εκτός απο Ευρώπη...... αλλά εκεί είναι απογοητευμένος), το αποτέλεσμα είναι οτι ΔΕΝ υπάρχει ο γνωστός παλμός του γηπέδου του Ολυμπιακού !!!!!
Επίσης για μένα είναι κατάντια το να έχει ο Τσουκαλάς (ή ο οποιοσδήποτε Τσουκαλάς) μικρόφωνο και να λέει τα συνθήματα.
Και ακούγεται.... αλλά και είναι πολύ άσχημο !
Αν και δεν ειναι το επισημο wellcome topic ενα μεγαααλο καλως ορισες στο φιλο μου τον eddie ανιατα αρρωστο γαυρο σαν κι εμας τους υπολοιπους στο φορουμ...Φιλαρακι δεν ξερω τι θα κανεις , κανονισε απο τωρα για του χρονου γιατι 2 χρονια χωρις εσενα γηπεδο ειναι πολλα (ασε που λεει οτι θα φυγει και ο Πανος και του χρονου με βλεπω να πηγαινω μονος μου)...

tinos7
07-02-07, 19:07
to gipedo eprepe na einai poio megalo gia na xwraei olo ton lao tou thrylou toulaxiston 45000 theseis

g10vanni
15-02-07, 19:59
Ετσι ειναι δυστυχως. Τα πανακριβα εισητηρια εφεραν στο γηπεδο κουστουματους κυριλεδες. Συγκρινω τις θυρες 10-18 του Νεου Καραισκη με τις 8-12 του παλιου ή ακομη και τις 6-14 του ΟΑΚΑ και τις 8-10 της Ριζουπολης και δεν βρισκω καμια σχεση.
Η αρρωστεια, οι φωνες το κλιμα "τρομοκρατειας" εχει δωσει τη θεση του στην αραλικα, στο καφεδακι και την κοκακολα με τα τσιπς.

Η Θυρα7 ειναι και θα παραμεινει η ιδια, αλλα οι λαικες θυρες εχουν αλλαξει ελπιζω οχι ανεπιστρεπτι. Γιατι σε αυτες εχω παρακολουθησει τα περισσοτερα ματς. Καλη η 7 και οι φωνες με τα τραγουδια, αλλα οταν πηγαινα στο γηπεδο ηθελα να ειμαι οσο πιο κοντα στο κεντρο για να δω καλυτερα τον αγωνα. Αλλα παλια το κεντρο απεντι απο την επισημων γεμιζε με ομοιδεατες μου. Τωρα που γεμιζει με φλωρους, προτιμω να ειμαι στο πεταλο παρα μαζι με αυτους που μου κανουν συνεχως παρατηρηση "κατσε κατω".

Θυμαμαι τα παλια χρονια στο Καραισκακη. Σε ολα τα ματς που ειδα εκει, ειχα εισητηριο στην 12. Κι αυτο γιατι απο εκει εβαζε γκολ ο Ολυμπιακος στο Α' ημιχρονο. Στο Β' πηδουσα τα καγκελα μαζι με πολλους αλλους για να περασουμε στη 10 και να παμε και παλι στην πλευρα που βαζουμε γκολ. Ομορφα χρονια. Ανεξιτηλες εμπειριες, χαραγμενες για παντα στη μνημη μου. Ελπιζω και ευχομαι το καλοκαιρι να βγαλει λιγα διαρκειας στις λαικες θυρες για να μπορει ο μεσος γαυρος να παρει εισητηριο στην 12 ή στη 16. Μονο τοτε το γηπεδο θα γινει ξανα κολαστηριο.

ΥΓ.Αυτο που λεει ο φιλος eddie ειναι οντως μεγαλη μαλακια. Ποιος να φανταζοταν πριν μια 10ετια οτι απο την θρυλικη τρομπετα του Αττιλιο, θα φταναμε στη ντουντουκα του Τσουκαλα.

ΥΓ2.Και τωρα που ειπα Αττιλιο. Πολλοι ειναι αυτοι που μπορουν να παιζουν με την τρομπετα το εμβατηριο, που αν δεν κανω λαθος ο Αττιλιο το ονομαζε "Ολυμπιακος λαος". Αλλα μονο οταν το ακουγα απο τον κυρ-Βασιλη ανατριχιαζα!

Red Pirate
18-02-07, 06:29
Φιλε g10vanni,συμφωνο απολυτα μαζι σου και πιο πολυ ακομα για το σχολιο σχετικα με τον βασιλη{ΑΤΤΙΛΙΟ}.Ο τσουκαλας πριν μια δεκαετια και παραπανω ηταν ενας απλος οργανωτης παθιασμενος φυσικα με τον θρυλο αλλα μετα καπου στην πορεια εγινε η γνωστη βεντετα του ματζικ και εχασε τα αυγα και τα πασχαλια με αποτελεσμα να καταντησει γραφικος αν οχι καραγκιωζης.Οσο αναφορα τον παλμο μεταξυ παλιου και νεου Καραισκακη και εκει νομιζω οτι δεν υπαρχει καμια σχεση του παρελθοντος με το σημερα.Παλιοτερα το γηπεδο ηταν κολαση τωρα καμια φορα δεν ακουγομαστε ουτε στην τηλεοραση.

Red-Army
18-02-07, 14:19
Ο κυρ-Βασίλης, ήταν τεράστια μορφή του Ολυμπιακού. Τον θυμάμαι να έρχεται σπίτι μου και να κάθεταο με τον πατέρα μου και να κουβεντιάζουν με τις ώρες για τον Ολυμπιακό μας. Πραγματικά η τρομπέτα του, έπαιζε τον ύμνο και μας έκανε να ανατριχιάζουμε. Η τρομπέτα αυτή, βρίσκεται στο μουσείο πλέον του συλλόγου, αλλά είναι απίστευτα τραγικό και απράδεκτο ότι ο Ολυμπιακός ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΝ ΤΑΦΟ του θρυλικού Αττίλιο με αποτέλεσμα η οικογένεια που είναι αρκετά φτωχή (σε χρήματα μόνο, γιατί σε καρδιά.......) αναγκάστηκε να κάνει εκταφή. Και όχι μόνο αυτό.............. Τα κόκκαλα του θρυλικού κυρ-Βασίλη για μένα, Αττίλιο για τους περισσότερους, πήγαν σε χωνευτήρι........... ΝΑΙ, ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ, τα κόκκαλα του Αττίλιο δεν μπήκαν ούτε καν σε ένα οστεοφυλάκιο.............. Άλλη μια μαύρη σελίδα στον τρόπο διαχείρησης της ιστορίας του συλλόγου, από τον ίδιο τον σύλλογο.............

vageliskakos
22-02-07, 11:51
Θελω να μοιραστω μαζι σας ενα φαινομενο που παρατηρησα τις τελευταιες αγωνιστικες στο Καραισκακη και με προβληματισε πολυ.
Αν και μας προκαλεσαν ορισμενοι παιχτες του Πας και του Ατρομητου (η γνωστη χειρονομια με το μεσαιο δαχτυλο)θεωρω απαραδεκτη την αντιδραση ορισμενων οπαδων της ομαδας μας να τους γιουχαρουν με το γνωστο ουγκ ουγκ ,ουστ σκυλαραπα ,παλιοπιθηκε ,σκατομαυρε κλπ.Αντιλαμβανομαι την αντιδραση τους στην οποια προκλητικη συμπεριφορα αντε να τους δικαιολογησω ακομη και να βρισουν τον εν λογω παιχτη αν κι αυτο ειναι κατι στο οποιο δεν θα τους ακολουθησω.
Αλλα δεν γουσταρω με τιποτα αυτες οι εκδηλωσεις να ειναι η αιτια που θα χαρακτηριστει ο λαος του Θρυλου ως ρατσιστης.Και δεν θα επικαλεστω το αυτονοητο οτι δλδ και στην δικη μας ομαδα παιζουν εγχρωμοι παιχτες και με τετοιες αντιδρασεις πρωτους αυτους ξεφτυλιζουμε .Απλα εγω ειμαι σιγουρος οτι ο περηφανος κοσμος του Θρυλου μονο ρατσιστης δεν ειναι και μονο αυτος ο αδικος χαρακτηρισμος μας ελειπε...

vageliskakos
22-02-07, 13:13
Α και κατι ακομα ...
Στο επερχομενο παιχνιδι με τα κουνελακια στο Καραισκακη σας παρακαλω μην κανετε τον Νινη ηρωα...Βριστε τον Παο τη λεωφορο τον σωφερ τους πελατες τους λαγους και οτι αλλο εχει σχεση με το σιχαμερο σωματειο αλλα αμα βρισουμε τον Νινη υπενθυμιζοντας την καταγωγη του μονο ηρωα θα τον κανουμε...
Αφηστε να το ξεφτυλισουν οι παιχτες μας ξερουν αυτοι...

oikon7
22-02-07, 20:55
Σε βρίσκω σωστό... τόσο για τα ουγκ-ουγκ ορισμένων ηλίθιων, όσο και για την προσοχή που πρέπει να υπάρξει με την αλβανική καταγωγή του παίκτη του ΠΑΟ.

g10vanni
23-02-07, 01:14
Α και κατι ακομα ...
Στο επερχομενο παιχνιδι με τα κουνελακια στο Καραισκακη σας παρακαλω μην κανετε τον Νινη ηρωα...Βριστε τον Παο τη λεωφορο τον σωφερ τους πελατες τους λαγους και οτι αλλο εχει σχεση με το σιχαμερο σωματειο αλλα αμα βρισουμε τον Νινη υπενθυμιζοντας την καταγωγη του μονο ηρωα θα τον κανουμε...
Αφηστε να το ξεφτυλισουν οι παιχτες μας ξερουν αυτοι...
Aφου συμφωνησω μαζι σου φιλε, θα προσθεσω και τον Εμπεντε. Θα ειναι μαλακια αν ασχοληθουμε με το χρωμα του δερματος και οχι με τον χρωμα της φανελας....

"και γ...στε ξανα τους πελατες..."

eddie
23-02-07, 13:46
Με τον Νίνη θα έλεγα οτι είναι καλύτερα να μην ασχοληθούμε καθόλου και όχι μόνο με την καταγωγή του.
Μας έχουν πάρει τ' αυτιά τόσες βδομάδες με την πάρτη του.
Αν ασχοληθούμε μαζί του θα είναι σαν να παραδεχόμαστε κι εμείς οτι είναι παιχταράς κτλ. όπως λένε και θα δώσουμε αξία σε έναν πιτσιρικά που ακόμα δεν έχει αποδείξει τίποτα.

Red-Mania
23-02-07, 13:48
Γενικα με οτιδηποτε αφηνει ρατσιστικα υπονοουμενα ειναι καλο να μην ασχοληθουμε...υπαρχουν 1002 αλλοι τροποι πιο εξυπνοι για να πικαρεις τον αντιπαλο σου.

g10vanni
24-02-07, 23:01
Ο κυρ-Βασίλης, ήταν τεράστια μορφή του Ολυμπιακού. Τον θυμάμαι να έρχεται σπίτι μου και να κάθεταο με τον πατέρα μου και να κουβεντιάζουν με τις ώρες για τον Ολυμπιακό μας. Πραγματικά η τρομπέτα του, έπαιζε τον ύμνο και μας έκανε να ανατριχιάζουμε. Η τρομπέτα αυτή, βρίσκεται στο μουσείο πλέον του συλλόγου, αλλά είναι απίστευτα τραγικό και απράδεκτο ότι ο Ολυμπιακός ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΝ ΤΑΦΟ του θρυλικού Αττίλιο με αποτέλεσμα η οικογένεια που είναι αρκετά φτωχή (σε χρήματα μόνο, γιατί σε καρδιά.......) αναγκάστηκε να κάνει εκταφή. Και όχι μόνο αυτό.............. Τα κόκκαλα του θρυλικού κυρ-Βασίλη για μένα, Αττίλιο για τους περισσότερους, πήγαν σε χωνευτήρι........... ΝΑΙ, ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ, τα κόκκαλα του Αττίλιο δεν μπήκαν ούτε καν σε ένα οστεοφυλάκιο.............. Άλλη μια μαύρη σελίδα στον τρόπο διαχείρησης της ιστορίας του συλλόγου, από τον ίδιο τον σύλλογο.............

Πιστευω οτι αξιζει ενα αφιερωμα στον Αττιλιο, κατα κοσμον Βασιλη Δουριδα [αν θυμαμαι καλα].
Σωτηρη, εσυ που τον εχεις ζησει περισσοτερο μπορεις να ανεβασεις καποια στοιχεια ή καποιες φωτο. Και οποιος αλλος βεβαια εχει κατι μπορει να το γραψει σε καποιο θεμα που θα ανοιξουμε γιατον θρυλικο ΑΤΤΙΛΙΟ!

Οσο για τα οστα που λες Σωτηρη. Ασεβεια σιγουρα και αδιαφορια.
Αλλα οι θρυλοι οτι κι αν γινει ζουνε για παντα στις μνημες μας, και τον κυρ-Βασιλη οποιος τον γνωρισε δεν το ξεχνα ποτε!

Πααααααααααααμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...... χεριααααααααααααααααααα......

Τουρουτουτου, τουτουτου, τουρουτουτου, τουτουτουουου.....
ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ
ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ
ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥ, ΤΟΥ
ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥΤΟΥΤΟΥ ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥΤΟΥ, ΤΟΥΤΟΥΤΟΥ ΤΟΥ.

Ο-ΛΥ-ΜΠΙ-Α-ΚΟΣ
Ο-ΛΥ-ΜΠΙ-Α-ΚΟΣ!

Red-Army
24-02-07, 23:58
Ένα αφιέρωμα στον θρυλικό Ατίλιο, είναι σαφέστατα μια κίνηση που πρέπει να γίνει, γιατί από την καταπληκτική του τρομπέτα και τη γερή του φωνή, έχουμε φτάσει στην οργάνωση της εξέδρας με ντουντούκες..............

Τι να πρωτοθυμηθώ για τον κυρ-Βασίλη.................

Ότι άφησε την ιατρική στην οποία σπούδαζε για να τρέχει πισω από τον αγαπημένο του Ολυμπιακό???

Την θρυλική τρομπέτα που στην δεύτερη στροφή του "κορναρίσματος" ΠΑΝΤΑ φάλτσαρε και τον πειράζαμε γι αυτό όποτε ερχόταν σπίτι, και μας έλεγε "δεν βγαίνει ρε παιδιά, δεν φταίω εγώ............ δεν βγαίνει......." λες και κάποιος είχε κλειδώσει τις νότες και δεν "έβγαιναν"...............

Το βουβό του κλάμα όταν η ομάδα έχανε?????

Ότι στο τέλος δεν είχε η οικογένειά του να φάει και από περηφάνια δεν έλεγε τίποτα???

Το ότι όποτε τον βοηθάγαμε, δεν το ήθελε με τίποτα, και πάντα του έλεγε ο πατέρας μου, "έλα ρε συ Βασίλη εσύ τόσες φορές έχεις βοηθήσει, πάρτα τώρα και μου τα δίνεις όταν θα έχεις..............." και με ένα πικρό χαμόγελο τα δεχόταν αν και ήξερε πως ποτέ δεν είχε να δώσει εκείνος....

Έδινε όμως και την ψυχή του για τον Ολυμπιακό. Πολύ περήφανος άνθρωπος ο κυρ-Βασίλης. Τον αγάπαγα, και τον θαύμαζα πολύ. Γιατί είχε κότσια............. Γιατί θέλει πολλά κότσια για να "καταστρέψεις" το μέλλον σου για την μεγάλη σου αγάπη. Ο Ολυμπιακός για τον κυρ-Βασίλη, ήταν η οικογένειά του. Το σπίτι του. Η Ιθάκη του...............

Καλή σου ώρα ρε Βασίλη εκεί που είσαι. Μακάρι να μας βλέπεις από εκεί ψηλά που είσαι εδώ και τόσα χρόνια. Μακάρι να βλέπεις τον αγαπημένο σου Ολυμπιακό να σηκώνει τις κούπες και να χαίρεσαι.

Αποκλείεται εκεί ψηλά που είσαι, να μην σου έχουν δώσει μια τρομπέτα για να παίζεις τα συνθήματά σου. Τα συνθήματά μας.

Άλλωστε και εσύ εκεί πάνω έχεις παρέα. Είναι τα αδέρφια μου εκεί ψηλά. Εσύ τότε τους περισσότερους μας είχες σαν παιδιά σου. Με την ευκαιρία αυτή, δώσε τους τα χαιρετίσματά μου.

Πες τους ότι δεν τους έχω ξεχάσει. Πες τους ότι τους θυμάμαι, και ότι θα τους θυμάμαι για όσο είμαι ακόμα εδώ κάτω.

Μου λείπουν κυρ-Βασίλη............... όλοι μου λείπετε.............

Red Pirate
25-02-07, 09:31
Φιλε sotiris7 τα οσα γραφεις για τον Κυρ Βασιλη πραγματικα ειναι πολυ συγκινητικα και περα για περα αληθινα.Στο προσωπο του Αττιλιο αντανακλα η ψυχη και το μεγαλειο του λαου μας και γενικα το τι σημαινει να εισαι Ολυμπιακος.Απο οτι φενεται πρεπει να εισαι απο τις παλιες καραβανες και εσυ οπως και εγω.Μονο που εσυ εχεις το προνομιο να εισαι στην πατριδα και να βλεπεις τον θρυλο μας απο κοντα.

kouzoulo
25-02-07, 10:43
Κρίμα που δεν γνώρισα αυτόν το σπουδαίο κύριο! Ευτυχώς όμως που υπάρχουν άνθρωποι σαν και εσάς που μαθαίνουν και σε εμάς τους νεότερους την ιστορία του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ!
Σας ευχαριστώ και περιμένω ακόμα περισσότερες γνώσεις για την ομάδα που αγαπώ!

kokkinos110
28-02-07, 12:08
tora to fovamai to matsaki alla molis mpoune oi kotes mesa kai akoustei to 'gamiste ton pana8inaikoooo 8ryle oleeeee s agapooooo' en mesw kapnogonwn kai ourliaxtwn ksero ti 8a dw...

Red-Mania
28-02-07, 15:37
Για να μην ξεχνιομαστε απο αυτο το ματς ξεκιναει να δουλευει το συστημα ηλεκτρονικης παρακολουθησης του γηπεδου...

Εμμανουηλ Καρακατσανης
28-02-07, 20:17
Για να μην ξεχνιομαστε απο αυτο το ματς ξεκιναει να δουλευει το συστημα ηλεκτρονικης παρακολουθησης του γηπεδου...

:3d_proble3d_worm3d_gl

vageliskakos
02-03-07, 10:46

gdk7
02-03-07, 13:17
Σήμερα που πήγα να παραλάβω το εισητήριο, τοποθετούσαν τις κάμερες έξω απο το red store, με την μία κάμερα να βλέπει την είσοδο στις θύρες 1-9.

ted7
02-03-07, 14:26
Ένα αφιέρωμα στον θρυλικό Ατίλιο, είναι σαφέστατα μια κίνηση που πρέπει να γίνει, γιατί από την καταπληκτική του τρομπέτα και τη γερή του φωνή, έχουμε φτάσει στην οργάνωση της εξέδρας με ντουντούκες..............

Τι να πρωτοθυμηθώ για τον κυρ-Βασίλη.................

Ότι άφησε την ιατρική στην οποία σπούδαζε για να τρέχει πισω από τον αγαπημένο του Ολυμπιακό???

Την θρυλική τρομπέτα που στην δεύτερη στροφή του "κορναρίσματος" ΠΑΝΤΑ φάλτσαρε και τον πειράζαμε γι αυτό όποτε ερχόταν σπίτι, και μας έλεγε "δεν βγαίνει ρε παιδιά, δεν φταίω εγώ............ δεν βγαίνει......." λες και κάποιος είχε κλειδώσει τις νότες και δεν "έβγαιναν"...............

Το βουβό του κλάμα όταν η ομάδα έχανε?????

Ότι στο τέλος δεν είχε η οικογένειά του να φάει και από περηφάνια δεν έλεγε τίποτα???

Το ότι όποτε τον βοηθάγαμε, δεν το ήθελε με τίποτα, και πάντα του έλεγε ο πατέρας μου, "έλα ρε συ Βασίλη εσύ τόσες φορές έχεις βοηθήσει, πάρτα τώρα και μου τα δίνεις όταν θα έχεις..............." και με ένα πικρό χαμόγελο τα δεχόταν αν και ήξερε πως ποτέ δεν είχε να δώσει εκείνος....

Έδινε όμως και την ψυχή του για τον Ολυμπιακό. Πολύ περήφανος άνθρωπος ο κυρ-Βασίλης. Τον αγάπαγα, και τον θαύμαζα πολύ. Γιατί είχε κότσια............. Γιατί θέλει πολλά κότσια για να "καταστρέψεις" το μέλλον σου για την μεγάλη σου αγάπη. Ο Ολυμπιακός για τον κυρ-Βασίλη, ήταν η οικογένειά του. Το σπίτι του. Η Ιθάκη του...............

Καλή σου ώρα ρε Βασίλη εκεί που είσαι. Μακάρι να μας βλέπεις από εκεί ψηλά που είσαι εδώ και τόσα χρόνια. Μακάρι να βλέπεις τον αγαπημένο σου Ολυμπιακό να σηκώνει τις κούπες και να χαίρεσαι.

Αποκλείεται εκεί ψηλά που είσαι, να μην σου έχουν δώσει μια τρομπέτα για να παίζεις τα συνθήματά σου. Τα συνθήματά μας.

Άλλωστε και εσύ εκεί πάνω έχεις παρέα. Είναι τα αδέρφια μου εκεί ψηλά. Εσύ τότε τους περισσότερους μας είχες σαν παιδιά σου. Με την ευκαιρία αυτή, δώσε τους τα χαιρετίσματά μου.

Πες τους ότι δεν τους έχω ξεχάσει. Πες τους ότι τους θυμάμαι, και ότι θα τους θυμάμαι για όσο είμαι ακόμα εδώ κάτω.

Μου λείπουν κυρ-Βασίλη............... όλοι μου λείπετε.............

πραγματικα πολυ συγκινητικο και ανατρχιαστικο το συγκεκριμενο ποστ...αν και δεν τον εχω γνωρισει(ως νεοτερος) θα το ηθελα πολυ...και γενικα να ζουσα σε εκεινη τη εποχη...απο δικους μου ανθρωπους ξερω οτι το ποδοσφαιρο ηταν τελειως διαφορετικο απο τωρα...οι παιχτες επαιζαν ΟΛΟΙ για την φανελα και το καταλαβαινες αυτο...πολλοι παιχτες ηταν φιλοι με τους οποδους και μιλαγανε για τη μεγαλη τους αγαπη...τωρα το ποδοσφαιρο εχει εμπορευματοποιηθει τελειως,το αντιμετωπιζουν ολοι σαν μια επιχειρηση απο την οποια το μονο που τους νοιαζει ειναι να βγαζουν φραγκα...
γι' αυτο ευχαριστω τους παλιοτερους που με τα ποστ τους,αυτοι νοσταλγουν και εμεις(οι νεοτεροι) θαυμαζουμε παλιοτερες εποχες...

vageliskakos
05-04-07, 09:36
Επειδη :
1.Ο Ολυμπιακος ειναι η ανιατη αρρωστια μου, δεν γινεται τιποτα και απλα το εχω αποδεχτει,
2.Το γηπεδο Καραισκακη ειναι το μονο μερος οπου η αρρωστια μου περναει , ειναι κατι σαν να παιρνω τη δοση μου,
3.Δεν πιστευω σε αποχες και αλλες τετοιες πρακτικες ,
4.Δεν με νοιαζει καθολου ποιο θα'ναι το ροστερ της νεας χρονιας αρκει εγω να ειμαι εκει,
5.Εχω αγχωθει αρκετα με αυτα που ακουω για τους συνδεσμους που ειλικρινα χεστηκα αμα τους κλεισουν αλλα ανησυχω απο που θα παιρνω το διαρκειας μου,
6.Με δεδομενη τη προθεση του Προεδρα τα διαρκειας τη νεα χρονια να αυξηθουν σε 25000,
Φιλοι συγγαυροι αν εχετε καμια πληροφορηση τι θα γινει με τα συνδεσμιακα διαρκειας του πεταλου σας παρακαλω ενημερωστε με γιατι μαυρο Πασχα θα περασω...

g10vanni
24-04-07, 23:51
Κλουβι σκεφτονται να κανουν το πεταλο της 7, για τη νεα χρονια.
Θα βαλουν λεει πλεξιγκλας και πλεγμα για τα αντικειμενα.

Αντι να ξεκοψει τους αληταραδες η διοικηση, θα κανει το γηπεδο τσαντιρι...
Ωραια λυση...

Red-Mania
25-04-07, 00:02
Αμα εχετε παρακολουθησει καποιο παιχνιδι της Μπαγερν στην εδρα της και εχετε παρατηρησει πως εχουν το πεταλλο των οργανωμενων θα εχετε παρει μια γευση για το τι ετοιμαζουν να κανουν και στην Θυρα 7...

7 ΚΟΥΠΑ
25-04-07, 01:38
Αμα εχετε παρακολουθησει καποιο παιχνιδι της Μπαγερν στην εδρα της και εχετε παρατηρησει πως εχουν το πεταλλο των οργανωμενων θα εχετε παρει μια γευση για το τι ετοιμαζουν να κανουν και στην Θυρα 7...
Ακριβώς αυτό.Αντιπρωσοπεία της ομάδας εξάλλου θα ταξιδέψει τις επόμενες ημέρες στο Alianz arena να πάρει ιδέες.Η αλήθεια όμως είναι οτι στα ματς του τσ.λ. τα αντικείμενα που επέφεραν την τιμωρία έπεσαν από τις θύρες μα τα ακριβά εισιτήρια και όχι από την 7.

Red-Mania
25-04-07, 01:40
Η λυση στους ανεγκεφαλους δεν ειναι ουτε τα κλουβια ουτε τα διχτυα...στην Αγγλια δεν υπαρχει τιποτα απο ολα αυτα και δεν πεφτει στον αγωνιστικο χωρο το παραμικρο.

nikolas_g7
25-04-07, 14:52
Αν δεν είχαν τιμωρηθεί οι ομάδες θα έβλεπες την ακριβώς αντίθετη συμπεριφορά των φιλάθλων. Εξάλλου στην Αγγλία δεν τολμάνε από τους σεκιουριτάδες που μόνο να σε αγγίξουν θα πονέσεις και επίσης αν πας σε άλλη θύρα σε έστειλαν αυτόματα σπίτι σου.

Red-Mania
25-04-07, 15:24
Και εδω οι τιμωριες της εδρας πεφτουν βροχη αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι...μονο αμα πεταξεις εξω τους καφρους απο το γηπεδο και βαλεις μεσα επαγγελματιες σεκιουριταδες και οχι τον γνωστο του γνωστου θα δεις προκοπη.

7 ΚΟΥΠΑ
25-04-07, 17:32
Αν δεν αλλάξει η νοοτροπία όσων πηγαίνουν γήπεδο δεν θα δούμε προκοπή.Όσο για τις τιμωρίες ο ΟΛυμπιακός είχε να τιμωρηθεί στην Ευρώπη με παιχνίδι κεκλεισμένων των Θυρών από το 1989-90 αν δεν κάνω λάθος.Τη στιγμή που στην Ελλάδα τιμωρείιτε σχεδόν κάθε χρόνο,με τη διαφορά οτι για να τιμωρηθείς στην Ελλάδα πρέπει να γίνει χαμός στο γήπεδο ενώ στην Ευρώπη αρκεί να πέσουν ένα δυο μπουκαλάκια.Αυτό δείχνει πως όταν ξέρουν όλοι οτι η ομάδα θα τιμωρηθεί αυστηρά ξέρουν να είναι εγκρατείς και όπως πρέπει.Φέτος ξέφυγε και στην Ευρώπη κάπως η κατάσταση με αποτέλεσμα να κλείσει το Καραισκάκη.

anderson
25-04-07, 21:39
... Όσο για τα έργα βελτίωσης στο φαληρικό γήπεδο; Ο αγωνιστικός χώρος δεν πρόκειται να αντικατασταθεί και θα γίνει συντήρηση, την οποία θα αναλάβει η κατασκευάστρια εταιρία...

sport24.gr

Με γειά μας... θέλουμε και μεταγραφές, εδώ ένα γήπεδο δεν μπορούμε να σουλουπώσουμε 3 χρόνια τώρα...

Red-Mania
25-04-07, 23:49
Σωστα το σκεφτηκανε...σαμπως και να τον αλλαξουν μετα απο λιγο καιρο αχρηστος δεν θα ειναι παλι;

Αφου ειναι τοσο αχρηστοι γιατι να ξοδευονται τσαμπα;

Μεγαλο πραγμα η αυτογνωσια!

Εμμανουηλ Καρακατσανης
25-04-07, 23:52
Να το βαψουμε το χορτο να τελειωνει αυτη η κατασταση...http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_6_201.gif

Red Pirate
26-04-07, 03:19
Να το βαψουμε το χορτο να τελειωνει αυτη η κατασταση...http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_6_201.gif
Kαι με την πρωτη βροχη να ξεβαψει ασε που θα βρει δικαιολογια {αν δεν την εχει ετοιμη απο τωρα}ο προεδρος οτι ξοδεψε πολλα για τις μπογιες {ηταν ειδικες αδιαβροχες για γρασιδι}και δεν περισεψαν χρηματα για μεταγραφες.

anderson
26-04-07, 08:37
Kαι με την πρωτη βροχη να ξεβαψει ασε που θα βρει δικαιολογια {αν δεν την εχει ετοιμη απο τωρα}ο προεδρος οτι ξοδεψε πολλα για τις μπογιες {ηταν ειδικες αδιαβροχες για γρασιδι}και δεν περισεψαν χρηματα για μεταγραφες.Και πώς θα ξεβάψει αν είναι αδιάβροχες;;;:s6vhaha:

sadi
26-04-07, 16:11
Οπως ξεβαψε και η υπερβαση...

Red Pirate
27-04-07, 07:00
Και πώς θα ξεβάψει αν είναι αδιάβροχες;;;:s6vhaha:
Για τον απλουστατο λογο οτι θα ειναι απο τις φτηνες και αζητητες οπως και οι μεταγραφες μας την τελευταια διετια.

Red-Mania
19-05-07, 15:54
Οι αλλαγές στο Καραϊσκάκη

Κατά τα άλλα, ολοκληρώθηκε, την Πέμπτη ο ανοικτός διάλογος της διοίκησης της ΠΑΕ, με τους κατόχους τριετών και διετών εισιτηρίων διαρκείας. Σε αυτό το διάστημα έγινε ανταλλαγή απόψεων, προκειμένου να υπάρξει βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από την ΠΑΕ στους κατόχους διαρκείας, οι οποίοι είχαν παράλληλα την ευκαιρία να μεταφέρουν τις επισημάνσεις και τις προτάσεις τους.

Μάλιστα, στα θέματα που τέθηκαν προς συζήτηση, υπήρξαν ήδη οι απαντήσεις και είναι οι παρακάτω:

Για τη μετακίνηση φιλάθλων από θύρα σε θύρα: Οι μετακινήσεις φιλάθλων από θύρα σε θύρα δεν θα είναι πλέον δυνατές, καθώς θα τοποθετηθεί ειδικό plexi glass ύψους 3 μέτρων.

Για την προσπάθεια εισόδου στις εξέδρες φιλάθλων χωρίς εισιτήριο: Οι μέχρι τώρα εργασίες που έχουν γίνει έχουν βελτιώσει το πρόβλημα της προσπάθειας εισόδου φιλάθλων χωρίς εισιτήριο, ενώ θα γίνουν και άλλες έτσι ώστε να λυθεί οριστικά.

Για την καλύτερη και πιο γρήγορη εξυπηρέτηση των φιλάθλων από τις καντίνες του concur: Θα γίνει προσπάθεια για την καλύτερη και πιο γρήγορη εξυπηρέτηση στις καντίνες του concur.

Για το αίτημα για παροχή του προγράμματος αγώνων και του περιοδικού «ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ»: Θα συζητηθεί το αίτημα για την παροχή του προγράμματος αγώνων και του επίσημου περιοδικού της ομάδας.

Για τα προβλήματα που προκύπτουν από τις ρίψεις αντικειμένων εντός του αγωνιστικού χώρου και ο τρόπος αντιμετώπισης του φαινομένου: Το ειδικό δίχτυ που θα τοποθετηθεί θα αποτρέψει τις ρίψεις αντικειμένων, ενώ θα υπάρξουν και πρόσθετα μέτρα ασφαλείας.

Για τις τιμωρίες του γηπέδου «Γ. Καραϊσκάκης», ιδιαίτερα την πρώτη χρονιά, και ο τρόπος που μπορούν να αποφευχθούν στο μέλλον: Η ΠΑΕ Ολυμπιακός στην προσπάθειά της να αποτρέψει τις τιμωρίες του γηπέδου «Γ. Καραϊσκάκης», πήρε την πρωτοβουλία για να γίνουν άμεσα, έτσι ώστε να έχουν ολοκληρωθεί πριν την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου, οι απαραίτητες εργασίες, οι οποίες θα βελτιώσουν τόσο την ασφάλεια, όσο και την άνεση των φιλάθλων που παρακολουθούν αγώνες στο γήπεδο «Καραϊσκάκη». Σε αυτή την προσπάθεια είναι όμως σημαντική και η συμβολή των ίδιων των φιλάθλων, οι οποίοι με την συμπεριφορά τους θα δημιουργήσουν μια ασπίδα προστασίας της ομάδας και του γηπέδου μας.

Τέλος θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο ανοικτός διάλογος, ο οποίος ήταν ιδιαίτερα χρήσιμος και βοήθησε στην εξαγωγή σημαντικών για την λειτουργία του γηπέδου συμπερασμάτων, θα επαναληφθεί με την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου.

sadi
19-05-07, 15:54
Δεν ειναι λίγο ψέμα η συγκεκριμενη δημοσιευση; Ή ακόμα καλύτερα, δεν είναι "επιλεγμένα" τα "μέλη" και οι "κάτοχοι" διαρκείας που συμμετείχαν στην κουβέντα αυτή (που αμφιβάλλω προσωπικά ότι έγινε αλλά δεν μπορω να το αποδείξω). Γιατί σε εμένα και αλλους 4 κατοχους διαρκείας ουδέποτε ήρθε καμία ειδοποίηση για κάτι τέτοιο. Και πριν καποιος πεταχτει και πει "σιγα μην ειδοποιουν τον καθενα ξεχωριστα" να του θυμίσω τι ακριβώς κανουν οταν θελουν να σου αποσπασουνε μερικά ευρωπουλα. Σε παιρνουνε τηλεφωνο φυσικά.

Καλα κοτζαμ ευρωπαίος Ολυμπιακός ούτε ενα συστημένο δεν μπορει να στείλει; Προσωπικά θεωρώ την ανωτέρω δημοσίευση ψέμα και προσβολή.

Στη βάση της (δηλαδη την κληση των μελών για "κουβέντα") είναι θρασύτατο ψέμα.

Red-Mania
19-05-07, 15:57
Ειχε βγει ανακοινωση οπου ελεγε ξεκαρα ποιες μερες και ωρες θα γινονταν οι συζητησεις με τους κατοχους διαρκειας οποτε οποιος ηθελε να παρεβρεθει μπορουσε να το κανει ανετα.

Σιγουρα θα ηταν προτιμοτερο να ειδοποιηθουν τηλεφωνικα οι κατοχοι διαρκειας αλλα ενημερωση υπηρχε...

sadi
19-05-07, 15:59
Δεν νομίζω ότι ο γειτονας μου που ειναι οικοδόμος 55 χρονων μπαινει στο ιντερνετ. Εκτος αν ο "νεος Ολυμπιακός" χρειάζεται ΄μόνο όσους αγοράζουν πρωταθλητή και σερφάρουν στο νετ. Ενημέρωση ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ. Κατευθυνόμενη ενημέρωση ναι. Υπήρξε. Οπως αλλωστε υπάρχει χρόνια τώρα.

Φυσικά ο καθενας μπορεί να πιστεύει ότι τον βολεψει καλύτερα.

Red-Mania
19-05-07, 16:04
Ο γειτονας σου ο 55χρονος εφημεριδες αγοραζει;

Γιατι και εκει ειχε δημοσιευτει αυτη η ανακοινωση...αμα τωρα δεν διαβαζει ουτε εφημεριδες τοτε οντως δεν θα μπορουσε να ενημερωθει!

Παντως σκοπιμη μη ενημερωση ουτε εγινε αλλα ουτε και νοημα θα ειχε να γινει...

sadi
19-05-07, 16:05
Ετσι νομίζεις και πιστεύεις. Ίσως και να εχεις τα μέσα στον Ολυμπιακό και να το γνωρίζεις οτι δεν γινεται εσκεμμένη "παραπληροφόρηση". Τότε θα έπρεπε να μου το πεις εξ' αρχης οτι εχω λαθος. Εγώ μιλάω για το πως φάνηκε μια τέτοια κίνηση. Σε μενα και σε κανεναν αλλον.

Εγω απλα ρωταω γιατι αλλες φορες παιρνουνε τηλεφωνο (οταν ο Κοκκαλης θελει να βαλει τα δικα μου λεφτα στη δικη του τσέπη) και οταν πρεπει να ακουσουν τη γνώμη μας το ... ξεχνάνε και κανουνε καμια δημοσίευση στα ... ψιλά των εφημερίδων.

Red-Mania
19-05-07, 16:13
Ετσι νομίζεις και πιστεύεις. Ίσως και να εχεις τα μέσα στον Ολυμπιακό και να το γνωρίζεις οτι δεν γινεται εσκεμμένη "παραπληροφόρηση". Τότε θα έπρεπε να μου το πεις εξ' αρχης οτι εχω λαθος. Εγώ μιλάω για το πως φάνηκε μια τέτοια κίνηση. Σε μενα και σε κανεναν αλλον.

Εγω απλα ρωταω γιατι αλλες φορες παιρνουνε τηλεφωνο (οταν ο Κοκκαλης θελει να βαλει τα δικα μου λεφτα στη δικη του τσέπη) και οταν πρεπει να ακουσουν τη γνώμη μας το ... ξεχνάνε και κανουνε καμια δημοσίευση στα ... ψιλά των εφημερίδων.

Δηλαδη τι υποννοεις οτι φοβηθηκαν απο τον Ολυμπιακο εσενα και καποιους αλλους και ειπανε κατσε να το βαλω στα μουλωχτα προκειμενου να μην το μαθουν;

Φυσικα το πιο λογικο αμα ισχυαν αυτα που λες θα ηταν να μην κανουν καν αυτες τις συζητησεις ή να μην βγαλουν καμμια ανακοινωση-προσκληση σε συμμετοχη σε διαλογο!

Τωρα με ποια λογικη βγαλανε ανακοινωση,την δημοσιευσανε στις εφημεριδες και ταυτογχρονα γνωριζανε οτι με αυτο το τροπο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ δεν θα το μαθαινανε ειναι κατι που αδυνατω να κατανοησω.

sadi
19-05-07, 16:19
Εξαιρετικες τοποθετησεις δεν μπορω να πω.
Αυτο που λεω ειναι οτι στην πραγματικοτητα κανανε μια "δημοσιογραφική προσέγγιση" για να τους γραψουνε οι εφημεριδες. Εχουνε τον κόσμο και τους κατόχους διαρκείας γραμμένους στα @@ τους και είναι λίγο άτοπο να το "διαφημίζεις" κιόλας το πόσο ενδιαφέρονται. Και φυσικα δεν εννοώ εμένα, παίρνω παράδειγμα από εμένα. Δεν θα είμαι ο μοναδικός φαντάζομαι που δεν ειδοποιήθηκε, αντιθέτως οταν επρεπε να σκάσει κανα φράγκο του πρήξανε τα παπαρια με τα τηλέφωνα.

Απλως εγραψα τη γνώμη μου.

Red-Mania
19-05-07, 16:28
Το ειπα απο την αρχη οτι θα ηταν καλυτερο να ειχαν ενημερωθει ολοι οι κατοχοι διαρκειας τηλεφωνικα ωστε να το εχουν υποψην τους και αν το θελανε να πηγαινανε σε αυτες τις συναντησεις.

Απο εκει και περα σαν κινηση απο μονη της ειναι καλη γιατι εστω και ετσι ακουστηκαν καποια παραπονα και γινανε καποιες προτασεις για αλλαγες.

Και φυσικα εννοειται οτι ολα αυτα τα κανουν οχι απο ενδιαφερον για τους κατοχους διαρκειας αλλα γιατι ξερουν οτι αμα δεν ειναι ευχαριστημενοι θα τους χασουν απο πελατες.

sadi
19-05-07, 16:30
Το ειπα απο την αρχη οτι θα ηταν καλυτερο να ειχαν ενημερωθει ολοι οι κατοχοι διαρκειας τηλεφωνικα

Τοτε κακως καθησες και εγραψες ολα αυτα τα ποστ για να μου απαντήσεις. Η κίνηση ήταν αλλη μια λανθασμενη και λαθος μελετημενη κίνηση απο τον Ολυμπιακό. Αυτό ήθελα να πω και τελος.

Red-Mania
19-05-07, 16:32
Τοτε κακως καθησες και εγραψες ολα αυτα τα ποστ για να μου απαντήσεις. Η κίνηση ήταν αλλη μια λανθασμενη και λαθος μελετημενη κίνηση απο τον Ολυμπιακό. Αυτό ήθελα να πω και τελος.

Ωραια και εγω ηθελα να πω οτι η κινηση ηταν μια χαρα απλα η ενημερωση για τη κινηση αυτη θα μπορουσε να γινει με καλυτερο τροπο!

Αυτα και τελος!

sadi
19-05-07, 16:34
Μια κινηση που γινεται "για να γινει" ποτε δεν ειναι μια χαρα πιστεύω. Είναι τουλαχιστον άδικο για τον κοσμο να "εξωραϊζουμε" και να "ομορφαίνουμε" κάθε βλακεία που σκέφτεται ο κάθε υπαλληλάκος σε μια εταιρία, και η οποία γίνεται απλώς για να "πουμε οτι το κάναμε". Περιμένεις από μια μεγάλη και κερδοφόρα εταιρία να δείχνει λιγότερο το ποσο απεχθάνεται τους πελάτες της.

Red-Mania
19-05-07, 16:42
Μια κινηση που γινεται "για να γινει" ποτε δεν ειναι μια χαρα πιστεύω. Είναι τουλαχιστον άδικο για τον κοσμο να "εξωραϊζουμε" και να "ομορφαίνουμε" κάθε βλακεία που σκέφτεται ο κάθε υπαλληλάκος σε μια εταιρία, και η οποία γίνεται απλώς για να "πουμε οτι το κάναμε". Περιμένεις από μια μεγάλη και κερδοφόρα εταιρία να δείχνει λιγότερο το ποσο απεχθάνεται τους πελάτες της.

Αμα δεν γινοταν η "βλακεια" αυτη θα ελεγες οτι η κερδοφορα εταιρια γραφει στα αρχιδια της τους πελατες της...τωρα γινεται αλλα ειναι δημοσιογραφικο κολπακι και γινεται απλα για να γινει!

Ωραια λοιπον ας πουμε οτι εχεις δικιο σε αυτα που λες...ΤΙ λοιπον συμφωνα με εσενα θα επρεπε να κανει ο Ολυμπιακος για να δειξει οτι σεβεται τους πελατες του;

sadi
19-05-07, 16:45
Να στειλει μια συστημένη επιστολή, αν το τηλεφωνο ήτανε δύσκολο, και να ενημερώσει τους κατόχους διαρκείας για την συνάντηση. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως και περισσότεροι θα πήγαιναν και πιο εποικοδομητική θα ήταν η συνάντηση. Σου μοιαζει δύσκολο;

Οσο για το "αν δε γινοταν" φυσικα και θα το ελεγα. Οπως το λεω και τώρα που ουσιαστικά δεν έγινε. Που βρισκεις το παραλογο;

Red-Mania
19-05-07, 16:49
Αρα καταληγουμε σε αυτο που ειπα οτι δεν εγινε σωστη ενημερωση...αλλο αυτο και αλλο να ακυρωνεις την ολη κινηση.

Αλλωστε κοσμος πηγε παρολο που δεν εγινε η καλυτερη δυνατη ενημερωση και εγινε συζητηση γιαυτο και παρθηκε αποφαση να γινουν οι αλλαγες που εγραψα.

sadi
19-05-07, 16:52
Φυσικα και ακυρωνω την κινηση. Τι συζηταμε τωρα; Μια επιχείρηση που χωρίζει με αυτον τον τροπο τους πελάτες της σε "ενημερωμένους" και μή είναι μια επιχείρηση που δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς, ή μια επιχείρηση που παει να κανει την αρπαχτή και δρόμο.
Ποια κίνηση συζητας; Κι εγώ μπορω να πω σήμερα , "αυριο ολοι οι πιστωτες μου σπιτι μου για να συζητησουμε την αποπληρωμη των χρεών" , και όσοι μένουνε μακρια και δεν το ακουσανε , στεναχώρια μου. Θα ειμαι ενταξει;
Αντιθέτως εσύ αποθεώνεις μια ελλιπέστατη κίνηση από ένα κάκιστο μάνατζμεντ μιας αποτυχημένης στη σχέση της με τον πελάτη εταιρίας. Είναι καλύτερο αυτό; Και φυσικά η "παραδοχή" ότι "μπορουσε να γίνει κι αυτο" δεν αναιρεί την "αποθέωση".

Οσο για τις συγκεκριμένες αλλαγές μου βρωμάει το γεγονός ότι ακριβώς οι ίδιες είχαν αποφασιστεί από πέρσι (6 ή 7 μήνες νομίζω πριν). Παλι συνάντηση με τους "πελατες" είχε γίνει;

Red-Mania
19-05-07, 17:01
Φυσικα και ακυρωνω την κινηση. Τι συζηταμε τωρα; Μια επιχείρηση που χωρίζει με αυτον τον τροπο τους πελάτες της σε "ενημερωμένους" και μή είναι μια επιχείρηση που δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς, ή μια επιχείρηση που παει να κανει την αρπαχτή και δρόμο.
Ποια κίνηση συζητας; Κι εγώ μπορω να πω σήμερα , "αυριο ολοι οι πιστωτες μου σπιτι μου για να συζητησουμε την αποπληρωμη των χρεών" , και όσοι μένουνε μακρια και δεν το ακουσανε , στεναχώρια μου. Θα ειμαι ενταξει;
Αντιθέτως εσύ αποθεώνεις μια ελλιπέστατη κίνηση από ένα κάκιστο μάνατζμεντ μιας αποτυχημένης στη σχέση της με τον πελάτη εταιρίας. Είναι καλύτερο αυτό; Και φυσικά η "παραδοχή" ότι "μπορουσε να γίνει κι αυτο" δεν αναιρεί την "αποθέωση".

Οσο για τις συγκεκριμένες αλλαγές μου βρωμάει το γεγονός ότι ακριβώς οι ίδιες είχαν αποφασιστεί από πέρσι (6 ή 7 μήνες νομίζω πριν). Παλι συνάντηση με τους "πελατες" είχε γίνει;

Επειδη δεν ισοπεδωνω κατι οπως κανεις εσυ δεν σημαινει οτι το αποθεωνω...απο την αρχη τονισα οτι θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη ενημερωση.

Το παραδειγμα με τους οφειλετες ειναι τελειως ακυρο και ασχετο...σε τελικη αναλυση αμα τα πιστευεις ολα αυτα που λες μην ανανεωσεις το διαρκειας σου.

Εγω παντως αν ενοιωθα οπως νοιωθεις εσυ αυτο θα εκανα...

sadi
19-05-07, 17:09
Επειδη δεν ισοπεδωνω κατι οπως κανεις εσυ δεν σημαινει οτι το αποθεωνω...απο την αρχη τονισα οτι θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη ενημερωση.
Που την ειδες την ισοπέδωση; Στην απόρριψη μιας λανθασμένης κίνησης;

Το παραδειγμα με τους οφειλετες ειναι τελειως ακυρο και ασχετο...σε τελικη αναλυση αμα τα πιστευεις ολα αυτα που λες μην ανανεωσεις το διαρκειας σου.
Το διαρκείας μου... χμ...Μάλλον θα το ανανεώσω ξέρεις... Γιατί εγώ γουστάρω Ολυμπιακό, αν εσύ ή κάποιος άλλος γουστάρει Κόκκαλη αλλη ιστορία. Ο καθένας ελεύθερος είναι να κρίνει πρόσωπα και καταστασεις.

Το παράδειγμα που σου δίνω εννοεί ότι αν ενδιαφέρεσαι να κανεις κατι θα το κυνηγήσεις. Και αν θελεις να το κανεις καλά θα προσπαθήσεις περισσότερο. Αν εσενα σου αρεσουνε τα μπαλώματα , εμένα όχι. Αυτά ειναι διαφορες απόψεων.

Εγω παντως αν ενοιωθα οπως νοιωθεις εσυ αυτο θα εκανα...

Ε,και;

Red-Mania
19-05-07, 17:18
Που την ειδες την ισοπέδωση; Στην απόρριψη μιας λανθασμένης κίνησης;

Το διαρκείας μου... χμ...Μάλλον θα το ανανεώσω ξέρεις... Γιατί εγώ γουστάρω Ολυμπιακό, αν εσύ ή κάποιος άλλος γουστάρει Κόκκαλη αλλη ιστορία. Ο καθένας ελεύθερος είναι να κρίνει πρόσωπα και καταστασεις.

Το παράδειγμα που σου δίνω εννοεί ότι αν ενδιαφέρεσαι να κανεις κατι θα το κυνηγήσεις. Και αν θελεις να το κανεις καλά θα προσπαθήσεις περισσότερο. Αν εσενα σου αρεσουνε τα μπαλώματα , εμένα όχι. Αυτά ειναι διαφορες απόψεων.

Ε,και;

Σιγα ρε Ολυμπιακαρα πολυ φορα πηρες και θα βρεις σε κανενα τοιχο...κοφτεσαι για τον Ολυμπιακο και εμεις για τον Κοκκαλη;

Γεια σου ρε μεγαλε Σωτηρα του Ολυμπιακου...παλι καλα που εισαι και εσυ εδω με τη τοσο χρησιμη συνεισφορα σου και διασφαλιζονται τα συμφεροντα της ομαδας!

Ρε τι αλλο θα ακουσουμε!!!

sadi
19-05-07, 17:20
Αν αυτο καταλαβες τι μπορω εγώ να κανω για να το αλλαξω; Τιποτα... Αλλωστε εγώ είμαι γνωστος "ισοπεδωτής", πως να σου αλλαξω τη γνωμη που εχεις;

Red-Army
20-05-07, 08:14
Χαρά στην όρεξή σας ρε πούστη μου...................... :doh:

Red-Mania
06-07-07, 11:55
Την 9η θέση καταλαμβάνει το γήπεδο "Καραϊσκάκη" στη λίστα με τα πιο "καυτές" έδρες του πλανήτη.

Όπως τονίζεται χαρακτηριστικά στο δημοσίευμα ιστοσελίδας που ασχολείται με στάδια παγκοσμίως, οι οπαδοί του Ολυμπιακού δημιουργούν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα προσφέροντας χείρας βοηθείας στην αγαπημένη τους ομάδα.

"Μπορεί ο Παναθηναϊκός και η ΑΕΚ να παίζουν σε μεγαλύτερο γήπεδο, όπως είναι το "Ολυμπιακό Στάδιο", ωστόσο η ατμόσφαιρα στο μικρότερο "Καραϊσκάκη" είναι μοναδική. Οι Έλληνες, όπως και οι Τούρκοι οπαδοί κρατούν πυρσούς, ανάβουν καπνογόνα, χρησιμοποιούν πυροτεχνήματα, τύμπανα δημιουργώντας ένα εκπληκτικό θέαμα.

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού κάνουν δύσκολη την ζωή των αντιπάλων τους ειδικά στα ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Η UEFA πάντως τιμώρησε την ελληνική ομάδα για κάποια αντικείμενα που έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο στο παιχνίδι με τη Σαχτάρ Ντόνετσκ. Στο συγκεκριμένο στάδιο είχε λάβει χώρα μεγάλη τραγωδία το 1981, όταν 21 οπαδοί του Ολυμπιακού έχασαν τη ζωή τους μετά τη λήξη ενός παιχνιδιού με την ΑΕΚ".

Σημειώνεται ότι την πρώτη θέση καταλαμβάνει το "Λα Μπομπονέρα" της Μπόκα Τζούνιορς.

Αναλυτικά το Top 10

1. Μπόκα Τζούνιορς- "Λα Μπομπονέρα"

2. Γαλατασαράι- "Αλί Σαμί Γεν"

3. Πενιαρόλ- "Σεντενάριο"

4. Ντιναμό Ζάγκρεμπ- "Μάξιμιρ"

5. Φέγενορντ- "Ντε Κάιπ"

6. Ερυθρός Αστέρας- "Μαρακανά"

7. Νάπολι- "Σαν Πάολο"

8. Σάλκε- "Άουφ Σάλκε Αρένα"

9. Ολυμπιακός- "Καραϊσκάκη"

10. Σεντ Ετιέν- "Ζοφρουά Γκισάρ"

loki
06-07-07, 12:10
Ρε τους Τουρκαλάδες, μας έφαγαν λάχανο! Αλλά και οι Γερμανοί της Σάλκε είναι έκπληξη.

IERO
06-07-07, 13:31
Γιατί της Ζάγκρεμπ και της Φέγενορντ; Δεν τα περίμενα αυτά για να πω την αλήθεια...

loki
09-07-07, 14:06
Ξεπέρασαν τις 5.000 οι ανανεώσεις για τα εισιτήρια διαρκείας. Η διάθεση των εισιτηρίων στις θύρες που υπήρχαν τα συνδεσμιακά θα ξεκινήσει από την επόμενη Τρίτη, 17 Ιουλίου.
Να σημειωθεί ότι προς το παρόν είμαστε στη διαδικασία των ανανεώσεων. Όσοι δεν είχαν πέρσι και θέλουν να προμηθευτούν φέτος διαρκείας θα πρέπει να περιμένουν.

CarpeDiem
13-07-07, 11:41
Ρε τους Τουρκαλάδες, μας έφαγαν λάχανο! Αλλά και οι Γερμανοί της Σάλκε είναι έκπληξη.
Αν μετρούσαν κ τη Ριζούπολη θα έψαχναν με κυάλια τον δεύτερο..............Η Λαγοφλώρος σε ποια θέση είναι????Πρώτη στο ασφαλέστερο λαγούμι ή τρίτη στις ορθόδοξες εκκλησίες???

psychnikos
22-07-07, 20:42
Παιδιά πήγα προχθές στο Καραισκάκη έχουν αρχίσει οι αλλαγές,χωρίζουν το πέταλο των οργανωμένων.Να δούμε πως θα είναι το γήπεδο του χρόνου με τους οργανωμένους μόνο σε 3 θύρες.(4,5,6).Οι υπόλοιποι που θα πάνε?Πέρσι η θύρα 7 διέθετε 9000 περίπου εισητήρια.Ελπίζω να υπάρχει φωνή στο πέταλο...

7 ΚΟΥΠΑ
22-07-07, 22:45
Μια χαρά φωνή θα έχει.Είσαι σίγουρος οτι χωρίζουν το πέταλο στη μέση?Γιατί μου φαίνεται πολύ παράξενο.Εγώ πιστεύω οτι όλο το πέταλο θα είναι ενιαίο και το χώρισμα θα μπει στα κόρνερ περίπου,δηλαδή από τη θύρα 9 και πέρα.

psychnikos
23-07-07, 00:11
Βασικά δεν χωρίζουν το πέταλο στη μέση.Βάζουν κάγκελο μετά την 2 σίγουρα και μάλλον μετά την 7.Δηλαδή δεν θα είναι ενιαίο από 1-9 αλλά θα είναι από 3-7 ενιαίο.Εμένα με προβληματίζει η παροχή των εισητηρίων.Εχω πάρει ένα από τα συνδεσμιακά,τα οποία όμως είναι πολύ λίγα.3 θύρες δεν φτάνουν για τον κόσμο της θύρας 7.Ιδωμεν...

vageliskakos
23-07-07, 11:29
Βασικά δεν χωρίζουν το πέταλο στη μέση.Βάζουν κάγκελο μετά την 2 σίγουρα και μάλλον μετά την 7.Δηλαδή δεν θα είναι ενιαίο από 1-9 αλλά θα είναι από 3-7 ενιαίο.Εμένα με προβληματίζει η παροχή των εισητηρίων.Εχω πάρει ένα από τα συνδεσμιακά,τα οποία όμως είναι πολύ λίγα.3 θύρες δεν φτάνουν για τον κόσμο της θύρας 7.Ιδωμεν...
Οπως τα λες ειναι αρχηγε ,
Παντως οσον αφορα τη φωνη δεν νομιζω να ειναι αποκλειστικο προνομιο και ευθυνη αυτων που "καθονται" στο πεταλο της 7 να φωναζουν για να ενισχυουν την ομαδα τους , καλο θα ηταν να να ξυπνησουν λιγακι και οι αλλες θυρες οπως το απεναντι πεταλο για παραδειγμα γιατι δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...

Red-Mania
23-07-07, 12:37
Χθες που ημουνα στο Καραισκακη ειδα οτι σε καποιες θυρες,σε αυτες που ειναι μπροστα απο το Red Store,ειχαν βαλει τα τουρνικε στα πλαγια ωστε να μην γινεται της κακομοιρας στη στοα.

Δεν μπορουν να το κανουν σε ολες τις θυρες αυτο ή μονο το Red Store του Γλου εχει σημασια;

psychnikos
23-07-07, 18:56
Επίσης στο γήπεδο,στο χώρο όπου είναι τα κυλικεία έχουν τοποθετηθεί πάνω στα κάγκελα που χωρίζουν τις θύρες σιδερένια σπιράλ για να μην μπορεί να ανέβει κάποιος και να πηδήξει σε άλλη θύρα.

Red-Mania
23-07-07, 19:09
Ελπιζω να ειναι ηλεκτροφορα...

psychnikos
23-07-07, 21:17
Χαχαχα και εγώ αυτό σκέφτηκα μόλις τα είδα...!Ξέρει κανένας πως πάνε οι πωλήσεις των διαρκείας?Επίσης από τη νέα χρονιά θα έχουν και τα μη μέλη προτεραιότητα στην αγορά εισητηρίων?

Red-Mania
23-07-07, 21:45
Μια χαρα πανε...ειναι περιπου στα 14.000.

Οσο για την αγορα εισιτηριων απο περυσι ηταν διαθεσιμα για ολους...μελη ή μη.

Red-Mania
25-07-07, 18:10
Πράσινο φως από ΟΥΕΦΑ

Απόλυτα ικανοποιημένη από την κατάσταση στο «Γ. Καραϊσκάκης» έμεινε η αντιπροσωπεία της ΟΥΕΦΑ και της ΤΕΑΜ που το πρωί της Τετάρτης επιθεώρησε το γήπεδο του Ολυμπιακού ενόψει του Τσάμπιονς Λιγκ.
Μετά το τέλος της επίσκεψης οι εκπρόσωποι της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, δήλωσαν στους εκπροσώπους της ΠΑΕ Ολυμπιακός, κ.κ. Θ. Γιαννίκο, Γ. Σπυρόπουλο και Α. Αρκάδη, πως το γήπεδο πληροί όλες τις απαιτούμενες προϋποθέσεις.

psychnikos
25-07-07, 19:20
Αυτό έλειπε να μην τις πληρούσε τέτοιο γήπεδο...

psychnikos
06-08-07, 14:14
Χθές ο Πρωταθλητής είχε αφιέρωμα στις αλλαγές στο γήπεδο Καραισκάκη.Μπήκε δίχτυ μπροστά από τα πέταλα τελικά,το οποίο όμως θα μπορεί να κατεβαίνει.Ελπίζω μόνο οι θύρες 3-7 να είναι ενιαίες και να μην χωρίζονται από τζάμια.

Yulin
06-08-07, 14:54
Δεν με βρίσκει σύμφωνο το δίχτυ, αλλά τέλος πάντων.

tre7
06-08-07, 15:10
ούτε εμένα. αλλά βαρέθηκε να πληρώνει πρόστιμα ο κόκκαλης..

Red-Mania
06-08-07, 15:32
Δεν ειναι μονο τα προστιμα αλλα και οι τιμωριες...στον Πρωταθλητη τις προαλλες ειχε μια φωτο που μπορουσες να δεις πως φαινεται το γηπεδο πισω απο το διχτυ στη Θυρα 7 και μπορω να πω οτι η ορατοτητα ηταν αριστη οποτε μικρο το κακο.

vageliskakos
07-08-07, 12:43
Οντως το διχτυ δεν εμποδιζει σε καμια περιπτωση την οπτικη εγω τουλαχιστον ηταν σαν να μην το εβλεπα...
Βεβαια το κακο ειναι πως μονο οι παιχτες του Πανιωνιου εβλεπαν διχτυα...

tre7
07-08-07, 12:59
χε. βέβαια αυτό που δεν ξέραμε και με εξέπληξε ήταν οι ψηφιακές πινακίδες.

anderson
07-08-07, 18:40
Χαλί από την Μηραράκη ο χλοοτάπητας... επιτέλους καλή δουλειά...

tre7
08-08-07, 00:06
ρε της μοιραράκη είναι μάπα. είχε πάρει πρόπερσι η μάνα μου ένα και ήταν σαν τσιμέντο... έχει κανείς φώτο στις οποίες διακρινονται οι αλλαγές?

anderson
08-08-07, 10:14
ρε της μοιραράκη είναι μάπα. Ε, αν το'χεις δοκιμάσει... της Μηραράκη...:doh:

tre7
08-08-07, 23:13
ο Σόλα είπε: «Ήταν μια σημαντική νίκη έστω και σε έναν φιλικό αγώνα. Ο Ολυμπιακός είναι μια πολύ καλή ομάδα, ενώ εντύπωση που έκανε και το γήπεδο που είναι πολύ ωραίο και σου αρέσει να παίζεις μπάλα εδώ».

Red-Mania
09-08-07, 00:37
Να πω καποια πραγματα για το γηπεδο και τις αλλαγες που εχουν γινει!

-Ο χλοοταπητας ειναι εκπληκτικος και βοηθαει στο να παιζεται γρηγορο ποδοσφαιρο.
-Τα πλαστικα πλεξιγκλας που εχουν βαλει για να μην μετακινεισαι απο θυρα σε θυρα ειναι ανεκδοτο αφου στη 1η σειρα εχουν ενα κενο που επιτρεπει σε καποιον να πατησει στο πεζουλι και να περασει ανετοτατα στη διπλανη θυρα.
-Το διχτυ ενω στις θυρες που ειναι στο πεταλο δεν εμποδιζει στους ατυχους που καθονται σε γωνιακες θυρες οπως η 10 στην οποια ημουν εγω σημερα τους γαμαει την ορατοτητα αφου βλεπουν το μισο γηπεδο με διχτυ και το αλλο μισο χωρις!!!
Στην ουσια πληρωνεις 20€ για να βλεπεις χειροτερα απο αυτους που πληρωνουν 10€!!!Αλλη μια παγκοσμια πρωτοτυπια της ΠΑΕ Ολυμπιακος!
Και το πιο τραγικο ειναι οτι δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να υπαρχει διχτυ εκει αφου αμα θελει καποιος καφρος να πεταξει αντικειμενα το μονο που εχει να κανει ειναι να παει 5-10 θεσεις πιο περα που δεν υπαρχει διχτυ!!!
-Τις τρομερες διαφημιστικες πινακιδες που κανανε τοση εντυπωση στον φιλαρακο tre7 δεν μπορεσα να τις δω γιατι τις εχουν μονο σε μια μερια του γηπεδου!Ντροπη σου Κοκκαλη!:s6vhaha:

Rena
09-08-07, 00:41
Ο χλοοταπητας ειναι εκπληκτικος και βοηθαει στο να παιζεται γρηγορο ποδοσφαιρο.Αυτο(το να παιζεται γρηγορο ποδοσφαιρο) μας συμφερει εμας;; :-P

tre7
09-08-07, 00:43
θα φανεί,,,

Red-Mania
09-08-07, 00:45
Αυτο(το να παιζεται γρηγορο ποδοσφαιρο) μας συμφερει εμας;; :-P

Αμα παιζεται απο το κεντρο προς την αντιπαλη εστια μας συμφερει!:-P

Στο μεταξυ απο οτι φαινεται δεν βρηκα μονο εγω απαραδεκτο το διχτυ!

Δέκτης πολλών παραπόνων από τους θεατές που βρισκόντουσαν στο πέταλο, κυρίως, έγινε η ΠΑΕ Ολυμπιακός, καθώς το προστατευτικό δίχτυ δυσκολεύει την ορατότητα. Μετά μάλιστα από μία μίνι σύσκεψη αποφασίστηκε αυτό να δοθεί μια λύση σε αυτό το πρόβλημα.

Μα καλα ηθελα να ηξερα οταν τη τοποθετησανε αυτη τη μαλακια δεν κατσανε στις θυρες να δουνε πως επηρεαζει την ορατοτητα;

anderson
09-08-07, 10:32
Το δίχτυ είναι απλά... απαράδεκτο...
Κατ'αρχήν είναι κάτι κάθετες τριχιές που πιάνουν από την οροφή ως κάτω και σου σπάνε τα νεύρα. Είναι αντιαισθητικό, πιάνει και τις πλαϊνές μέχρι και τα κόρνερ.
Συμφωνώ με τον Κυριάκο, απαράδεκτο να πληρώνεις οποιοδήποτε ποσό και να βλέπεις το ματς μέσα από δίχτυ...
Ο χλοοτάπητας από την άλλη είναι φανταστικός...
Τα πολλά γέλια είναι με τα πλέξι κλας στις γωνιακές θύρες... Νομίζεις ότι είσαι μέσα σε ένα γυάλινο κλουβί αφού μέσα σε πολύ λίγα μέτρα έχεις μπροστά σου, δεξιά κι αριστερά πλέξι γκλας...

tre7
09-08-07, 12:22
έίναι ντροπή να πληρώνω τα διπλά απο άλλους και αυτοί να βλέπουν καλύτερα.

vageliskakos
10-08-07, 10:48
έίναι ντροπή να πληρώνω τα διπλά απο άλλους και αυτοί να βλέπουν καλύτερα.
Δεν καταλαβα τι εννοεις ?Δλδ εγω που ειμαι στο πεταλο με τα "μισα" λεφτα και βλεπω μονο διχτυ βλεπω καλυτερα?
Γιατι εγω ειλικρινα δεν εχω κανενα παραπονο και βλεπω μια χαρα .(στο σκαλι και ορθιος)...

Red-Mania
10-08-07, 10:59
Δεν καταλαβα τι εννοεις ?Δλδ εγω που ειμαι στο πεταλο με τα "μισα" λεφτα και βλεπω μονο διχτυ βλεπω καλυτερα?
Γιατι εγω ειλικρινα δεν εχω κανενα παραπονο και βλεπω μια χαρα .(στο σκαλι και ορθιος)...

Βαγγελη εσυ βλεπεις μονο διχτυ και βλεπεις καλυτερα...οι υπολοιποι ομως που καθονται στις γωνιακες θυρες και βλεπουν το μισο γηπεδο με διχτυ και το υπολοιπο μισο χωρις πιστεψε με δεν βλεπουν καθολου καλα.

psychnikos
10-08-07, 22:17
Δυστυχώς δεν κατάφερα και εγώ να είμαι στο γήπεδο όπως εσείς για να δώ το περιβόητο δίχτυ.Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πώς είναι οι θύρες χωρισμένες.Δηλαδή από 4-6 δεν είναι ενιαίος χώρος?Αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου εξηγήσει.

anderson
10-08-07, 23:55
Δυστυχώς δεν κατάφερα και εγώ να είμαι στο γήπεδο όπως εσείς για να δώ το περιβόητο δίχτυ.Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πώς είναι οι θύρες χωρισμένες.Δηλαδή από 4-6 δεν είναι ενιαίος χώρος?Αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας μου εξηγήσει.Πολύ απλοϊκά το εξηγώ για να παρεις μια εικόνα... φαντάσου τις τελείως γωνιακές χωρισμένες από το πέταλο και τις άλλες με πλέξι γκλας. Τα πέταλα δεν έχουν πλέξι γκλας μεταξύ των θυρών, είναι σαν μια τεράστια ενιαία θύρα...

tre7
11-08-07, 02:14
τα πλεξιγκλάς είναι εντελώς άχρηστα

psychnikos
11-08-07, 12:24
Ευχαριστώ φίλε anderson.Αυτό σημαίνει ότι στο πέταλο των οργανωμένων καθόμαστε και πάλι όπου θέλουμε και φέτος ανεξάρτητα από το τί γράφει το διαρκείας μας..

anderson
11-08-07, 12:41
Ευχαριστώ φίλε anderson.Αυτό σημαίνει ότι στο πέταλο των οργανωμένων καθόμαστε και πάλι όπου θέλουμε και φέτος ανεξάρτητα από το τί γράφει το διαρκείας μας..Στο πέταλο ισχύει ο νόμος του γρηγορότερου...:s6vhaha:

tre7
13-08-07, 17:06
διαβάζοντας σε προηγούμενα ποστ το όνομα του υποβρύχιου του γιάννη ανατρίχιασα. ξέρει κανείς τι έχει απογίνει αυτήν η ψυχάρα?

Yulin
13-08-07, 21:48
Pes mou oti ksereis kai ton ipovrixio. Auto mono pes mou telos.:-P

Oxi egw den kserw ti exei apoginei. :)

tre7
13-08-07, 21:54
δεν τον ξέρω προσωπικά βρε. αλλά έχω ακούσει πολλά πράγματα για δαύτον.

Red-Army
13-08-07, 22:08
Είπα κι εγώ.............

anderson
13-08-07, 22:09
Δεν έχει πάρει σύνταξη αυτός;;;;:s6vhaha:

Red-Army
13-08-07, 22:11
Άντε να σου πω και μερικούς ακόμα που μπορεί να έχεις ακούσει.

Σοκολατένιος, Μοϊκανός, Φτου-Φτου κλπ κλπ κλπ

Είμασταν χιλιάδες τότε φιλαράκι.......... χιλιάδες.

Δυστυχώς τώρα έχουν μείνει ελάχιστοι.............

tre7
13-08-07, 22:19
δεν τους έχω ακούσει. αυτό που διάβασα τελικά είναι οτι και αυτός και ο χάρος αποσύρθηκαν. τους άλλους δεν τους ξέρω

anderson
13-08-07, 22:25
δεν τους έχω ακούσει. αυτό που διάβασα τελικά είναι οτι και αυτός και ο χάρος αποσύρθηκαν. τους άλλους δεν τους ξέρω<mad?:mad:

Red-Army
13-08-07, 22:26
Κρίμα που δεν τους έχεις ακούσει φιλαράκι γιατί έχουν γράψει ιστορία στα τσιμέντα του Καραϊσκάκι και στις γύρω από αυτό περιοχές....... :-P

tre7
13-08-07, 22:27
<mad?:mad:

τι έχεις με τον χάρο?

Red-Army
13-08-07, 22:29
τι έχεις με τον χάρο?

Απλά ο χάρος ΜΟΝΟ αποσύρει. ΔΕΝ αποσύρεται............ :s6vhaha:

anderson
13-08-07, 22:31
τι έχεις με τον χάρο?
anderson (http://www.red-dna.com/forum/member.php?u=278)
O Χάρος του red-dna
:whis:

Red-Army
13-08-07, 22:33
anderson (http://www.red-dna.com/forum/member.php?u=278)
O Χάρος του red-dna
:whis:

Η δική μου εξήγηση νομίζεις ότι δεν το κάλυψε ακριβώς ε??? :s6vhaha:

tre7
13-08-07, 22:33
τι εννοείς ρε σωτήρη?

Red-Army
13-08-07, 22:46
Χάρος είναι το παρατσούκλι του Αντρέα.

Ο Χάρος λοιπόν δεν αποσύρεται...... μόνο...... αποσύρει.... :reap: :reap: :reap:

tre7
13-08-07, 22:47
αααααααααααααααααααααααααα

Red-Army
13-08-07, 22:52
Ουφ!!!!! :-P

CarpeDiem
13-08-07, 22:52
Είδαμε φως..........:-P

anderson
13-08-07, 23:25
Θεές όλες σας...:reap:

psychnikos
04-09-07, 17:10
Γειά σας παιδιά.Επέστρεψα από διακοπές και μεγάλη απογοήτευση άκουσα από φίλους Ολυμπιακούς οτί στο πέταλο των οργανωμένων η κάθε θύρα ειναι χωρισμένη από την άλλη με πλεξιγκλάς.π.χ η 4 με την 5,η 5 με την 6 κ.λ.π.Ισχύει κάτι τέτοιο?Ελπίζω να υπάρχει καλή ατμόσφαιρα και όχι να χαλάσει εξαιτίας αυτού του γεγονότος.

7 ΚΟΥΠΑ
04-09-07, 21:23
Γειά σας παιδιά.Επέστρεψα από διακοπές και μεγάλη απογοήτευση άκουσα από φίλους Ολυμπιακούς οτί στο πέταλο των οργανωμένων η κάθε θύρα ειναι χωρισμένη από την άλλη με πλεξιγκλάς.π.χ η 4 με την 5,η 5 με την 6 κ.λ.π.Ισχύει κάτι τέτοιο?Ελπίζω να υπάρχει καλή ατμόσφαιρα και όχι να χαλάσει εξαιτίας αυτού του γεγονότος.

To πλεξιγκλάς έχει κάνει ουσιαστικά μια θύρα την 3 μέχρι την 9.Δεν χωρίζει την 3 από την 4 την 4 από την 5 κλπ.

Μια χαρά ατμόσφαιρα θα έχει.

Βρήκα και μια φώτο.

http://img164.imageshack.us/img164/8494/4tg7aj6ch1.jpg

kouzoulo
06-09-07, 00:00
Μία… ενδεκάδα αλλαγές!

Οι ανακατασκευές στο γήπεδο Καραϊσκάκη τελείωσαν και η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε τις αλλαγές που θα υπάρχουν πλέον στο «νέο» γήπεδο. Έμφαση δόθηκε στα θέματα ασφαλείας, αλλά και στην παροχή υπηρεσιών προς του φιλάθλους, ενώ αξίζει να σημειώσουμε πως το κόστος ανήλθε περίπου στα 2 εκ ευρώ.

Αναλυτικά:

"Μετά από τρία χρόνια λειτουργίας και έχοντας διαπιστώσει τις όποιες ελλείψεις και δυσλειτουργίες στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. και η «Καραϊσκάκης Α.Ε.» , προχώρησαν φέτος το καλοκαίρι σε μια σειρά παρεμβάσεων, το κόστος των οποίων ανήλθε περίπου στα δύο εκατομμύρια ευρώ, με στόχο να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο το γήπεδο σε θέματα ασφάλειας και παροχής υπηρεσιών προς τους φιλάθλους.
Το γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», δίνει πλέον ακόμα περισσότερες δυνατότητες χρήσης στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, αλλά και σε όποιον άλλο το χρησιμοποιεί, ενώ οι διευκολύνσεις και η ασφάλεια που παρέχει στους θεατές, τόσο κατά την είσοδό τους σε αυτό, όσο και κατά την διάρκεια της παραμονής τους στις κερκίδες, έχουν βελτιωθεί πλέον στον μέγιστο βαθμό.
Ακολουθούν αναλυτικά οι εργασίες που έγιναν το καλοκαίρι, μέσα σε διάστημα λιγότερο των δύο μηνών, έτσι ώστε το γήπεδο να είναι έτοιμο να υποδεχθεί τους φιλάθλους για τη νέα αγωνιστική περίοδο".

Εργασίες Αναβάθμισης Γηπέδου «Γ. Καραϊσκάκης»

1)Αλλαγή Χλοοτάπητα (Τοποθετήθηκε νέος χλοοτάπητας και πιο συγκεκριμένα ο τύπος Vermuda. Πρόκειται για μια ποικιλία που έχει μεγάλη αντοχή στη χρήση, η οποία μπορεί να αυξηθεί κατά 20%).

2)Προμήθεια συστήματος εναλλακτικού φωτισμού (Το σύστημα εναλλακτικού φωτισμού, έχουν προμηθευτεί μέχρι σήμερα 21 στάδια σε όλο τον κόσμο και λειτουργεί συμπληρωματικά στον φυσικό φωτισμό, καλύπτοντας το σημειακό έλλειμμα που υπάρχει λόγω του σκεπάστρου).

3) Αλλαγή καθισμάτων (Στον χώρο των VIP όπου τοποθετήθηκαν νέα καθίσματα).

4) Τοποθέτηση προστατευτικών πετασμάτων (Προσφέρουν μεγαλύτερη ασφάλεια των φιλάθλων για την παρακολούθηση των αγώνων)

5)Τοποθέτηση ειδικών δικτύων (Στα πέταλα του γηπέδου).

6)Δενδροφύτευση (Φυτεύτηκαν δέντρα στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου).

7)Τοποθέτηση πρόσθετων τουρνικέ για ευκολότερη πρόσβαση των φιλάθλων στις εξέδρες (Με τον τρόπο αυτό γίνεται η ασφαλέστερη πρόσβαση των φιλάθλων στο γήπεδο, αλλά και ο χρόνος εισόδου τους σε αυτό).

8)Αναβάθμιση χώρου Parking (Πραγματοποιήθηκαν εργασίες σήμανσης και βελτίωσης του χώρου).

9)Τοποθέτηση σήμανσης στα κλιμακοστάσια (Έγινε προκειμένου να υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια στη διακίνηση των φιλάθλων).

10)Τοποθέτηση συστήματος Prozone (Η εγκατάσταση του συστήματος Prozone θα ξεκινήσει στις 10/9 και θα είναι στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας για την επεξεργασία των στοιχείων των αγώνων, από τον αγώνα της 18ης Σεπτεμβρίου με τη Λάτσιο για το Champions League).

11) Χώρος για C.CTV (Έγινε σύμφωνα με τις οδηγίες της Γ.Γ.Α. και σύμφωνα με την νέα νομοθεσία για την πάταξη της βίας στα γήπεδα.

iek
06-09-07, 00:17
Ποια μεγαλα ονοματα 'κατοικουν" φετος στις σουιτες στο Καραισκακη

Οι σουίτες του γηπέδου Καραϊσκάκη παραμένουν... σταθερή αξία και τα κλειδιά τους έχουν στην κατοχή τους άνθρωποι από την αφρόκρεμα του επιχειρηματικού και εφοπλιστικού κόσμου. Από πέρυσι δεν άλλαξε και πολύ η σύνθεση των ιδιοκτητών, πέρα από μερικούς που δεν ανανέωσαν και οι οποίοι μετρώνται στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Παρακάτω όλα τα όνόματα, παλιών και νέων ιδιοκτητών, σύμφωνα με την εφημερίδα «Φως» και τον καλό συνάδελφο Κώστα Νικολακόπουλο.

Το μεγάλο όνομα, λοιπόν, που δεν προχώρησε σε ανανέωση της σύμβασης, είναι η Γιάννα Αγγελοπούλου, που εδώ και τρία χρόνια διατηρούσε σουίτα στο γήπεδο του Ολυμπιακού. Αντίθετα, νέος κάτοχος είναι από φέτος ο Κώστας Αγγελόπουλος, ο οποίος είναι πατέρας των Αγγελόπουλων του μπάσκετ των «ερυθρολεύκων». Μάλιστα, η συγκεκριμένη σουίτα είναι πάνω από αυτή του προέδρου του Ολυμπιακού, Σωκράτη Κόκκαλη.

Επίσης, σουίτα πήραν ο Βαγγέλης Μαρινάκης, που είχε το βόλεϊ των Πειραιωτών, η Γιούρομπανκ, ο Αναστασιάδης (εμπόριο πετρελαιοειδών), μία πολυεθνική φαρμακοβιομηχανία και μία επιχείρηση ρίαλ ιστέιτ.

Από κει και πέρα, ο Κόκκαλης, όπως προαναφέραμε, έχει άλλη μια σουίτα και μάλιστα την κεντρική, ενώ δύο από αυτές διατηρούν επίσης οι Ιντρακόμ και Ιντραλότ. Ο Γ. Γλου και οι Σαλονίκης, Σάρας, Κορασίδης με φίλους τους επιχειρηματίες έχουν άλλες δύο σουίτες δίπλα στον πρόεδρο των «ερυθρολεύκων», ενώ μία έχει ο Κορονιάς και δύο ο Μ. Γουλανδρής και η Βόνταφον.

Εκτός από όσους αναφέραμε, σουίτα έχουν στην κατοχή του οι εφοπλιστές Ν. Τσάκος, Κομνηνός, οι επιχειρηματίες Λιακουνάκος, Μπαφαλούκος, Σίμος-Καλπίνης, Λαϊνόπουλος, Παναγόπουλος (Μπλου Σταρ), Χατζηιωάννου (Σπρίντερ), Συγγελίδης, Λαναράς και Παπαθεοχάρης.

Σουίτα διαθέτουν επίσης η κόκα-κόλα, το Ιατρικό Κέντρο (Αποστολόπουλος), η Άλφα Μπανκ, η Ζίμενς, η Γουίντ, η Εθνική, η ΕΡΤ, η Σίτι Μπανκ και οι εταιρείες Ορέστης, Θέμα και Κραταιά.

Όσο για τις τιμές; Φέτος αυξήθηκαν κατά 70%, που σημαίνει ότι ενοικιάζονται από 100.000 ευρώ έως 135.000 ευρώ και 170.000 ευρώ, ανάλογα με τα τετραγωνικά τους. Μήπως σκέφτεστε να «κλείσετε» κι εσείς μία για του χρόνου;

.................................................. .......

Οχι ρε γαμωτο! χασαμε τη Γιαννα!:doh:...Θα ητανε θαυμαστρια του Ριμπο φαινεται!!:-P

Rena
06-09-07, 00:25
Οχι ρε γαμωτο! χασαμε τη Γιαννα!:doh:...Θα ητανε θαυμαστρια του Ριμπο φαινεται!!:-PΑρα το γλιτωσαμε το ολοκαυτωμα απο καποιο πυροτεχνημα.

iek
06-09-07, 00:29
Οπως και την μελλοντικη διεκδικηση της προεδριας που μαλλον παει στην αλλη πλευρα των Αγγελοπουλων!:whis:

iek
06-09-07, 01:41
Οι ανακατασκευές στο γήπεδο Καραϊσκάκη τελείωσαν και η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε τις αλλαγές που θα υπάρχουν πλέον στο «νέο» γήπεδο. Έμφαση δόθηκε στα θέματα ασφαλείας, αλλά και στην παροχή υπηρεσιών προς του φιλάθλους, ενώ αξίζει να σημειώσουμε πως το κόστος ανήλθε περίπου στα 2 εκ ευρώ.

Εξοδα πολλα εξοδα!!:-P

kouzoulo
06-09-07, 01:44
Εξοδα πολλα εξοδα!!:-P
Βασικά, για σένα το έβαλα το άρθρο! Ήμουνα σίγουρη ότι θα σχολίαζες το συγκεκριμένο σημείο! Σε έβλεπα να αργείς και λέω δεν μπορεί, κάτι έπαθε ο Ηλίας! :s6vhaha:

iek
06-09-07, 01:47
Η αληθεια ειναι οτι εψαχνα την απαντηση στο ποστ αλλα τελικα την βρηκα στο ποστ που εβαλα για τις σουιτες..

Όσο για τις τιμές; Φέτος αυξήθηκαν κατά 70%, που σημαίνει ότι ενοικιάζονται από 100.000 ευρώ έως 135.000 ευρώ και 170.000 ευρώ, ανάλογα με τα τετραγωνικά τους. Μήπως σκέφτεστε να «κλείσετε» κι εσείς μία για του χρόνου;

........................

Σιγα μη δεν την πληρωνε καποιος τη νυφη!!:-P

IERO
06-09-07, 16:48
Γι' αυτούς που έχουν τις σουίτες είναι ψίχουλα...

oyths7
07-09-07, 17:17
Ρε παιδια κατι ακουσα οτι θα βγαλουν τα πλεξιγκλάς που ειναι μπροστα απο την 1 σειρα γιατι κανανε παραπονα απο την 1-2 θυρα οτι δεν βλεπουν καλα.Ακουσατε τιποτα εσεις?

sadi
07-09-07, 17:19
Αν όντως γίνανε παράπονα κάτι θα πρεπει να γίνει. Δεν έχω ακούσει κάτι, όμως ίσως απλά να χρησιμοποιηθεί πιο "διαφανές" πλεξιγκλας. Να φύγει δύσκολο το βλέπω αφού αμα καείς στο χυλό , φυσάς και το γιαούρτι και άλλη τιμωρία δεν αντέχει ο Ολυμπιακός από την ΟΥΕΦΑ....

sadi
07-09-07, 17:19
Παρεπιπτόντως καλώς ήρθες... :)

pandragon
28-09-07, 23:51
Μπείτε στην Gallery (http://www.red-dna.com/component/option,com_rsgallery2/Itemid,71/catid,14/)του Red-Dna και δείτε πως φαίνεται ο αγώνας (εικόνες από το τελευταίο ματς με τον οφη) από την θύρα 25.
Ετσι θα πάρετε και μια ιδέα από το δίχτυ που έχει τοποθετηθεί και θα κρίνεται μόνοι σας αν και πόσο κόβει την ορατότητα.
Προσωπική άποψη, το συνηθίζεις μετά από λίγο...

oyths7
29-09-07, 11:17
ναι ρε φιλε το διχτυ το συνηθιζει το ματι το πλεξιγκλάς που εχουν βαλει μπορεις να το συνηθισεις?ασε που στο παιχνιδι με τον οφη ηταν μεσα στην βρομα απο την βροχη πρεπει να εχουμε μαζι μας χαρτι και αζαξ για να καθαριζουμε την σκονη απο τις μαλακιες που εχουν βαλει μπας και δουμε λιγο μπαλα

IERO
19-10-07, 19:28
Απ 'ό,τι φαίνεται δεν είμαστε οι μόνοι που διαμαρτυρόμαστε για τη μπουτίκ (http://www.cosmo.gr/Finance/172270.html)

sadi
19-10-07, 19:37
Nα δωσω και αλλο ενα παραδειγμα. Είτε παρεις την 1η είτε τη 2η εμφάνιση του Ολυμπιακου θα δωσεις το 70αρι. Στην μπουτικ της Ρεαλ η πρώτη εμφάνιση (με όνομα) κανει 80 ευρώ, η δεύτερη όμως κανει 65

Επίσης η "επετειακή" φανέλα της Ρεαλ τιμαται στα 65 ευρώ. Ετσι για συγκριση με βαση τιμες που ξερω. Ίσως και σε άλλες χώρες να είναι ακόμα φτηνότερα.

IERO
21-10-07, 16:00
Εγώ τις φανέλες της εκατονταετίας της Ρεάλ τις είχα πάρει 80 ευρώ έκαστη, όμως άξιζε, γιατί όπως και να το κάνουμε, ήταν επετειακές. Τώρα αυτό που γίνεται στον Ολυμπιακό είναι πρωτοφανές. Οι φανέλες κατρακύλησαν σε επίπεδο ποιότητας και εκτινάχθηκαν σε επίπεδο τιμής.

Πρέπει οπωσδήποτε να γίνουν αλλαγές σε αυτόν τον τομέα, γιατί προβλέπεται ζημιά ανάλογη της περσινής. Ας όψονται τα μέχρι τώρα καλά αποτελέσματα της ομάδας.

sadi
21-10-07, 16:51
Και για να επιστρεψουμε στο γήπεδο και να πουμε και κατι καλο, παρα τη νεροποντή χθες ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πολυ καλή κατάσταση. Ελπίζω να λύθηκε επιτελους το αιώνιο πρόβλημα με τον χλοοτάπητα...

7 ΚΟΥΠΑ
21-10-07, 17:28
Και για να επιστρεψουμε στο γήπεδο και να πουμε και κατι καλο, παρα τη νεροποντή χθες ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πολυ καλή κατάσταση. Ελπίζω να λύθηκε επιτελους το αιώνιο πρόβλημα με τον χλοοτάπητα...

Θυμάστε το περσινο πανευρωπαικό ρεζιλίκι στον αγώνα της εθνικής με τη Νορβηγία?Τότε που βγήκαν οι καθαρίστριες με τις σκούπες για να διώξουν τα νερά.

Ευτυχώς τα λεφτά που δόθηκαν το καλοκαίρι για το αποστραγκιστικό σύστημα φαίνεται οτι έπιασαν τόπο.

IERO
22-10-07, 17:25
Η μόνη παραφωνία στο γήπεδο φαίνεται να λύνεται. Ας ελπίζουμε να κρατηθεί για πολύ καιρό το χορτάρι σε αυτήν την καλή κατάσταση.

kouzoulo
22-11-07, 11:52
Μεγαλώνει το &#171;Καραϊσκάκη&#187;

Η κατασκευή του γηπέδου του Παναθηναϊκού στο Βοτανικό επηρεάζει και το &#171;Καραϊσκάκη&#187;! Ήδη οι άνθρωποι του Ολυμπιακού βρίσκονται σε επαφές με εταιρίες για την αύξηση της χωρητικότητας, ακόμη και κατά μερικές χιλιάδες θέσεις, ενώ θεωρείται δεδομένο ότι θα γίνουν σημαντικές αλλαγές στο περιβάλλοντα χώρο, με την κατασκευή κινηματογράφων και διάφορων άλλων εγκαταστάσεων και χώρων αναψυχής.

Οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; δεν μπορούσαν να φτιάξουν μεγαλύτερο γήπεδο μέχρι πρότινος, καθώς δεν τους το επέτρεπε ο συντελεστής κάλυψης του οικοπέδου. Τώρα, όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Και αυτό γιατί παρακολούθησαν την υπόθεση της κατασκευής του νέου γηπέδου του Παναθηναϊκού και διαπίστωσαν ότι δίνεται στους &#171;πράσινους&#187; μεγαλύτερος συντελεστής, πράγμα που τους δίνει την ευκαιρία να εκμεταλλευτούν καλύτερα το οικόπεδο. Έτσι, λοιπόν, απαίτησαν ισότιμη μεταχείρηση με τον &#171;αιώνιο&#187; αντίπαλο και ήδη έχουν πάρει τις διαβεβαιώσεις από τους αρμόδιους ότι εντός δύο μηνών θα αλλάξει ο συντελεστής και θα μπορέσουν να πραγματοποιηθούν τα σχέδια επέκτασης. Εν αναμονή των εξελίξεων...

IERO
23-11-07, 20:10
Καλά όλα αυτά, αλλά εγώ έχω ακούσει ότι το Καραϊσκάκη χτίστηκε σε μπαζωμένη περιοχή και δε μπορεί να μεγαλώσει άλλο... Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας το γράψει...

sadi
23-11-07, 20:33
Ποιος ξερει τι ειναι αληθεια... Ελεχθη και αυτο, επίσης οτι φταιει ο συντελεστης δομησης που δεν επετρεπε αλλο "ψήλωμα" ενα σωρο ελεχθησαν. Απλα ελπιζω να μην εχει οντως να κανει με το υπεδαφος και εχουμε τιποτα ιστοριες.
Οσον αφορα το μεγαλωμα του γηπεδου ειναι οντως λαϊκή απαίτηση και εφ' οσον μπορεσει να μεγαλώσει, τότε προκειται για θετική εξέλιξη.

Geo 5
26-11-07, 14:35
Έχουμε και λέμε!! Το γήπεδο μας, η γηπεδάρα μας μάλλον(έστω κι αν κάποιοι πάνε να την καταντήσουν εκκλησία) μάλλον θα μεγαλώσει κατά 3000 θέσεις άμεσα!!! Δηλαδή, θα γίνει ουσιαστικά ένα "σκάψιμο" και θα έχουμε κάτι σαν Highbury με γύρω στις 38000 θέσεις. Όσο για τα σχέδια που λένε ότι δεν μπορεί να μεγαλώσει από πάνω λόγω τις περιοχής δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα πάντως υπάρχει σκέψη(αν φυσικά μπει και χρήμα) το γήπεδο να φτάσει τις 45000 θέσεις!!!

Το μόνο σίγουρο, 3000 θέσεις στο κάτω διάζωμα. Θα γίνει σκάψιμο στο υπέδαφος και η κερκίδες θα πλησιάσουν τον αγωνιστικό χώρο. Κολαστήριο δηλαδή...:wor:

psychnikos
26-11-07, 19:20
Είναι σίγουρο ότι θα μεγαλώσει?Γιατί σε ένα δημοσίευμα σε εφημερίδα έλεγε ότι η παε το διαψεύδει.

Geo 5
26-11-07, 21:45
Είναι σίγουρο ότι θα μεγαλώσει?Γιατί σε ένα δημοσίευμα σε εφημερίδα έλεγε ότι η παε το διαψεύδει.

Μόνο και μόνο ότι ο Super Φλώρος θα κάνει γήπεδο 40000 θέσεων νομίζω καίει τον ίδιο τον Κόκκαλη αυτό!!! Συμπεράσματα δικά σας..

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
27-11-07, 10:04
το γήπεδο του Παο , με αυτην την χωρητικότητα , και η Αεκ εαν πάει σε τόσες θέσεις ειναι εκτος ελληνικών δεδομένων , για πολλά χρόνια οι λεωφόρος καλυπτε τις αναγκες τους , και το οακα μονο σε ευρωπαικά μεγάλα ματς ξεπερνουσε τις 55.0000 χωριτικότητες που κριθηκαν ικανοποιητικες σε άλλες χώρες με μεγαλύτερες και λαοφιλεστερες ομάδες..
Τελειώνοντας μια χωριτικότητα 40000 θεσεων για εμας σε καθαρα εισητηρια ειναι καλη για να μην ειναι αδειο σε ματσ τυπου βεροια που ειναι και τα περισσοτερα στο ελ. πρωτάθλημα.
Για τον Παο κρινω υπερβολικο το νουμερο ...

Geo 5
27-11-07, 11:46
Kαι ξαναλέω, στο χέρι μας είναι αυτό το 40000 γήπεδο του Φλώρου να το κλείσουμε από την πρώτη χρονιά που θα το φτιάξει πέρνοντας το Πρωτάθλημα με 20 πόντους διαφορά.

Στο τέλος θα ψάχνουν για Λεωφόρους λέγοντας ότι είναι ιστορικό γήπεδο και ότι εκεί αρμόζει να είναι η έδρα του Λαγού!!!:s6vhaha:

AIIZ
23-12-07, 17:52
τελικά θα μεγαλώσει ο ναός, έστω και 40.000 που ειπώθηκε;

Gavros4life
23-12-07, 18:07
O P.Kokkalis eipe oti den prokete na megalosi stin parousa fasi. Alla ginonte sizitisis gia to mellon.

AIIZ
23-12-07, 23:39
O P.Kokkalis eipe oti den prokete na megalosi stin parousa fasi. Alla ginonte sizitisis gia to mellon.
το καλοκαίρι δηλαδή ή αργότερα;

Gavros4life
24-12-07, 05:27
το καλοκαίρι δηλαδή ή αργότερα;
Auto dustixos den to gnorizo.

g10vanni
24-12-07, 13:40
Οπως βλεπετε το γηπεδο, πως πιστευετε οτι μπορει να μεγαλωσει?
Εγω παντως δεν βλεπω τροπο να κερδισουμε πανω απο 3,000 και αυτο πολυ τραβηγμενο νουμερο μου φαινεται.

sabar77
24-12-07, 14:07

"Το βράδυ θα έλθω να σε πάρω,
γι' αυτό μη φας, θα φάμε γλάρο.":s6vhaha:

AIIZ
24-12-07, 15:08
Οπως βλεπετε το γηπεδο, πως πιστευετε οτι μπορει να μεγαλωσει?
Εγω παντως δεν βλεπω τροπο να κερδισουμε πανω απο 3,000 και αυτο πολυ τραβηγμενο νουμερο μου φαινεται.
μία περίπτωση είναι να γίνει τελείως αγγλικό γήπεδο με 0 απόσταση κερκίδας και αγ. χώρου.

μια σουπερ τραβηγμένη περίπτωση είναι να φύγει το σκέπαστρο και οι κερκίδες να απλώνονται και πάνω από τη λεωφόρο! :s6vhaha:

sadi
24-12-07, 16:27
Για να μεγαλωσει το γηπεδο θα πρεπει να δουν οτι υπαρχει πληρότητα σε παρα πολλους αγώνες. Κακα τα ψέμματα το Καραϊσκάκη γεμίζει μόνο στα "μεγάλα" ματς ,τουλαχιστον φέτος. Και εννοώ "γεμίζει" , το να γίνεται το αδιαχώρητο. Ίσως μια ευρωπαϊκή επιτυχία που θα σπρώξει τον κόσμο στο γήπεδο, κάποιες έξτρα παροχές, φτηνότερα και πιο ευκολόβρετα εισιτήρια να είναι λόγοι που θα οδηγήσουν σε συρροή του κόσμου και ανάγκη για επέκταση του γηπέδου...

sadi
26-12-07, 04:09
Ο παρατηρητής του αγώνα Ολυμπιακός-Βέρντερ Βρέμης, Οντ Φλάτουμ, στην έκθεση που παρέδωσε στην UEFA, χαρακτήρισε το "Γεώργιος Καραϊσκάκης" ως το απόλυτο ποδοσφαιρικό γήπεδο στην Ευρώπη. Ο Νορβηγός δεν έχει άδικο... Όποιος έχει βρεθεί σε εντός έδρας παιχνίδι του πρωταθλητή Ελλάδας, μπορεί να επιβεβαιώσει την εκπληκτική ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι στις εξέδρες του γηπέδου.

RedBull-7-
26-12-07, 09:41
Το Καραϊσκάκη αντικειμενικά έχει ΠΟΛΛΕΣ κακοτεχνίες και ατέλειες και αυτό γιατί εκτός του ότι φτιάχτηκε ΒΙΑΣΤΙΚΑ, ο Αγιοστρατίτης ο Κύπριος που το έφτιαξε ήτανε το πρώτο γήπεδο που έφτιαξε! Απόδειξη είναι ότι κάθε χρόνο προβαίνουμε σε ανακατασκευές! Μέχρι και το στέγαστρο σκεφτόμασταν να αλλάξουμε! Εκτός αυτού, ούτε τον Πύργο από την σωστή μεριά έβαλε αλλά ούτε προέβλεψε για το ΠΩΣ θα μεγαλώσει! Το Καραϊσκάκη έχει την 1 γέφυρα πίσω από τις θύρες απέναντι από τα επίσημα και τον Ηλεκτρικό πίσω από το ένα πέταλο οπότε συνεπώς ΔΕΝ μεγαλώνει, ούτε γινεται να το σκάψεις κάτω!
Αυτή τη στιγμή ΝΑΙ είναι το καλύτερο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ γήπεδο στην Ελλάδα, αλλά όποιος πάει σε άλλα Ευρωπαϊκά γήπεδα που χτιστήκανε πρόσφατα σχετικά, θα καταλάβει πολλά (όπως αυτά του Euro 2004 της Πορτογαλίας). Και δυστυχώς ο βάζελος και το χανουμάκι θα χτίσουν πολύ καλύτερα και μεγαλύτερα γήπεδα! Δεν είμαι αχάριστος αλλά απλώς λέω την αλήθεια!

AIIZ
26-12-07, 15:30
Το Καραϊσκάκη αντικειμενικά έχει ΠΟΛΛΕΣ κακοτεχνίες και ατέλειες και αυτό γιατί εκτός του ότι φτιάχτηκε ΒΙΑΣΤΙΚΑ, ο Αγιοστρατίτης ο Κύπριος που το έφτιαξε ήτανε το πρώτο γήπεδο που έφτιαξε! Απόδειξη είναι ότι κάθε χρόνο προβαίνουμε σε ανακατασκευές! Μέχρι και το στέγαστρο σκεφτόμασταν να αλλάξουμε! Εκτός αυτού, ούτε τον Πύργο από την σωστή μεριά έβαλε αλλά ούτε προέβλεψε για το ΠΩΣ θα μεγαλώσει! Το Καραϊσκάκη έχει την 1 γέφυρα πίσω από τις θύρες απέναντι από τα επίσημα και τον Ηλεκτρικό πίσω από το ένα πέταλο οπότε συνεπώς ΔΕΝ μεγαλώνει, ούτε γινεται να το σκάψεις κάτω!
Αυτή τη στιγμή ΝΑΙ είναι το καλύτερο ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ γήπεδο στην Ελλάδα, αλλά όποιος πάει σε άλλα Ευρωπαϊκά γήπεδα που χτιστήκανε πρόσφατα σχετικά, θα καταλάβει πολλά (όπως αυτά του Euro 2004 της Πορτογαλίας). Και δυστυχώς ο βάζελος και το χανουμάκι θα χτίσουν πολύ καλύτερα και μεγαλύτερα γήπεδα! Δεν είμαι αχάριστος αλλά απλώς λέω την αλήθεια!
μας έκανες την καρδιά περιβόλι...

sk12072
26-12-07, 16:37
δεν εινα;ι ακριβως ετσι φιλε.εμεις φτιαξαμε γηπεδο το 2004 και το χαιρομαστε απο τοτε.ειναι λογικο αλλες ομαδες να κατασκευασουν καλυτερα γηπεδα γιατι η τεχνολογια αναπτυσεται με τον καιρο.ενω ομως εμεις το εχουμε αισιως 4 χρονια οι αλλοι παιζουν σε πολυ χειροτερα.αν περιμεναμε και εμεις να φτιαξουν πρωτα οι αλλοι και μετα εμεις καλυτερο τοτε θα ειχαμε χασει 4 χρονια τσαμπα.καλυτερα οπως το καναμε και εδω ειμαστε.με τα λεφτα που εισρεουν θα το κανουμε ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
και μην νομιζεις οτι στην ευρωπη εχουν πολυ καλυτερα.

7 ΚΟΥΠΑ
26-12-07, 17:45
Καλά πόσο μπορεί να έχει εξελιχθεί η τεχνολογία στο κτίσιμο των γηπέδων μέσα σε 4 χρόνια.Δεν έχουν περάσει και 20 χρόνια για να λέμε οτι όταν κάναμε εμείς το γήπεδο ήταν αλλιώς τα πράγματα.
Εγώ πιστεύω οτι το γήπεδό μας θα μπορούσε (και έπρεπε) να είναι καλύτερο.Να έχει κάτι το ξεχωριστό από αρχιτεκτονικής άποψης που θα του έδινε μεγαλύτερη ομορφιά.

AIIZ
26-12-07, 21:30
το σημαντικό είναι ότι είναι λειτουργικό και αποφέρει έσοδα. επιπλεόν βολεύει πολύ η τοποθεσία του. όμως τα λόγια του RedBull-7- μου φαίνεται ότι είναι σωστά...

RedBull-7-
27-12-07, 07:37
Εγώ απλώς λέω την αλήθεια! Όποιος πήγε Euro, στο γήπεδο της Manchester City κτλ κτλ κοζάρει αυτά που λέω! Τώρα το ότι προσφέρει έσοδα και δεν θα έπρεπε να περιμένουμε να το χτίσουν πρώτα οι άλλοι και μετά εμείς, είναι σωστό, το ότι η τεχνολογία προχωράει επίσης γνωστό, αλλά... Αυτά που είπα για τον Κύπριο τον Αγιοστρατίτη και τις κακοτεχνίες, επίσης ισχύουνε! Προσωπικά χαίρομαι για το γήπεδο που έχουμε αυτή τη στιγμή αλλά ΛΥΠΑΜΑΙ που ΔΕΝ μεγαλώνει/αναβαθμίζεται όπως εμείς θα θέλαμε!

valadis
11-02-08, 22:56
ρε παιδια και στο ολυμπιακο σταδιο να γινοτανε το ματς θα υπηρχε προβλημα!η αντιπαλος ειναι ομαδα παγκοσμιου βεληνεκους και τραβα τα φωτα σε ολο τον κοσμο, συνεπως μη διαμαρτυρεστε και μη σκατε, απλα ειμαστε ατυχοι ,τι να κανουμε? Ας φροντισουν αυτοι που πρεπει να φανουν ανταξιοι και ας τα δωσουν ολα γιατι αντιμετωπιζουν ενα μεγαθηριο ,αυτη ειναι η αληθεια! αν κερδισουμε φανταζεστε τι εχει να γινει?

Reds
11-02-08, 22:59
να σου πω κατι με την Γιουβε στο οακα ηταν τα ιδια αλλα σε μικροτερο βαθμο βεβαια μιλαμε για το διπλασιο και παραπανω απο το καραισκακη.

sadi
11-02-08, 23:01
Τον περισσοτερο κοσμο που εχω δει προσωπικα ηταν στο 2-0 με τον Αγιαξ το 83. Το ΟΑΚΑ χωρις υπερβολή πρεπει να ειχε 90000 μεσα. Στα σκαλια, στις σημαιες, πανω απο τις θύρες, οπου μπορει να φανταστει κανεις.

Ομως ειναι δωρο άδωρο ενα γηπεδο μεγαλύτερο μόνο για να γεμιζει σε τετοια παιγνιδια. Στα υπολοιπα θα φαινεται άδειο και δε λεει αυτο. Νομιζω οτι η τελεια χωρητικοτητα για το Καραϊσκακη θα ηταν 40000.

sk12072
11-02-08, 23:02
εγω διονυση θα ελεγα 45.000.θα γεςμιζε αρκετες φορες.

sadi
11-02-08, 23:07
Βλεπω σε καθε αγωνα ακομα και υψηλης πληροτητας αρκετα αδεια καθισματα , ιδιως στα επισημα. Φυσικα δεν "δειχνουν" πολύ αλλα σε ενα μεγαλύτερο γήπεδο, και περισσοτερα θα ηταν τα αδεια καθισματα και πιο πολυ θα φαινοτανε.

Reds
11-02-08, 23:25
Βλεπω σε καθε αγωνα ακομα και υψηλης πληροτητας αρκετα αδεια καθισματα , ιδιως στα επισημα. Φυσικα δεν "δειχνουν" πολύ αλλα σε ενα μεγαλύτερο γήπεδο, και περισσοτερα θα ηταν τα αδεια καθισματα και πιο πολυ θα φαινοτανε.

εκει στα επισημα με τους παπαρες τους καλεσμενους που ειναι αραχτοι και ρωτανε τον διπλα...ποιος εχει την μπαλα τωρα και ποιοι ειμαστε εμεις..

valadis
11-02-08, 23:26
ναι εγω συμφωνω με τον sadi 40000 ειναι οτι πρεπει, κλουβι

Reds
11-02-08, 23:30
Εστω 45.000 στυλ Anfield...πω πω τι ειπα τωρα φτιαχτηκα..

valadis
11-02-08, 23:52
Εστω 45.000 στυλ Anfield...πω πω τι ειπα τωρα φτιαχτηκα..

:wor::wor::wor::wor::wor:

red_herring
12-02-08, 00:09
giati oxi 76.000 se style old trafford?:s6vhaha:

AIIZ
12-02-08, 00:11
κατα αρχας πρεπει να μεγαλωσει το καραισκακη!
Αν δεν γινετε ας το γκρεμισουν να φτιαξουν καινουργιο,ειναι απαραδεκτο αυτο που γινετε...ολοι παιδευονται!!.

Δεν αρμοζει σε εμας γηπεδο 35.000 θεσεων και με βαση την υποδομη της ομαδας θα εχουμε μεγαλο προβλημα τα επομενα χρονια.

Πρέπει να μεγαλώσει ο συντελεστής δόμησης πρώτα και μετά να φύγει το σκέπαστρο, να προστεθούν κερκίδες, σκάλες και να μπει καινούριο μεγαλύτερο σκέπαστρο. Ιστορία ολόκληρη δηλαδή που θα γίνει πιστεύω ΜΟΝΟ ΑΝ πάρουμε Τσ.Λ... πολύ δύσκολα δηλαδή...

Ομως ειναι δωρο άδωρο ενα γηπεδο μεγαλύτερο μόνο για να γεμιζει σε τετοια παιγνιδια. Στα υπολοιπα θα φαινεται άδειο και δε λεει αυτο. Νομιζω οτι η τελεια χωρητικοτητα για το Καραϊσκακη θα ηταν 40000.
Σωστά σκέφτεσαι αλλά εγώ θα έλεγα 60.000. Πιστεύω το ιδανικότερο θα είναι να διπλασιαστεί η χωρητικότητα.

Βέβαια μην ξεχνάμε ότι θα χρειαστεί μερικά χρόνια ακόμα να αποπερατωθεί η πληρωμή του...

sadi
12-02-08, 00:28
Το Καραϊσκακη με 60000 θα παψει να ειναι εδρα.

ironman
12-02-08, 00:29
εγω λεω να γκρεμισουμε και το καραισκακη και το σεφ και να φτιαξουμε ΕΝΑ μονο γηπεδο ,με συρομενο παρκε μπασκετ κι απο κατω το χορτο , το οποιο θα ειναι 100.000 θεσεων με 4 διαζωματα. στο πανω διαζωμα θα διατιθενται και δωρεαν κυαλια αλλα μονο στα μελη γιατι εχουμε και εξοδα. οι υπολοιποι ας φερουν mp3 μαζι και να ακουνε το ματς απο κει. επισης θα χουν κρατηθει και 2 ειδικες θεσεις, μια για τον αγαπημενο μας ραουλ μπραβο (μονιμο θαμωνα της εξεδρας του καραισκακη) και μια για το ποδι του το οποιο θα ειναι τοποθετημενο σε ειδικο θαλαμο που θα αποτρεπει την επαφη με τον εξω κοσμο αρα και με τραυματισμους.

mpak
12-02-08, 00:32
εγω λεω να γκρεμισουμε και το καραισκακη και το σεφ και να φτιαξουμε ΕΝΑ μονο γηπεδο ,με συρομενο παρκε μπασκετ κι απο κατω το χορτο , το οποιο θα ειναι 100.000 θεσεων με 4 διαζωματα. στο πανω διαζωμα θα διατιθενται και δωρεαν κυαλια αλλα μονο στα μελη γιατι εχουμε και εξοδα. οι υπολοιποι ας φερουν mp3 μαζι και να ακουνε το ματς απο κει. επισης θα χουν κρατηθει και 2 ειδικες θεσεις, μια για τον αγαπημενο μας ραουλ μπραβο (μονιμο θαμωνα της εξεδρας του καραισκακη) και μια για το ποδι του το οποιο θα ειναι τοποθετημενο σε ειδικο θαλαμο που θα αποτρεπει την επαφη με τον εξω κοσμο αρα και με τραυματισμους.

sc_laughc:sc_laughc:sc_laughc:

mpak
12-02-08, 00:33

Συμφωνώ. 40-45 όμως καλά θα ήταν. ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΧΟΡΗΓΟΥΣ!!! <mad?

red_herring
12-02-08, 00:37

apla koryfeo!!!! :s6vhaha::s6vhaha:

AIIZ
12-02-08, 00:50
Aν γινει ενα δευτερο διαζωμα με αλλες 20.000 θα ειναι καλα. Και στα ματς του πρωταθληματος να ειναι ανοικτο μονο το κατω διαζωμα οπως τωρα.

Παιζει να παιξουμε ΟΑΚΑ στον επομενο γυρο?
Γινετε ή πρεπει υποχρεωτικα να παιξουμε στο Ναο?
Απ' ότι ξέρω μια ομάδα δηλώνει και μια "εφεδρική" έδρα αλλά δεν ξέρω σε ποια περίπτωση τη χρησιμοποιεί. Λογικά το ΟΑΚΑ θα έχουμε δηλώσει.

Βέβαια μπορεί και να μην ισχύει αυτό που λέω, οπότε...

Προφανώς το λες γιατί πιστεύεις ότι δε θα γεμίζει. Λογική σκέψη. Αλλά πιστεύω τώρα που φτιάχνει γήπεδο ο βάζελος και το χανούμι (σιγά σιγά θα φτιάξουν οι περισσότεροι σύλλογοι) θα δημιουργιόταν ένας υγιής ανταγωνισμός οπότε 40.000 θα ήταν κάθε Κυριακή. Ε, για τα ευρωπαϊκά ματς χρειαζόμαστε ένα ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ και όχι ένα Kαραϊσκάκη! :-P

Βέβαια τα βαζελοχανούμια μπορεί και να μην πατούν γήπεδο αλλά anw!

livo
12-02-08, 00:51
to karaiskaki eprepe na einai 45 xiliades theeis . kai nai na gemizei kathe fora . nea nootropia xreiazetai prosfores apo tin pae kai polla alla. eisitiria diarkeias perissotera ktl

gio4ever7
12-02-08, 00:54
etsi akrivws 67.000 eisitiria i manchester diarkeias parakalw!!!!!!!!!Alles nootropies poy den tairiazoyn ston ellina

sadi
12-02-08, 00:55
Φιλε ΑΙΙΖ και 150000 θεσεων γηπεδο να φτιαξουνε ο βαζελος και τα χανουμια δεν με κοφτει καθολου. Αλλωστε η δυναμικη τους ειναι των 10000 θεατών. Η δική μου οπως την κόβω ειναι των 25000-30000. Δεν μιλαω για τα μεγαλα ματς, μιλαω για το μεσο ορο. Οποτε ενα γήπεδο 40000 με καλύπτει και με το παραπανω. Τωρα για ματς τύπου Τσέλσι ακόμα και 1000000 θεσεων να ειναι το γηπεδο παραπονα θα υπαρχουν παντα.

Αν θελετε το συγκεκριμενο θεμα για το γηπεδο το συνεχιζουμε στο αναλογο τοπικ. (http://www.red-dna.com/forum/showthread.php?t=2119&page=11)

sadi
12-02-08, 00:56
Εδω ειναι ο καταλληλος χωρος για να μιλησουμε για το γήπεδο του Ολυμπιακου νομιζω μιας και εχει ξεκινησει μια τετοια κουβεντα.

mpak
12-02-08, 00:57
Ωραία! Να φτιάξουμε και ένα δημοψήφισμα για το πόσες θέσεις πρέπει να έχει ο ναός!! 45000 παρακαλώ...:)

sadi
12-02-08, 00:58
Το ειπατε και θα γινει κυρια μου :)

sadi
12-02-08, 01:01
Ωραία! Να φτιάξουμε και ένα δημοψήφισμα για το πόσες θέσεις πρέπει να έχει ο ναός!! 45000 παρακαλώ...:)

Και ιδου (http://www.red-dna.com/forum/showthread.php?t=3212)!

AIIZ
12-02-08, 01:03
Φιλε ΑΙΙΖ και 150000 θεσεων γηπεδο να φτιαξουνε ο βαζελος και τα χανουμια δεν με κοφτει καθολου. Αλλωστε η δυναμικη τους ειναι των 10000 θεατών. Η δική μου οπως την κόβω ειναι των 25000-30000. Δεν μιλαω για τα μεγαλα ματς, μιλαω για το μεσο ορο. Οποτε ενα γήπεδο 40000 με καλύπτει και με το παραπανω. Τωρα για ματς τύπου Τσέλσι ακόμα και 1000000 θεσεων να ειναι το γηπεδο παραπονα θα υπαρχουν παντα.
Μα σου λέω, καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου και εν πολλοίς είναι σωστό βάσει αριθμών. Αλλά επιμένω ότι 50.000 (το μίκρυνα τώρα :-P ) επιβάλλεται να έχουμε. Το αξίζει η ιστορία μας, ο κόσμος μας συν ότι θα βρίσκουμε σε ευρωπαϊκά παιχνίδια περισσότερα εισιτήρια.

sadi
12-02-08, 01:07
Ναι καταλαβαινω κι εγω το σκεπτικο σου αλλα φανταζομαι ενα μισοαδειο Καραϊσκακη (ειπαμε 25000 ειναι ο μεσος ορος μας) , νεκρο, αηχο, αχρωμο, αοσμο... Δεν θα μου αρεσε.
Αλλωστε και στην Αγγλια οι ομαδες ειναι ιστορικες αλλα τα γήπεδα δεν ειναι "κολοσσοι". Και στην Ισπανία που ειναι πελώρια μοιαζουν πανασχημα σε μικρους αγώνες με 20000 κοσμο μεσα. Και προσεξε! 20000 κοσμος δεν ειναι λιγοι. Αλλα χανονται σε ενα αχανες γηπεδο.

stathis7
12-02-08, 01:08
Μην το ψάχνεις, αυτά που λένε δεν ισχύουν. Στο διάστημα που αναφέρουν στην ανακοίνωση έκανα refresh κάθε 5 δεύτερα και πολύ λέω.

επειδη και γω το ιδιο εκανα απλα δεν μπορω να ακουω χαζες δικαιολογιες......

Α! και για την επεκταση που λετε πιστευω οτι 5-10 χιλιαδες θεσεις ακομα θα ηταν οτι επρεπε !!!!

sadi
12-02-08, 01:10
επειδη και γω το ιδιο εκανα απλα δεν μπορω να ακουω χαζες δικαιολογιες......

Α! και για την επεκταση που λετε πιστευω οτι 5-10 χιλιαδες θεσεις ακομα θα ηταν οτι επρεπε !!!!

Ανοιξαμε και δημοσκοπηση για να πειτε και τη γνωμη σας. Ακουγονται αλλωστε πολλα απο την αρχή για τις θεσεις του Καραϊσκακη.

Spy
12-02-08, 01:20
Να πω κι εγώ την μπούρδα μου... :whis: μια γρήγορη λύση για το Καραϊσκάκη...
Θα μπορούσε να μεγαλώσει σε χωρητικότητα και ταυτόχρονα να γίνει πιο ...αγγλικό, δηλαδή με τις κερκίδες να φτάνουν μέχρι το επίπεδο του αγωνιστικού χώρου και ίσως και λίγο χαμηλότερα.

Με ένα πρόχειρο και πολύ χοντρικό υπολογισμό οι θέσεις μπορούν να αυξηθούν σημαντικά και με λίγα έξοδα:
Ας υποθέσουμε ότι χωράνε άλλες 5 σειρές (μάλλον συντηρητική εκτίμηση) κάτω από την τωρινή χαμηλότερη σειρά, ότι oι πλευρές του γηπέδου είναι 80x110 μέτρα και το πλάτος της θέσης είναι μισό μέτρο. Τότε έχουμε αμέσως 5x(80x2+110x2)x2=3800 παραπάνω θέσεις...
Σε περίπτωση που μερικές από αυτές έχουν περιορισμένη ορατότητα μπορούν να τα εισητήρια τους να είναι σε φθηνότερη τιμή...

Για ακόμα περισσότερες θέσεις, μια "βύθιση" του αγωνιστικού χώρου μπορεί να καταστήσει δυνατή την κατασκευή περισσότερων τέτοιων θέσεων, "τρώγοντας" κάποια μέτρα από το περιθώριο μεταξύ κερκίδας και αγωνιστικού χώρου...

mpak
12-02-08, 01:26
Θα μπορούσε να μεγαλώσει σε χωρητικότητα και ταυτόχρονα να γίνει πιο ...αγγλικό, δηλαδή με τις κερκίδες να φτάνουν μέχρι το επίπεδο του αγωνιστικού χώρου και ίσως και λίγο χαμηλότερα.

Πω πω! Σε απόσταση βολής από τον Γκούμα δηλάδη :whis:

Πιστεύεις πως είμαστε "έτοιμοι" ως οπαδοί για κάτι τέτοιο;

Spy
12-02-08, 01:30
Ας δίνουν αυτές τις θέσεις μόνο σε γυναίκες και παιδιά... :winking:

AIIZ
12-02-08, 01:32
Να πω κι εγώ την μπούρδα μου... :whis: μια γρήγορη λύση για το Καραϊσκάκη...

Με ένα πρόχειρο και πολύ χοντρικό υπολογισμό οι θέσεις μπορούν να αυξηθούν σημαντικά και με λίγα έξοδα:
Ας υποθέσουμε ότι χωράνε άλλες 5 σειρές (μάλλον συντηρητική εκτίμηση) κάτω από την τωρινή χαμηλότερη σειρά, ότι oι πλευρές του γηπέδου είναι 80x110 μέτρα και το πλάτος της θέσης είναι μισό μέτρο. Τότε έχουμε αμέσως 5x(80x2+110x2)x2=3800 παραπάνω θέσεις...
Σε περίπτωση που μερικές από αυτές έχουν περιορισμένη ορατότητα μπορούν να τα εισητήρια τους να είναι σε φθηνότερη τιμή...

Για ακόμα περισσότερες θέσεις, μια "βύθιση" του αγωνιστικού χώρου μπορεί να καταστήσει δυνατή την κατασκευή περισσότερων τέτοιων θέσεων, "τρώγοντας" κάποια μέτρα από το περιθώριο μεταξύ κερκίδας και αγωνιστικού χώρου...
Πολύ ωραία σκέψη αλλά πρέπει να απαντηθεί αυτό το ερώτημα πρώτα.

Βέβαια δεν ξέρω αν αυτόματα με τη συγκεκριμένη κίνηση, "συμμορφωθεί" ο κόσμος. (αγγλικό παράδειγμα δλδ)

sadi
12-02-08, 01:34
Φιλε Spy και φιλη mpak μετεφερα εδω τα ποστ σας για να συνεχισουμε την κουβεντα στο σωστο τοπικ...

AIIZ
12-02-08, 02:05
Πάντω ότι υπάρχει "άχρηστο" κενό ανάμεσα σε κερκίδες και αγωνιστικό χώρο, υπάρχει! 5.000 όπως είπε και ο φίλος Σπάι θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει. Νομίζω ότι είχε συζητηθεί τέτοιο ενδεχόμενο από τη διοίκηση πέρυσι...

Εδώ φαίνεται καθαρά το κενό.

http://www.stadia.gr/karaiskaki/karaiskaki1.jpg

nikos7
12-02-08, 03:11
45.000 με επέκταση στα πέταλα....για τους ΟΠΑΔΟΥΣ κ οχι τους χορηγούς....
Παντως είναι όμορφο το άτιμο....:wor:Ναος....:wor:

sadi
12-02-08, 04:55
Το συγκεκριμενο κενο φιλε ΑΙΙΖ οντως υπαρχει. Ομως τεθηκε ενα θεματακι. Ειμαστε έτοιμοι ως οπαδοι για να "παμε" τοσο κοντά στο γήπεδο; Η δική μου άποψη είναι κατηγορηματικά όχι.

Spy
12-02-08, 05:25
Είναι ένα θέμα αυτό αλλά δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο δυσκολότερο είναι για κάποιον να μπουκάρει ή να πετάξει κάτι μέσα στο γήπεδο από τις τωρινές κερκίδες, σε σύγκριση με την περίπτωση των χαμηλών κερκίδων... :rolleyes:

sk12072
12-02-08, 06:59
ας το κανουν οπως ηταν στο σεφ με τις πτυσσομενες.